یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

تابستان پر تب و تاب معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

09

تابستان فصلی است که در نگاه عموم با آرامش و استراحت همراه است، اما هر سال با فرا رسیدن این زمان اقدامات و برنامه‌های متعددی در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی انجام می‌شود که این فصل را از پرکارترین فصول سال برای این حوزه رقم می‌زند.

به گزارش مفدا بهشتی،  تابستان فصلی است که در نگاه عموم با آرامش و استراحت همراه است. اما هر سال با فرارسیدن این زمان، اقدامات و برنامه های متعددی در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه انجام می شود که این فصل را از پرکارترین فصول سال برای این حوزه رقم می زند.

  • با آغاز فصل تابستان به خوابگاه‌ها جان تازه‌ای بخشیده می‌شود

یکی از اقدامات اساسی معاونت در تابستان، انجام عملیات گسترده عمرانی و بازسازی خوابگاه‌های تابعه پس از چند سال است. در این فصل با تخلیه موقتی خوابگاه ها، زمان خوبی برای انجام تعمیرات اساسی در خوابگاه‌ها فرا می رسد. امسال نیز علی رغم محدودیت های مالی، با بهره گیری از ظرفیت خیرین اقدامات متنوع و زیرساختی در بسیاری از خوابگاه ها انجام شد.

در همین راستا "دکتر علی حبیب زاده شجاعی" سرپرست مدیریت امور دانشجویی با اشاره به این موضوع، بیان کرد: جهت بهبود شرایط رفاهی دانشجویان و بهسازی وضعیت ساختمان خوابگاه های دانشجویی با توجه به اقدامات زیر ساختی مورد نیاز خوابگاه ها بر آن شدیم تا روند عمرانی و بازسازی خوابگاه ها را عملیاتی کنیم. دکتر شجاعی اظهار داشت: با تلاش و پی گیری های انجام شده مقرر شد که با آغاز فصل تابستان سال جاری اقدامات اساسی در جهت رفع مشکلات زیر ساختی خوابگاه ها آغاز شود.

وی اظهار داشت: در خوابگاه های سمیه، دانش، فردوس، الزهرا، شهید موسوی و شهید آوینی امور عمرانی به صورت اصولی و زیرساختی در حال اجراست. دکتر شجاعی افزود: در خوابگاه های مذکور بازسازی سرویس های بهداشتی، حمام ها، اتاق ها، سیستم فاضلاب، تعویض درب ها و پنجره­ها و کلیه مواردی که نیاز به اصلاح دارند در حال انجام است که در خوابگاه سمیه شامل: ۱۲۰ متر دیوار پوش، حدود ۷۰۰ متر مربع نقاشی دیوارها، در خوابگاه دانش شامل: ۸۸ متر دیوار پوش، نقاشی۴۲۲۰ متر مربع از دیوار ها و در خوابگاه شهید آوینی حدود ۳۵۰۰ متر مربع نقاشی دیوارها و در بقیه خوابگاه‌ها همچنان عملیات در دست احداث است.

سرپرست مدیریت امور دانشجویی دانشگاه در ادامه تصریح کرد: خوابگاه های شهید موسوی و شهید بیگ ­محمدی نیزبا توجه به عدم بازسازی در سال های اخیر اقدامات چشمگیری را دارد که در مراحل آتی به صورت اساسی بازسازی خواهند شد که شامل: ایجاد اتاق توزیع غذا، بازسازی سرویس های بهداشتی و حمام‌ها، جمع آورری دیوار های پیش ساخته و نقاشی است.

وی در خاتمه سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت رفاه حال هر چه بیشتر دانشجویان ساکن در خوابگاه ها، خاطرنشان ساخت: تمام تلاش ما بر آن است که با شروع ترم تحصیلی جدید دانشجویان با اطمینان خاطر و آرامش بیشتری در خوابگاه ها اسکان داده شوند.

  • بزرگ ترین اجتماع دانشگاهیان در تابستان فرهنگی دانشگاه

با آغاز فصل تابستان برنامه های متعدد فرهنگی از تیر ماه آغاز شد. هاشم ورزی سرپرست مدیریت تعالی فرهنگی و  فوق برنامه دانشگاه در تیر ماه سال جاری جلسات متعددی را با دانشجویان فعال فرهنگی برگزار کرد.

در همین راستا وی در نشست با دانشجویان فعال حوزه فرهنگی اعم از کانون ها، تشکل ها، انجمن های علمی، نشریات دانشجویی و... که بالغ بر ۵۰ جلسه و بیش از ۱۰۰ ساعت بوده است، بر ارایه برنامه ها در حوزه آموزش و توانمندسازی تفکر، برگزاری دوره های آموزشی و بهداشتی در خوابگاه ها و ارسال ایده های فرهنگی خوابگاه ها و دانشکده ها به این مدیریت تاکید کرد و افزود: با وجود دانشجویانی فعال در حوزه فرهنگی، شاهد تعالی و پیشبرد اهداف فرهنگی دانشگاه هستیم.

سرپرست مدیریت تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه افزود: ما با برگزاری جلسات متعدد شورای فرهنگی دانشگاه و دانشکده ها و  همچنین شورای معاونین دانشجویی و فرهنگی دانشکده ها و چهار مورد بازدیداز خوابگاه ها بر آنیم تا کیفیت برنامه های فرهنگی دانشجویان را بررسی کنیم و آن ها را ارتقا دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تماشای سه تئاتر با موضوعات مرتبط با مسایل فرهنگی دانشجویان اشاره کرد و افزود: برای اشاعه فرهنگ باید از نزدیک در جریان مسائل بود و جهت بهبود آن گام های اثربخش برداشت.

هاشم ورزی همچنین اشاره کرد که در جلساتی که با انجمن های علمی داشته است، خواستار ارایه برنامه های شش ماهه اول سال جاری این انجمن ها در حوزه های دیابت، ایدز، طب سنتی و... تا اول مهر ماه شده است. همچنین میزبانی از نخستین رقابت علمی دانشجویان رشته اتاق عمل در سطح کشور در ۳۰ ام مرداد ماه، از دیگر برنامه های این مدیریت در راستای توانمندسازی انجمن های علمی دانشجویان است. در این رقابت جذاب علمی ۴۳ نفر از برگزیدگان نخبه ی دانشگاه های سراسر کشور حضور دارند که در پایان این مسابقه به نفرات برتر جوایز ارزنده ای تعلق می  گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عقد تفاهم نامه با بنیاد قرآن کشور به منظور گسترش فرهنگ قرآنی در دانشگاه اشاره کرد و آن را رویدادی مهم تلقی کرد.

گفتنی است، سرپرست مدیریت تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در دیدار با رییس موسسه ابر زندگی(life cloud)، به برگزاری نخستین رویداد مشترک کشوری در حوزه انجمن های علمی و کانون های فرهنگی در زمینه کارآفرینی و فناوری های پزشکی اشاره کرد و گفت: ما در این مجموعه ۱۴ مورد دیدار با اصحاب فرهنگ، دانش و عالمان حوزه بهداشت، سلامت و اقتصاد کشور را در راستای گسترش همکاری های چند جانبه با نهادهای بیرون از دانشگاه داشتیم که این امر رویدادی مهم است. این برنامه نیز در نخستین جمعه شهریور ماه سال جاری با همکاری سازمان نظام پزشکی کل کشور برگزار می شود. همچنین دیدار با خانواده شهدای دانشجوی دانشگاه نیز در تقویم برنامه های این مدیریت قرار گرفت، که نخستین دیدار در آستانه عید سعید غدیر خم با خانواده شهید دانشجو صباغ زاده که از اهل سیادت نیز هستند، انجام شد.

سیدابراهیم هاشم ورزی مهم ترین برنامه این مدیریت در تابستان سال جاری را برگزاری چهارمین آیین دانش آموختگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد و افزود: بزرگ ترین اجتماع دانشگاهیان علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور بیش از ۲۰۰۰ نفر از دانش آموختگان فرهیخته و خانواده های ایشان در شامگاه هفتم شهریور ماه در تالار رویال هال هتل اسپیناس پالاس برگزار می شود. وی در ادامه افزود: این برنامه با حداکثر صرفه جویی، حداقل هزینه دریافتی از دانش آموختگان و با کمک خیرین و حمایت های مالی سازمان های خارج از دانشگاه با اجرای برنامه های متنوع برگزار می شود.

وی در خاتمه سخنان خود برنامه ریزی جهت برگزاری مراسم استقبال از ورودی های جدید را از دیگر اقدامات مهم این مدیریت در فصل تابستان برشمرد.

  • تابستان پرنشاط ورزشی در دانشگاه

با شروع فصل تابستان اقدامات گسترده و جدی در جهت آماده سازی قدرتمندانه تیم دانشجویان دانشگاه جهت اعزام به چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر وزارت بهداشت آغاز شد.

در همین راستا مهندس اسماعیلی سرپرست مدیریت تربیت بدنی با اشاره به اقدامات گسترده ای که این مدیریت در راستای حمایت از دانشجویان دختر دانشگاه جهت حضور پررنگ در این دوره از المپیاد انجام داده است، افزود: کاروان «امید و حرکت» دانشگاه با حضور پررنگ ۱۰۰ نفر از دانشجویان، مربیان و سرپرستان به این دوره از المپیاد اعزام می شوند.

 اسماعیلی اظهار داشت: با درایت و پیگیری های مدیر سابق تربیت بدنی دانشگاه، کلیه تیم ها تمرینات خود را به صورت منظم و شبانه روزی از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری آغاز کرده اند و در روز سه شنبه ۲۵ تیر ماه همگی این عزیزان به کمپ اردویی کاروان، مستقر در مجتمع خوابگاهی حضرت زهرا(س)، رفتند تا به نحو مقتضی و مطلوب، امکانات لازم از نظر تغذیه و بدنسازی برای آن ها فراهم شود.

سرپرست مدیریت تربیت بدنی دانشگاه افزود: برای حضور قدرتمندانه هر چه بیشتر دانشجویان از مربیان بین المللی و درجه یکی که هر کدام از سبقه بسیار خوبی در ورزش برخوردارند، استفاده کردیم چرا که نحوه تعامل مربی با دانشجویان و اخلاق مداری خود مربیان برایمان بسیار حائز اهمیت است. وی ادامه داد: تمرینات دانشجویان با تشخیص خود مربیان در مکان های خوب صورت گرفت؛ به طوری که امسال علاوه بر ظرفیت های دانشگاه از ظرفیت های ورزشی دانشگاه شهید بهشتی، باشگاه آفتاب انقلاب و مجموعه ورزشی انقلاب نیز استفاده کردیم. وی در ادامه اذعان داشت: برای شرکت هر چه با نشاط تر دانشجویان در این مسابقات ما شعار «زندگی یعنی امید و حرکت» را برگزیدیم تا این عزیزان با تمام توان خود در این المپیاد حضور یابند.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: برای دانشجویان عزیز طبق سنوات گذشته با طراحی یک نفر از همکاران این مدیریت، لباس فرم متناسب با رنگ و نشان دانشگاه و در شأن نام بلندآوازه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طراحی شد، که به مراسم رونمایی از آن نیز با حضور ریاست محترم دانشگاه برگزار شد.

سرپرست مدیریت تربیت بدنی دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان ساخت: با یاری خداوند متعال مراسم بدرقه کاروان «امید و حرکت» با حضور مسئولان دانشگاه همزمان با عید سعید قربان انجام شد و این گروه نخست کاروان به این دوره از المپیاد اعزام شد.

وی دریافت مدال های رنگارنگ ورزشی در دو رشته شنا و کاراته را از دستاوردهای دوره نخست این المپیاد اعلام کرد و بیان کرد: دوره دوم المپیاد نیز از دوم لغایت هشتم شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید به برگزاری دومین دوره از مدرسه تابستانه در طول تابستان امسال، به پوشش بیش از ۸۰ نفر از فرزندان کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه در این مدرسه اشاره کرد. وی برگزاری کارگاه های نقاشی، خلاقیت ذهن، پخش انیمیشن، بازی های جمعی و ورزشی را از برنامه های این دوره از مدرسه تابستانه ورزشی دانشگاه برشمرد.

گزارش: مهناز آزاد

سرپرست روابط عمومی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.