چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

رویداد ملی THL در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد

thl

در راستای حرکت به سوی زیست بوم خلاق و نوآور ، رویداد ملی  THL و رونمایی از چند طرح ملی حوزه  سلامت دیجیتال  در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

به گزارش مفداایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه؛ رویداد THL با حضور دکتر وطن پور مدیر دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت، دکتر کوهپایه زاده رییس دانشگاه ایران، معاونین و شرکت‌های استارت آپ، روز یکشنبه ۲۷ مردادماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز همایش های رازی برگزار گردید.
دکتر وطن پور از هیئت رییسه دانشگاه بخاطر برگزاری این نشست مهم در حوزه فناوری سلامت تشکر نمود و عنوان کرد: تعداد زیادی از پژوهش‌ها و مقالات و اقدامت مثبت در دانشگاه‌ها انجام می شود و دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت، در طول ده سال گذشته حمایت خوبی را از فناوران داشته  است.
مدیر دفتر توسعه فناوری دانشگاه بیان کرد: دانشگاه‌ها دچار تحول آموزشی و پژوهشی شده‌اند وما شاهد رشد زیر ساخت‌های سلامت دیجیتال در قالب مراکز رشد، پارک‌های فناوری، اتاق‌های تمیز و شتابدهنده‌ها هستیم.
وی گفت: سلامت دیجیتال با کمک هوش مصنوعی وارد مرزهای تشخیصی شده است و در بخش‌های درمانی هم، این سامانه فعال است.
دکتر وطن پور از تشکیل کمیته‌ای در وزارت بهداشت جهت تدوین آیین نامه حوزه سلامت دیجیتال خبر داد.
ایشان بر تغییر نگرش مدیران برای حرکت در مسیر بالندگی و رشد دیجیتال سلامت تاکید کرد.
سپس سرپرست معاونت تحقیقات دانشگاه اظهار کرد: ما در دانشگاه علوم پزشکی ایران تمام تلاش خود را بکار بردیم تا به عنوان قطب سلامت دیجیتال در کشور باشیم.
دکتر متولیان اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران با وجود ۴۳ مرکز تحقیقاتی ، ۴ پژوهشکده و مراکز رشد و شتابدهنده به سمت دانشگاههای کارآفرین و خلاق در حرکت است.
وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران در راستای گسترش اکوسیستم نوآوری و خلاقیت اقداماتی موثری را انجام داده است، از جمله می‌توان به برگزاری دوره‌های MBA برای اعضای هیئت علمی اشاره کرد.
در ادامه دکتر مروجی؛ رییس کارگروه سلامت دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص جایگاه تخصصی این حوزه سخنرانی نمود.
گفتنی است رونمایی از آیین نامه شرکت‌های فعال در حوزه دیجیتال سلامت، برگزاری نمایشگاه، معرفی استارت آپ‌ها، انجام پنل‌های تخصصی از دیگر بخش‌های رویداد ملی  THL به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران بود.

تهیه خبر : رهنورد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.