یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نشست خبری:

سیاست آتی ما «کیفی‌سازی فعالیت نهادهای دانشجویی» است/باید به دانشجویان میدان بدهیم

نشست خبری هفته دولت

دکتر سیما سادات لاری معاون وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش کمی نهادهای دانشجویی در دولت تدبیر و امید، گفت: در زمینه نهادهای دانشجویی در چند سال گذشته با افزایش کمیت قابل توجهی روبرو بوده‌ایم. از این پس سیاست ما تمرکز بر کیفیت است تا فعالیت‌های نهادهای دانشجویی را تثبیت کنیم. هر چقدر فضای دانشگاه را باز بگذاریم ضرر نمی‌کنیم، اگر می‌خواهیم دانشجویان از حالت بی‌تفاوتی در بیاین، باید به آنها میدان بدهیم.

نشست خبری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به مناسبت «هفته دولت» صبح امروز یکشنبه سوم مردادماه در سالن جلسات این معاونت با حضور خبرنگاران رسانه‌های مختلف برگزار شد.

به گزارش مفدا، دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که سیاست‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت که منطبق بر سیاست‌های دولت تدبیر و امید در دانشگاه‌ها است، طبق روال قبل ادامه دارد، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های دولت که از سوی ما نیز دنبال می‌شود این است که دانشگاه‌ها امن باشند نه امنیتی و اینکه اجازه ندهیم هیچ ارگان و نهاد خارج از دانشگاه در مسائل دانشگاه دخالت کند. دانشجویان باید بتوانند با آرامش و در چارچوب قانون به فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی در درون دانشگاه بپردازند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد فضای امن در دانشگاه خواسته مقام معظم رهبری و مورد تأکید رئیس جمهور است، گفت: علاوه بر ایجاد فضای امن به دنبال ایجاد فضای شور و نشاط عقلانی نیز هستیم و اعتقاد داریم گسترش فرهنگ باز سیاسی منجر به تضارب آراء و در نتیجه ایجاد شور و نشاط در دانشگاه‌ها می‌شود.

معاون وزیر بهداشت خطاب به خبرنگاران گفت: در این پنج سالی که از دولت تدبیر و امید می‌گذرد، تعداد تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی دانشجویی رشد قابل توجهی داشته است. نرخ رشد تعداد تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی عدد ۱۵۶ درصد را نشان می‌دهد که بیانگر رشد قابل توجهی است؛ به بیان دیگر با افزایش کمیت قابل توجهی روبرو بوده‌ایم. در دولت تدبیر و امید "فضا تک‌قطبی" گذشته در دانشگاه‌ها جای خود را به "فضای چندقطبی" داده و اگرچه شرایط موجود فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی با شرایط مطلوب فاصله دارد، ولی به هر حال امروز همه سلایق، افکار و اندیشه‌ها موجود در دانشگاه نسبت به گذشته فضای مناسب‌تری برای فعالیت فرهنگی و سیاسی رو پیش‌روی دارند.

وی افزود: از این پس تمرکز ما بر کیفی‌سازی فعالیت این نهادهای دانشجویی است و تلاش خواهیم کرد فعالیت‌های نهادهای دانشجویی را تثبیت کنیم و از با توانمندسازی و آموزش فعالان فرهنگی به سمت تعمیق و کیفی‌سازی فعالیت‌های فرهنگی برویم.

وی با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی و دانشجویی فقط متعلق به دانشجویان نیست، اظهار داشت: ما جامعه دانشگاهیان را داریم که شامل ۱۸ هزار نفر اعضای هیأت علمی و ۴۵۰ هزار نفر کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌شود و در پی توانمندسازی هیأت علمی و کارکنان در بستر فعالیت‌های فرهنگی و در نتیجه افزایش مشارکت آنان هستیم.

لاری با یادآوری این نکته که دو انتخابات در کشور در پیش رو داریم، خاطر نشان کرد: اگر در مسائل فرهنگی، رویکرد تعاملی با نهادهای تصمیم گیرنده و تاثیرگذار نداشته باشیم، دچار چالش می‌شویم. باید به سمت سیاست‌گذاری برای تعامل بیشتر و هم‌افزایی و تکیه بر نقاط اشتراکمان با این نهادها برویم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت افزود: برای ایجاد فضای باز و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی موانع زیادی در دانشگاه‌ها داریم. باید با گفتگو و تعامل به وحدت‌رویه برسیم و این بی‌تفاوتی سیاسی را که در جامعه وجود دارد و در دانشگاه منعکس می‌شود، با افزایش امکانات رفاهی، ایجاد فضای باز سیاسی و اعتمادسازی از بین ببریم و تعامل و همکاری با دانشجویان را بیشتر کنیم و بستر فعالیت و حضور همه سلائق و گرایش‌هایی که در چارچوب قوانین حرکت می‌کنند را فراهم کنیم.

وی درباره چالش‌ها و مشکلات پیش رو توضیح داد: به خاطر مشکلات اقتصادی کشور و تحریم‌های ظالمانه، بودجه به شدت کاهش یافته و جوابگوی نیازهای خوابگاهی و تغذیه‌ای دانشجویان نیستیم. در بودجه ابلاغ شده سرانه هر دانشجو ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده ولی این رقم در بودجه‌ای که پرداخت می‌شود به مراتب کمتر است. در جلساتی که با معاونت توسعهوزارت بهداشت برگزار می‌کنیم به دنبال راه‌هایی هستیم که بتوانیم کمبود سرانه فرهنگی و دانشجویی را با روش‌هایی جبران کنیم.

لاری درباره وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی گفت: اغلب خوابگاه‌های دانشجویی ما فرسوده هستند و سالانه مبالغ زیادی برای تعمیر و نگهداری آنها هزینه می‌شود، همچنین پراکندگیخوابگاه‌ها و مشکلاتی که جهت ایاب و ذهاب دانشجویان ایجاد می‌کند نیز از جمله مشکلات ما در حوزه خوابگاه‌های دانشجویی هستند. ۲۱ پروژه خوابگاهی ساخته شده بر اساس سند خوابگاه استاندارد در دست احداث داریم که یک مورد آن در شرف بهره‌برداری است، یک مورد افتتاح شده و مابقی تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد پروژه پیش رفت فیزیکی داشته است. به دنبال این هستیم که از طریق وام‌ و با اولویت دانشگاه‌های کم‌برخوردار این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم.

با هدف کیفی‌سازی؛ اختصاص بودجه به نشریات هدفمند می‌شود

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره وضعیت فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: بودجه فرهنگی نسبت به دیگر بودجه‌های وزارت بهداشت در حوزه‌های سلامت و درمان بسیار ناچیز است. با این حال در سال‌های اخیر تلاش شده است گه این مشکلات بودجه‌ای نه تنها تاثیری منفی بر فعالیت‌های فرهنگی نداشته باشد بلکه حتی شاهد رشد کمی و بعضا کیفی فعالیت‌های فرهنگی و افزایش مشارکت دانشجویان بوده‌ایم.

لاری ادامه داد: هم‌اکنون تعداد یک هزار و ۱۳۵ نشریه فعال در دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد که عموماً نشریات با کیفیتی هستند. در جشنواره تیتر۱۱ که آثار و نشریات دانشجویی دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر دانشگاه‌ها شرکت می‌کنند، با اینکه تعداد دانشجویان علوم پزشکی تنها ۵ درصد کل دانشجویان کشور را تشکیل می‌دهند اما ۴۳ درصد از برگزیدگان نهایی جشنواره تیتر ۱۱ از نشریات دانشگاه‌های علوم پزشکی است و که این موضوع نشان از کیفیت بالای نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارد و باعث افتخار ماست.

وی در ادامه به ارائه آمار دیگری از حوزه نشریات دانشجویی پرداخت و گفت: در این چند سال خانه نشریات دانشجویی نیز در دانشگاه‌های علوم پزشکی تشکیل شد و تا کنون به بیش از هزار نفر دانشجوی فعال نشریاتی آموزش‌های لازم ارائه شده است که حاصل آن همین ۴۲ درصد برگزیدگان جشنواره تیتر۱۱ است. در ادامه حمایت از نشریات دانشجویی طرح رتبه‌بندی نشریات دانشجویی را در دست اقدام داریم تا علاوه بر توجه به کمیت، بتوانیم کیفیت آنها را نیز افزایش دهیم و اختصاص بودجه را به نشریات دانشجویی هدفمند کنیم. 

معاون وزیر بهداشت به ارائه آماری در حوزه فعالیت کانون‎های فرهنگی دانشجویی پرداخت و خاطر نشان کرد: در خلال سال‌های ۹۲ تا ۹۷، تعداد کانون‌های فرهنگی دانشجویی رشد ۱۵۶ درصدی داشته است و نرخ مشارکت دانشجویان در کانون‌های فرهنگی رشد ۲۹۳ درصد را نشان می‌دهد. به علاوه اینکه تاکنون ۱۴ مجمع تخصصی کانون‌ها تصویب شده و به دنبال اخذ مجوز نهایی این مجامع هستیم. چرا که این مجامع می‌توانند در تخصصی‌تر شدن فعالیت‌های کانون‌ها و گسترش آنها نقش مؤثری داشته باشند.

لاری درباره فعالیت‌ انجمن‌های علمی نیز اظهار داشت: انجمن‌های علمی از سال ۹۴ در دولت تدبیر و امید جان گرفتند و در حال حاضر ۷۰۰ انجمن علمی فعال و ۱۱ انجمن علمی کشوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی داریم. برای آموزش و مهارت افزایی این انجمن‌ها برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته و بنا داریم در زمینه کارآفرینی و توسعه استارتاپ‌های حوزه سلامت از طریق این انجمن‌ها سرمایه‌گذاری کنیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگان درباره جشنواره‌ فرهنگی به ارائه آماری در خصوص جشنواره بین‌المللی سیمرغ پرداخت و گفت: جشنواره بین المللی سیمرغ را در پیش رو داریم که با ۴۵ هزار اثر در حوزه‌های مختلف و حضور ۱۵۹ داور ملی برگزار خواهد شد. در این دوره از جشنواره ۱۰۷ کشور جهان نیز در بخش بین‌الملل شرکت کرده‌اند. از آنجا که رسالت ما اشاعه فرهنگ سلامت است، بستر حضور دانشجویانی از دیگر دانشگاه‌ها را در این زمینه فراهم کرده‌ایم.

لاری همچنین در جواب سوالی درباره کمیته انضباطی دانشجویان علوم پزشکی اظهار داشت: کمیته انضباطی یکی از واحدهای منظم ماست و از مجموعه‌های مهجور است. در سال‌های دولت تدبیر و امید رویکرد کمیته‌های انضباط به سمت پیشگیری بوده و سعی بر این بوده که طوری رفتار شود که دانشجویان حس کنند این کمیته یار و یاورشان است. شیوه‌نامه‌ای نیز با مشارکت وزارت علوم تنظیم شده که به نفع دانشجویان خواهد بود.

وی ادامه داد: یک زمانی بیشتر پرونده‌های کمیته انضباطی سیاسی بود اما الان بیشتر مسائل اخلاقی مطرح است که آن هم آمار بالایی ندارد.

هر چقدر فضای دانشگاه را باز بگذاریم ضرر نمی‌کنیم

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره موانع برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، گفت: از موانع برگزاری کرسی‌ها، عدم تفاهم است. خیلی اوقات هیأت نظارت بر تشکل‌ها رای به برگزاری یک برنامه یا دعوت از یک سخنران می‌دهد اما شورای تامین استان به دلایلی مخالف برگزاری برنامه است و یا مخالف حضور فرد خاصی در دانشگاه است. در مدتی که در دانشگاه فعالیت می‌کردم شاهد بودم که این موضوع چقدر باعث ناراحتی دانشجویان می‌شود. البته رئیس دانشگاه نیز باید ملاحظاتی را در نظر بگیرد و مصلحت اندیشی کند اما این چالش باعث سردی و بی‌تفاوتی دانشجویان می‌شود.

وی تاکید کرد: هر چقدر فضای دانشگاه را باز بگذاریم ضرر نمی‌کنیم، اگر می‌خواهیم دانشجویان از حالت بی‌تفاوتی در بیایند و دانشگاه پرشورتر شود، باید به دانشجویان میدان بدهیم. همکاران ما در حراست‌ و نهاد رهبری هم این عقیده را دارند و من معتقدم فضای مثبتی در پیش داریم.

معاون وزیر همچنین درباره وضعیت سلامت‌روان دانشجویان توضیح داد: در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور همه دانشجویان جدید الورود از نظر سلامت‌روان پایش می‌شوند. ۲۴درصد دانشجویان ما بالای خط برش هستند و باید تست تخصصی‌تری از این افراد گرفته و غربالگری شوند. در شرایط موجود کشور و بحران‌های اقتصادی تنها فراهم کردن امکانات کافی نیست باید سبک زندگی اسلامی و ساده زیستی را به دانشجویان آموزش دهیم.

وی در ادامه اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی شکل‌های جدیدتری پیدا کرده‌اند، مواد مخدر و روانگردان‌های جدیدی تولید شده‌اند و آسیب‌های فضای مجازی نیز وجود دارد که دانشجویان ما با آنها آشنا نیستند. البته دانشجویان که وارد دانشگاه می‌شود از گذشته تجربه‌های مختلفی داشته‌اند که بعضا به سلامت روان آنها آسیب زده است.

لاری در پایان در پاسخ به سوالی در مورد آموزش مهارت‌های زندگی به دانشجویان، بیان داشت: آموزش مهارت‌های زندگی از فعالیت‌های اداره مشاروه و سلامتروان ما است و تمام دانشجویان جدیدالاورد این آموزش‌ها را می‌بینند با این حال به نظر من راضی کننده نیست. چرا که دانشجو در بدو ورود به دانشگاه و همان ترم اول با حجمی از این نوع آموزش مواجه می‌شود. بهتر است که به تدریج و طبقه بندی شده و با روش‌های موثرتری این آموزش‌ها صورت گیرد.

در خلال این نشست خبری برخی از سؤوالات خبرنگاران را مدیران کل معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به فراخور موضوع پاسخ دادند.

بهروز رحیمی؛ رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که در خصوص میزان وام‌های اعطایی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت سؤال کرد، ضمن تبریک هفته دولت وگرامی‌داشت یاد شهیدان باهنر و رجایی، گفت: بر اساس ‌اساسنامه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت چند وظیفه و هدف تعریف شده است از جمله توجه و تمرکز به حوزه رفاهی دانشجوی که بحث بسیار مهمی است و این توجه برای من نیز بسیار دارای اهمیت است و همچنین توجه به دانشجویان کم بضاعات در ابعاد معیشتی و تحصیلی از وظایف قانونی صندوق رفاه است و من تلاش دارم این دو بخش را در حوزه صندوق رفاه تقویت کنم و تمرکز خود را از یک ساختمان و اداره کوچک تحت عنوان صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه‌ها ببرم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص اعطای وام دانشجویی به دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: به طور کلی هشت نوع وام مختلف به اشکال مختلف در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد به نحوی که در سال گذشته ۲۰۰ هزار فقره وام در اختیار دانشجویان قرار داده شد و جمعیت حدود ۸۵ هزار نفری را تحت پوشش خود قرار داده‌ایم. در سال جاری نیز تلاش داریم حدود ۱۰۰ هزار نفر را تحت پوشش خود قرار داده و تعداد فقره وام‌های خود را به ۲۵۰ هزار فقره وام برسانیم و به جرأت می‌توانم بگوییم حدود ۷۰ تا ۷۸ درصد از منابع کل صندوق دانشجوی را در حوزه وام دانشجویی و به اشکال مختلف در حال توزیع داریم. در سال جاری نیز به دستور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بنا شده است وام‌های تغذیه‌ای نیز جزء اولویت‌ها قرار بگیرد که در حال بررسی هستیم تا این مورد نیز پوشش پیدا کند.

 رحیمی بیان داشت: در حوزه افزایش و اتمام پروژه‌هایخوابگاهی کشور نیز تلاش داریم از تصحیلات بانکی برای اتمام پروژه‌های خوابگاهی خود در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی استفاده کنیم و در تلاش هستیم در کنار دانشگاه‌ها جهت تأمین و نگه‌داشت خوابگاه‌ها باشیم.

در ادامه این نشست خبری للـه‌گانی مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که در خصوص تعداد دانشجویان فعال در تشکل‌های اسلامی سؤال کرد، گفت: آن چیزی که تحت عنوان تشکل‌های اسلامی از آن یاد می‌شود تشکل‌های اسلامی دانشجویی هستند که در فضای دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال انجام فعالیت فرهنگی‌سیاسی هستند که حدود پنج تا ۶درصد دانشجویان را شامل می‌شود اما در دانشگاه‌های علوم پزشکی فعالان دانشجویی در قالب نهادهای دانشجویی تعریف می‌شوند که حدود ۲۰ درصد جمعیت دانشجویان را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: این درصد شامل تشکل‌های اسلامیکه فعالیت سیاسی دارند، کانون‌های فرهنگی که فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارند، شوراهای صنفی، انجمن‌های علمی، انجمن‌های ورزشی و نشریات دانشجویی می‌شود که به لحاظ کمی و کیفی رشد قابل توجهی را در سال‌های اخیر داشته‌اند و می‌توان گفت اکنون تمامی سلایقی که در داخل نظام در حال فعالیت هستند در داخل دانشگاه نیز پایگاه دارند و در حال فعالیت هستند.

مهدی خبرنگار خبرگزاری دانشجو در خصوص افزایش نرخ غذا و هزینه خوابگاهی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۸ سؤال کرد که خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در پاسخ، گفت: نرخ غذای دانشجویی در سال گذشته هزار و ۳۵۰ تومان برای دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی محاسبه شد و این در حالی است که میانگین قیمت تمام شده غذا برای هر دانشگاه حدود ۱۵ هزار تومان است. در سال جدید بر اساس کار کارشناسی که در دست انجام است قیمت نرخ جدید غذا مشخص نشده است و نظر شوراهای صنفی و کارشناسان را در دست بررسی داریم تا به قیمت متعادلی برسیم تا کیفیت غذا دستخوش تغییری نشود.

وی با بیان این که قیمت قطعی غذا برای سال جدید هنوز مشخص نشده است، ادامه داد: در مجموع ۱۰ درصد قیمت تمام شده غذا را دانشجو پرداخت می‌کند که در سال جدید با توجه به تورم و قیمت تمام شده باید این ۱۰ درصد را مشخص و اعلام کنیم که بر این اساس فکر می‌کنم قیمت تمام شده غذا در سال جدید بین هزار و ۷۰۰ تا دو هزار تومان باشد که البته هنوز قطعی نشده است.

خدابنده لو در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که در مورد تعداد دانشجویان اسکان داده شده در خوابگاه‌های دانشجویی سؤال داشت، گفت: در حال حاضر حدود ۴۰ درصد دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی که حدود ۸۰ هزار دانشجو را تشکیل می‌دهند متقاضی استفاده از خوابگاه هستند که از این تعداد بیش از ۶۰ هزار نفر در خوابگاه‌های دولتی و ۲۰ هزار نفر در خوابگاه‌های استیجاری و مشارکتی اسکان پیدا می‌کنند. در حال حاضر دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت دارای ۳۲۹ خوابگاه ملکی، ۱۳ خوابگاه وقفی و بیش از ۵۰۱ خوابگاه ملکی،استیجاری، خودگردان و مشارکتی است.

رییس مرکز قرآن وعترت وزارت بهداشت در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری ایکنا که در خصوص فعالیت‌های مرکز قرآن و عترت سؤال کرد، گفت: در خصوص جشنواره قرآن و عترت که در سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان در روزهای هشتم تا دهم آبان ماه برگزار می‌شود بیش از ۷۰ هزار نفر شرکت داشته‌اند که این رقم در چهار سال گذشته تنها ۱۷ هزار نفر را شامل می‌شد که رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد که این موفقیت به دلیل تنوع بخشیدن به بخش‌های مختلف جشنواره، استفاده از روش‌های تبلیغی، فعال کردن کانون‌های قرآن و عترت در دانشگاه‌ها و انگیزه مند کردن کانون‌های قرآنی برای جذب مخاطب بوده است.

بحرالعلوم بیان داشت: بیش از ۴۰ رشته در این جشنواره در بخش‌های آوایی، معارفی، پژوهشی، فناوری، هنری و ادبی دیده شده است و در سال جاری نیز بخش جذاب مسابقات تیمی به آن اضافه شده است که بسیار مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. در کنار این موارد در بحث آموزش نیز دوره‌های تربیت معلم را خواهیم داشت که دوره دهم آن از فردا در دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مدت پنج روز در سه رشته حفظ، مفاهیم و صحیح خوانی قرآن آغاز به کار می‌کند. در ادامه دانشجویان علاقمند و توانمند دوره‌های لازم را دیده و وارد دوره کارورزی می‌شوند.

 وی با بیان این که دوره ارتقای حافظان و قاریان را در برنامه داریم که برای نیمه دوم سال پیش بینی شده است، به برنامه‌های این مرکز در حوزه نماز اشاره کرد و گفت: در حوزه نماز ستاد اقامه نماز و نمایندگان ولی فقیه در دانشگاه‌های علوم پزشکی داریم که هر دو از نهادهای همکار ما در این راستا هستند. در این زمینه تفاهم نامه‌ای را بین ستاد اقامه نماز کشور، نماینده ریاست جمهوری و وزیر بهداشت به امضا رسانده‌ایم که به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است و برنامه‌های متنوعی را در حوزه نماز در دل خود جای داده است.

بحرالعلوم ابراز داشت: در شهریور ماه نیز دو برنامه متمرکز کشوری را در شهر مشهد خواهیم داشت که آموزش هزار و ۲۰۰ ائمه جماعات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را در چهار فاز با مشارکت ۳۰۰ نفر در هر فاز دنبال می‌کند تا ائمه جماعات آموزش‌های لازم را برای جذب بیشتر مخاطبین فرا بگیرند. برنامه دوم به ساختار نماز در دانشگاه‌ها می‌پردازد که رییس هر دانشگاه؛ رییس ستاد اقامه نماز آن دانشگاه، نهاد نمایندگی ولی فقیه دبیر ستاد و معاون فرهنگی و دانشجویی معین و همکار ستاد در دانشگاه مربوطه است که امسال در مشهد برای نمایندگان و مسؤولان خود در حوزه نماز برنامه خواهیم داشت.

نشست خبری معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با خبرنگاران رسانه‌ها صبح یک‌شنبه سوم شهریورماه با حضور معاون وزیر بهداشت، رییس صندوق رفاه دانشجویان و دیگر مدیران معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.