یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳

دکتر سیماسادات لاری در جمع خبرنگاران:

«زیر ساخت‌های فرهنگی و رفاهی دانشگاه‌ها» به هیچ وجه برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان کافی نیست

نشست خبری هفته دولت

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران درباره طرح افزایش دو برابری ظرفیت پذیرش دانشجویان رشته‌های پزشکی، گفت: با شرایط فعلی و با افزایش ملایم ظرفیت پذیرش که در برنامه‌ جذب دانشجوی وزارت بهداشت قرار دارد، تا سال ۱۴۰۴ به ۱۸۳ خوابگاه دانشجویی استاندارد جدید نیاز داریم از این رو به صراحت اعلام می‌کنیم که زیرساخت‌های فرهنگی و رفاهی به هیچ وجه برای افزایش دو برابری ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی کافی نیست.

به گزارش مفدا، دکتر سیماسادات لاری در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن هفته دولت در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد، با ذکر این نکته که معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور متولی فراهم کردن امکانات رفاهی برای دانشجویان هستند، خاطر نشان کرد: وظیفه ما این است که امکانات رفاهی در شأن دانشجویان علوم پزشکی کشور فراهم کنیم. متاسفانه هنوز زیر ساخت‌های رفاهی ما کافی نیست. همین روزها طرح دو فوریتی دو برابر شدن ظرفیت پذیرش رشته‌های علوم پزشکی در مجلس مطرح است در حالی که ما در شرایط فعلی نیز به لحاظ امکانات رفاهی و زیرساختی، وضعیت موجود جوابگوی تعداد دانشجویان نیست. بنابراین حتی افزایش ده درصدی هم نیاز به توسعه زیر ساخت‌هایی دارد که موجود نیست و اعلام می‌کنم که در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت آمادگی لازم برای ایجاد و توسعه سریع زیرساخت‌های لازم متناسب با رشد دوبرابری و یا حتی کمتر دانشجویان رشته‌های پزشکی به هیچ عنوان وجود ندارد.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بر مبنای مطالعاتی که شده است با لحاظ کردن آهنگ رشد جذب دانشجویی که وزارت بهداشت برنامه‌ریزی کرده است، تا سال ۱۴۰۴ به ۱۸۳ خوابگاه استاندارد نیاز داریم، اظهار داشت: با شرایط فعلی و با افزایش ملایم ظرفیت پذیرش، تا سال ۱۴۰۴ به ۱۸۳ خوابگاه دانشجویی استاندارد نیاز داریم از این رو به صراحت تاکید می‌کنم که زیر ساخت‌های فرهنگی و رفاهی به هیچ وجه برای افزایش ظرفیت دو برابری دانشجو کافی نیست.

لاری یکی از دیگر مشکلات موضوعات رفاهی دانشجویان را کمبود خوابگاه‌های متأهلی عنوان کرد و گفت: در مجموع ۲۰ خوابگاه متأهلی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور داریم که به هیچ وجه جوابگوی متقاضیان نیست و در دانشگاه‌ها ما را با چالش‌های زیادی مواجه کرده است که البته سیاست ما این است که با توجه به اهمیت موضوع ازدواج جوانان و لزوم افزایش جمعیت باید در این زمینه سرمایه‌گذاری بیشتری انجام شود.

گفتنی است نشست خبری معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به مناسبت هفته دولت صبح امروز یکشنبه سوم شهریور ماه در سالن جلسات این معاونت با حضور خبرنگاران رسانه‌های مختلف برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.