سه‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان در اردوی جهادی روستاهای محروم رزن

حضور رئیس و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان در اردوی جهادی روستاهای رزن

دکتر «رشید حیدری مقدم» سرپرست دانشگاه با حضور در اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه که در روستاهای محروم رزن در حال برگزاری است، به ویزیت بیماران این منطقه پرداخت.

به گزارش مفدا همدان، در جریان برگزاری اردوی جهادی ۱۰ روزه ای به همت مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه و با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی در روستاهای محروم و کمتر برخوردار بخش دمق از توابع شهرستان رزن، دکتر «رشید حیدری مقدم» سرپرست دانشگاه، همراه با دکتر «سیده زهرا اصغری» معاون فرهنگی و دانشجویی، «حجت الاسلام والمسلمین «سعید کاظمی» مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و حجت الاسلام والمسلمین میرزایی امام جمعه دمق از نحوه ارائه خدمات به مردم این مناطق بازدید کردند.

یکی از نکات قابل توجه در این برنامه یک روزه، ویزیت بیماران روستای «اورته قمیش» توسط دکتر حیدری مقدم سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا بود.

سرپرست دانشگاه پیش از ویزیت بیماران، شرح کاملی را از خانم عسگری، بهورز این روستا در خصوص خدمات بهداشتی از جمله تعداد سالمندان، بیماران پرخطر و سایر بیماران بر اساس پرونده الکترونیک اطلاعاتی را کسب کرده و به دلیل داشتن آگاهی کامل، مورد توجه دکتر حیدری مقدم قرار گرفت.

بازدید مسئولین دانشگاه از مدرسه این روستا، محل برگزاری اردوی جهادی دانشجویان بسیجی و نیز حضور و بازدید از کلینیک سیار دندانپزشکی که دکتر «فاطمه اسکندرلو» به ویزیت و مداوای بیماران مشغول بود نیز از دیگر برنامه های این سفر یک روزه به شمار می رفت.

گفتنی است، در این برنامه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان قول مساعدی را نیز در خصوص پیگیری ساخت درمانگاه در بخش دمق را داده و بر لزوم برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم تاکید کرد.

همچنین "دکتر اصغری" معاون فرهنگی و دانشجویی و دکتر زائری لطف مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در این برنامه از پروژه های عمرانی و در حال انجام در روستاهای «بابانظر»، «چورمق» و «جعفرآباد» که با حضور جهادگران دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا و با مشارکت مجموعه دانشگاه فرهنگیان صورت گرفته است نیز بازدید کرده و خواستار همکاری خیرین و سازمان ها برای انجام هرچه بهتر و سریع تر این پروژه ها شدند.

اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با حضور جهادگران، مسئولین دانشگاه، رئیس شبکه بهداشت شهرستان رزن، امام جمعه دمق و مسئول بسیج منطقه دمق از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بود.

لازم به ذکر است، این اردوی جهادی از روز یکشنبه ۳ شهریور ماه سال جاری آغاز شده و تا روز امروز سه شنبه ۱۲ شهریور ادامه خواهد داشت.

گزارش تصویری ۱

گزارش تصویری ۲

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.