یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱

صاحب مدال‌های آسیایی و جهانی و دارنده مقام دوم کاتای انفرادی و دوم کاتای تیمی چهاردهمین المپیاد مطرح کرد؛

ورزش توانایی بدنی و اعتماد به نفس را بالا می‌برد/ با برنامه‌ریزی اختلالی در درس‌هایم ایجاد نمی‌شود

۱

فاطمه قجقی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ورزش از نظر جسمی که صد در صد تاثیر دارد و قوای جسمی و توانایی بدنی را بالا می‌برد. از نظر روحی هم بسیار تاثیرگذار است  و اعتماد به نفس را بالا می‌برد. همیشه برنامه ریزی می‌کنم که زمانی را برای درس و زمانی را برای ورزش اختصاص بدهم و با این کار هیچ اختلالی در درس‌هایم ایجاد نمی‌شود.

به گزارش مفدا تبریز، حضور پررنگ ورزشکاران مدال آور آسیایی و جهانی در چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت به میزبانی تبریز را بایستی از ویژگی‌های این دوره از المپیاد دانست. به همین مناسبت مفدا تبریز گفت و گویی با  مقام دوم کاتای انفرادی و دوم کاتای تیمی المپیاد ترتیب داده است که دارای مدال های آسیایی و جهانی است. در ادامه متن این گفت و گو می‌آید. 

در ابتدا خودتان را معرفی کنید. 
فاطمه قجقی، دانشجوی رشته کار درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران هستم و در رشته ورزشی کاراته فعالیت دارم

از سوابق ورزشی‌تان بگویید. 
قبل از المپیاد چهاردهم در مسابقات  آسیایی سبکی، مقام اول در کاتای انفرادی و مقام سوم در کاتای تیمی رو به دست آوردم. همچنین در مسابقات جهانی در انفرادی مقام سوم و در تیمی مقام اول را کسب کردم و مقام سوم تیمی سوپر لیگ را هم دارم. 

 در المپیاد سیزدهم هم حضور داشتید؟ 
بله! مقام اول کاتای انفرادی را به دست آوردم.

در این دوره چه مقامی کسب کردید؟
در این دوره از المپیاد توانستم مقام دوم کاتای انفرادی و دوم کاتای تیمی را کسب کنم. 

از تاثیر ورزش بر کیفیت زندگی تان بگویید.
از نظر جسمی که صد در صد تاثیر دارد و قوای جسمی و توانایی بدنی را بالا می‌برد. از نظر روحی هم بسیار تاثیرگذار است  و اعتماد به نفس را بالا می‌برد. همیشه برنامه ریزی می کنم که زمانی را برای درس و زمانی را برای ورزش اختصاص بدهم و با این کار هیچ اختلالی در درس‌هایم ایجاد نمی‌شود.

دانشگاهتان چه حمایت هایی از شما کرده است؟
دانشگاه خیلی کمک مان کرد. مادر من ۲۵ روز پیش فوت کرد و به همین دلیل دیرتر به اردو رسیدم؛ ولی وقتی به اردو آمدم  دائما هوای من را داشتند؛ هم از نظر روحی و معنوی هم از نظر مالی. مربی ام کمک بسیاری کرد و کسی بود که با وجود حال بدم، دائما پشتیبان من بود.  بچه های تیم هم که واقعا هوای من را داشتند. از حمایت های بی نظیرشان بسیار سپاسگزارم. 

سطح مسابقات به نظر شما چگونه بود؟
سطح مسابقات از دوره قبل بالاتر بود. درست است که مقام دوم را کسب کردم؛ ولی ناراحت نیستم و می دانم این نشان خوبی است و تلاش بیشتر من در سال های بعدی را می‌طلبد. 

در مورد میزبانی تبریز بگویید. 
میزبانی تبریز خیلی خوب بود و افتتاحیه این دوره  در ذهنم ماندگار شد . تبریز هم چنین مردمان خوبی دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.