چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷

بازنگری برنامه آموزشی دوره پزشکی عمومی ، انطباق بیشتر با نیازهای نظام سلامت است

پزشکی

نشست مشورتی در خصوص برنامه جدید دوره پزشکی عمومی به مدت دو روز در بندرعباس برگزار شد و در این نشست درخصوص بازنگری برنامه آموزشی دوره پزشکی عمومی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش مفدا، دکتر فاطمه چنگیز هدف از برگزاری برنامه آموزشی دوره پزشکی عمومی را انطباق بیشتر با نیازهای نظام سلامت عنوان کرد  و افزود : در عین حال رویکرد اصلی این برنامه ، پیشرفت‌های علم پزشکی و آموزشی و لحاظ شدن آن در برنامه جدید است .

وی با اشاره به تدوین و بازنگری برنامه تصریح کرد : با توجه به لزوم برگزاری نشست‌های مختلف که تاکنون با حضور کارشناسان و متخصصین رشته‌های مختلف از سراسر کشور در وزارت بهداشت و سایر دانشگاه‌ها برگزار شده است ، ناچاریم به علت گستردگی برنامه پزشکی عمومی ، در هر جلسه از تعدادی از این اساتید و صاحب‌نظران دعوت کنیم.

چنگیز اظهار داشت : مدعوین نشست از روسای ۱۷ دانشکده پزشکی کشور از جمله دانشگاه‌های بزرگی که تعداد محدودتری اعضای هیئت علمی و امکانات کمتری دارند هستند ؛ با توجه به اشرافی که به برنامه و مشکلات اجرای برنامه در دانشکده‌های مختلف دارند؛ نظر این اساتید در نحوه اجرای برنامه و برنامه مطلوب می تواند ، برای ما راه گشا باشد . البته طبیعی است که جمع بندی بین نظرات همه ، باز کار مشکلی است ؛ که به عهده یک جمع محدودتری خواهد بود .

 دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت با اشاره به دستاوردهای این نشست ها گفت : ما تعدادی از موارد مطروحه که اساتید با اعلام نظرات خود به اجماع رسیده بودند را بعنوان مصوبه به شورای عالی برنامه ریزی پیشنهاد کردیم ؛ برخی از مصوبات نهایی شده نیز برای اجرا به دانشگاههای مختلف ابلاغ شده است . در راستای اجرای این برنامه تا کنون چندین مصوبه اجرایی داشتیم که هم اکنون در دانشگاه‌ها در حال اجرا است  .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.