شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹

مصادف با روز پزشک؛

پنجمین اردوی جهادی پویش دانشگاهیان علوم پزشکی ایران برگزار شد

جهادی پویش

پنجمین اردوی جهادی پویش دانشگاه علوم پزشکی ایران، مصادف با روز پزشک در روستای فرن آباد شهرستان قیام دشت، با همکاری قرارگاه جهادی غدیر خم و جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی ایران، تهران و شهیدبهشتی برگزار شد.

به گزارش مفدا ایران؛ پنجمین اردوی جهادی پویش، روز جمعه اول شهریورماه مصادف با روز پزشک در روستای فرن آباد شهرستان قیام دشت، با همکاری قرارگاه جهادی غدیر خم و همت گروه با مشارکت ۳ پزشک عمومی، ۲ کارشناس مامایی، ۱ گفتاردرمان، ۱ کاردرمان، ۲ کارشناس فرهنگی، ۲ مشاور، ۲ روانشناس و جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی ایران، تهران و شهیدبهشتی برگزار شد.

در این اردو ۲۲۱ نفر از خانواده‌های بدسرپرست یا با سرپرستی خانم خانواده، مورد ویزیت رایگان شامل ویزیت رایگان پزشک عمومی، غربالگری سلامت، بینایی سنجی، کاردرمانی،پ ایش قد و وزن، کنترل علایٔم حیاتی، تست فشار خون و تست قند خون و همچنین ویزیت مامایی و ویزیت روانشناسی قرار گرفتند و بینایی سنجی با حضور سه تن از اساتید دانشگاه ایران انجام پذیرفت.

کارشناسان و دانشجویان مامایی تمامی بانوان را ویزیت مامایی کردند و از نظر بیماری‌ها و عفونت‌های زنان و سرطان پستان مورد پایش قرار دادند.

همچنین تمامی کودکان نیز به همراه افراد نیازمند به بخش کاردرمانی ارجاع داده شدند. همچنین کارشناسان فرهنگی در کنار بازی کردن با کودکان منطقه، مهارت‌های زندگی اجتماعی را به ایشانآموزش داده و اوقات خوشی را برای آنها فراهم کردند.

روانشناس مستقر در اردو نیز به افراد نیازمند، مشاوره روانشناسی ارائه داد. درتمامی بخش‌ها افراد مشکوک از نظر علایٔم بیماری به مراکز تخصصی ارجاع داده شدند تا بررسی بیشتر و در صورت تایید مشکلات بهداشتی درمانی، مداخلات درمانی صورت گیرد.

گفتنی است، ۴۵۰ پرس غذای گرم و ۵۰۰ پک میوه بین خانواده‌ها توزیع شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.