شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹

مربی بستکبال دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت و گو با مفدا عنوان کرد؛

سطح مسابقات ورزشی وزارت بهداشت بالا رفته است

بسکتبال

سوسن فتحی: چند سال است که سطح مسابقات وزارت بهداشت بالا رفته است. استفاده از مربیان کاربلد و آشنا به بسکتبال و تمایل دانشجویان علوم پزشکی به فعالیت های فوق برنامه ای مخصوصا ورزشی موجب شده است که سطح کیفی مسابقات بالا رود.

به گزارش مفدا، در حاشیه برگزاری مسابقات بستکبال چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت گفت و گویی با مربی  بستکبال  دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام دادیم. متن این مصاحبه در ادامه می آید.

در ابتدا خودتان را معرفی کنید.

سوسن فتحی، مربی بستکبال دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم.

از سوابق ورزشی خودتان بگویید.

شغل اصلی من دبیری آموزش و پرورش است و در این جایگاه فعالیت اصلی ام را انجام می دهم.  در حال حاضر مسئول انجمن بسکتبال آموزش و پرورش کشور و نیز نایب رئیس بسکتبال با ویلچر بانوان در فدراسیون جانبازان و معلولین و مدرس بسکتبال در فدراسیون ملی بستکبال هستم. به عنوان مربی در دانشگاه های تهران و خوارزمی در وزارت علوم و دانشگاه ایران در وزارت بهداشت فعالیت می کنم.

دلیل گرایش شما به مربی گری در رشته بسکتبال چه بود؟

مربی گری را نسبت به داوری بیشتر می پسندیدم. بعد از پایان دوران بازیکنی ام، بین قضاوت و مربی گری، به سبب علاقه به آموزش دادن، مربیگری را انتخاب کردم.

چه ارزیابی از سطح مسابقات داشتید؟

چند سال است که سطح مسابقات وزارت بهداشت بالا رفته است. در سال های قبل چنین نبود و خیلی تفاوت فاحشی بین مسابقات وزارت علوم و بهداشت بود؛ اما استفاده از مربیان کاربلد و آشنا به بسکتبال و تمایل دانشجویان علوم پزشکی به فعالیت های فوق برنامه ای مخصوصا ورزشی موجب شده است که سطح کیفی مسابقات بالا رود و امیدواریم که سطح کمی هم افزایش یابد. 

به عنوان مربی خاطره ای دارید که برایتان به یادماندنی باشد؟

یک سال که به عنوان ناظر حضور داشتم دانشجویی بود که تمام زمان مسابقه در زمین حضور داشت و بعد از اتمام بازی مربی اش متوجه شد که دست او آسیب دیده است.  آنها با این شرایط قهرمان شدند.

نظرتان در مورد میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز چگونه بوده است؟

میزبانی خوب است و امکانات فیزیکی و ساختمانی خیلی خوب بود.  البته بعد مسافتی که بین سلف، خوابگاه و سالن وجود دارد که  کمی هماهنگی را سخت کرده بود؛  اما به طور کلی تبریز توانایی خوبی در این زمینه دارند و فقط انتظار می رفت که غداهای خوشمزه تبریزی بیشتر طبخ شود.

سخن پایانی

از دکتر مقدم منش که بسیار پیگیر و خوش رفتار هستند تشکر می کنم. جای خانم دکتر نوروزیان که دور قبل مسئول انجمن بسکتبال وزارت بهداشت بودند بسیار خالی است و خیر مقدم می گویم به خانم بشری که به جای ایشان در این سمت حضور دارند.

از سرپرست فنی، خانم علی مرادی که بسیار در چیدمان داوری دقت نظر داشتند تشکر می کنم. همچنین از دکتر مازیار که بی منت همراه ما بودند بسیار تشکر می کنم.  هرچند ما نتوانستیم انتظاراتی که از ما بود را برآورده کنیم امیدوارم با سعه صدر، همچنان حامی و پشتیبان ما باشند تا در المپیاد های بعد این نتایج راجبران کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.