یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۳

دبیر ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزشهای قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت در گفت و گو با مفدا مطرح کرد

برگزاری المپیاد در دو مرحله، سطح کیفی و کمی مسابقات را افزایش داده است

دکتر جمالی

دکتر بهرام جمالی مدیر اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز،  با بیان اینکه با دو مرحله ای شدن المپیاد توانستیم رضایتمندی شرکت کنندگان در المپیاد را به طور چشمگیری افزایش دهیم و این میزان از رضایتمندی در مقایسه با دوره های گذشته سیر صعودی دارد، گفت: برگزاری المپیاد در دو مرحله سبب تمرکز عوامل فنی شد و سطح کیفی و کمی مسابقات را به شکل معناداری بالا برد و این از نقاط قوت این دوره از المپیاد است. 

به گزارش مفدا تبریز، دبیر ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت گفت: مرحله اول این المپیاد از ۲۳ مرداد با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز شد و در این مرحله بازی های پنج رشته فوتسال، دو ومیدانی، شنا، کاراته و تیراندازی برگزار شد. 

بهرام جمالی با اشاره به اینکه در مرحله اول المپیاد ۱۲۰۰ ورزشکار، مربی و سرپرست از ۵۱ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی حاضر شده بودند، ادامه داد: مرحله اول المپیاد در ۲۹ مرداد با برگزاری مسابقات فینال و رده بندی فوتسال و اهدای جام قهرمانی پایان یافت. 

وی در ادامه گفت و گو با مفدا تبریز با اشاره به عزم این مدیریت در به کارگیری داوران بومی در المپیاد اظهار داشت: در مرحله اول المپیاد، ۱۰۰ نفر، داوری بازی ها را بر عهده داشتند که ۶۰درصد آنها را داوران بومی تشکیل می دادند. 

 مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزاری المپیاد قهرمانی دانشجویی در دو مرحله را نخستین تجربه در این زمینه دانست و افزود: در المپیادهای پیشین به دلیل برگزاری همزمان تمام رشته های ورزشی در مقطع زمانی محدود، میزبان المپیادها با چالش ها و مشکلات گوناگونی مواجه بودند و این مشکلات بر سطح کیفی بازی ها و رضایتمندی شرکت کنندگان تاثیرگذار بود. 

جمالی با بیان اینکه با دو مرحله ای شدن المپیاد توانستیم رضایتمندی شرکت کنندگان در المپیاد را به طور چشمگیری افزایش دهیم و این میزان از رضایتمندی در مقایسه با دورههای گذشته سیر صعودی دارد، گفت: برگزاری المپیاد در دو مرحله سبب تمرکز عوامل فنی گردید و سطح کیفی و کمی مسابقات را به شکل معناداری بالا برد و این از نقاط قوت این دوره از المپیاد است. 

دبیر ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مرحله دوم المپیاد از امروز، سوم شهریور، با پذیرش کاروان های دانشگاهی آغاز شده است، ادامه داد: در این مرحله هم از فردا، چهارم شهریور، شاهد بازی رشته ای والیبال، بستکبال، تنیس روی میز و بدمینتون خواهیم بود. 

وی تعداد دانشگاه های شرکت کننده در مرحله دوم المپیاد را ۴۶ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی با حضور ۹۰۰ نفر دانست و افزود: اختتامیه رشته های انفرادی در روز هفتم شهریور و اختتامیه رشته ای تیمی هم با برگزاری مسابقات فینال و رده بندی در روز نهم شهریور برگزار خواهد شد. 

جمالی، زمان جلسه فنی مرحله دوم المپیاد را ساعت ۲۱:۳۰ امروز، سوم شهریور، اعلام کرد و گفت: جلسه فنی چهار رشته به صورت همزمان در محل دانشکده پزشکی برگزار می شود و مسابقات از ساعت ۹ صبح فردا، چهارم شهریور، آغاز می شود. 

 مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: برای این مرحله از المپیاد تعداد ۷۵ داور پیش بینی کرده ایم که ۳۵ نفر غیر بومی و ۴۰ نفر هم بومی هستند. 

دبیر ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت در ادامه سخنانش به کمیته های ستاد اجرایی المپیاد، مسئولیت ها و عملکردشان در مرحله اول المپیاد پرداخت و گفت: در این المپیاد ستاد اجرایی از هفت کمیته فنی، رفاهی، فرهنگی، حراست، مالی و پشتیبانی، پزشکی و روابط عمومی و اطلاع رسانی تشکیل شده است. 

جمالی، کمیته رفاهی را مشتمل بر اسکان، تغذیه و حمل و نقل معرفی کرد و ادامه داد: عملکرد این کمیته در مرحله اول المپیاد با کمترین نقص همراه بود و جا دارد از زحمات دکتر خسروشاهی و تیم همکارانشان قدردانی نمایم. 

وی در ادامه موضوع داوری و اجرای مسابقات را از مسئولیت های کمیته فنی معرفی کرد و از دست اندرکاران این کمیته سپاسگزاری کرد. 

دبیر ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت، کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی را از کمیته های فعال مرحله اول المپیاد دانست و گفت: در مرحله اول بیش از ۲۰۰خبر، گزارش تصویری و چند رسانه توسط عوامل این کمیته منتشر شد که رکوردزنی در زمینه اطلاع رسانی در المپیادهای ورزشی است. 

 جمالی، عملکرد کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی را در پوشش خبری و اطلاع رسانی المپیاد در روزهای قبل از برگزاری مسابقات در سطح شهر و محل اسکان و برگزاری بازی ها مناسب ارزیابی کرد و ادامه داد: شایسته است از ایوب اندبیلی و همکاران وی صمیمانه تشکر و قدردانی کنم. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه کمیته پزشکی در قالب فیزیوتراپ، پرستار و پزشکیار در تمامی سالن های محل برگزاری مسابقات حضور داشتند و وظیفه انتقال مصدومان به مراکز درمانی را بر عهده دارند، افزود: دکتر علی اصغر مغانی و همکارانشان در این کمیته شبانه روزی تلاش می کنند و باید از آنها به این سبب سپاسگزاری نمایم.

دبیر ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت، افتتاحیه منحصر به فرد این دوره از المپیاد را از اقدامات کمیته فرهنگی دانست و گفت: تهیه بسته فرهنگی و ارائه اردوهای گردشگری به شرکت کنندگان در المپیاد از دیگر فعالیت های این کمیته است و جا دارد از محمود فیضی و همکارانشان به خاطر تلاش های بسیار تشکر کنم. 

 جمالی فضای آرام و بی حاشیه المپیاد را از تلاش های کمیته حراست خواند و ادامه داد: دکتر شهاب الدین عزیزی، رئیس کمیته حراست و عادل اسدپور، جانشین وی در این مدت سنگ تمام گذاشتند و شایسته است از ایشان و همکاران آنها سپاسگزاری کنم. 

وی کمیته مالی و پشتیبانی را هم از دیگر کمیته های ستاد اجرایی برشمرد و افزود: با کوشش های اکبر خالقی و همکارانش در این کمیته، در زمینه مالی و پشتیبانی شاهد هیچ گونه مشکلی نیستیم. 

دبیر ستاد اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت در بخش پایانی سخنانش از دکتر محمد آقازاده، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  و مهدی مقدم منش، رئیس اداره ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت  قدردانی ویژه کرد و گفت: دکتر آقازاده با راهنمایی های خود، ما را در پیمودن مسیر صحیح حرکت یاری کرد و مهدی مقدم منش از روز نخست المپیاد تا امروز در کنار ما بودند و لحظه ای ما را تنها نگذاشتند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.