چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

کیانا رنجبر مدال آور سه رده از رشته شنای چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی وزارت بهداشت:

فعالیت ورزشی باعث درک بهتر مفاهیم درسی می شود

کیانا رنجبر.jpg

مدال آور تیم شنای دانشجویان دختر دانشگاه در چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی وزارت بهداشت در گفتگو با سرویس ورزشی مفدا بهشتی به دغدغه های ورزشی خود اشاره کرد. نظر شما را به خواندن این گفت و گو جلب می کنیم.

به گزارش سرویس ورزشی مفدا بهشتی، کیانا رنجبر دانشجوی کارشناسی اتاق عمل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مدال آور نقره رشته 200متر آزاد،برنز 50متر کرال پشت و نقره 4در50 متر آزاد تیمی در رشته شنای چهاردهمین المپیاد ورزشی قهرمانی وزارت بهداشت است. وی با اشاره به این نکته که از ۶ سالگی آموزش شنا را نزد خانم آرین شایسته که یکی از پرسابقه ترین و برترین مربیان این رشته می باشد آغاز کرده است، اظهار کرد: از همان موقع به صلاح دید ایشان در مسابقات جشنواره دختران رده سنی 11 تا 12 سال استان تهران، آموزش و پرورش و قهرمانی کشوری شرکت کردم و برروی سکو رفتم و مقام های اول تا سوم را کسب کردم.

رنجبر در ادامه گفت و گو در مورد میزان و امکان دسترسی به امکانات ورزشی دانشگاه عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص رشته شنا دارای امکانات خوبی است و مسئولین محترم آن دلسوزانه و با حس مسئولیت تمام پیگیر به ثمر رساندن هرچه بهتر اهداف این رشته هستند و در این جا، باید از زحمات سرپرستان این حوزه از جمله سرکارخانم ضیائی و سرکار خانم صدری و هم چنین مربی تیم سرکار خانم حافظی قدردانی کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که چه برنامه هایی برای آینده فعالیت خود در این رشته دارد؛ اذعان کرد: امیدوارم برای آینده شرایطی ایجاد شود که بتوانم فعالیت خود را در این رشته ورزشی ادامه داده و با تلاش بیشتر در مسابقات بعدی برای دانشگاه پرآوزاه علوم پزشکی شهید بهشتی شرکت کرده و نتایج بهتری را کسب کنم.

رنجبر ضمن ابراز رضایت از میزبانی شایسته دانشگاه علوم پزشکی تبریز، خاطر نشان کرد که این دانشگاه تلاش خود را برای یک میزبانی خوب انجام داده بود و از زحمات همه مسئولین ذیربط تشکر می کنم.

این دانشجوی دانشگاه در ادامه به سطح خوب مسابقات و اتفاقات آن اشاره کرد و گفت: این دوره از مسابقات دارای کیفیت خوبی بود ولی به نظرم در خصوص شنای ۴ در۱۰۰ متر آزاد تیمی و خطایی که از هم تیمی‌ام گرفته شد و باعث حذف تیم شد، جای بحث و بررسی مجدد وجود دارد.

کیانا رنجبر در پاسخ به این درخواست که پیامی را به هم دانشگاهی های خود بیان کند، اظهار کرد: پیشنهاد من به هم دانشگاهیانم این است که در کنار تحصیل حتماً یک رشته ورزشی را هم انتخاب کنند و به آن بپردازند؛ چرا که اعتقاد دارم فعالیت ورزشی باعث درک بهتر مفاهیم درسی و فعال تر شدن قوای ذهنی می شود. وی در همین راستا تأکید کرد که: اعتقاد دارم هر انسانی در هر شرایط می بایست در بعد های مختلفی فعالیت داشته باشد، که یکی از آن ها ورزش است.

این دانشجوی مدال آور دانشگاه در پایان این گفت  و گو ضمن اعلام این نکته که اعضای تیم شنا از روحیه بالا و صمیمیت خوبی برخوردارند، تقاضای خود را از مسئولین ذیربط در دانشگاه این گونه بیان کرد: از مسئولین دانشگاه تقاضا دارم هم چون سایر دانشگاه های علوم پزشکی بهای بیشتری برای مدال آوران المپیاد های ورزشی خود قائل شوند.

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن عرض تبریک به این دانشجوی افتخارآفرین دانشگاه برای وی و تمامی دانشجویان ورزشکار آرزوی موفقیت در تحصیل و درخشش در مسابقات ورزشی آتی را دارد.

مصاحبه: حسن دانشمند

کارشناس روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.