دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳

نائب رئیس ستاد اجرایی المپیاد در گفت و گو با مفدا تبریز عنوان کرد؛

المپیاد برای نخستین بار در دو مرحله برگزار می‌شود/ برگزاری المپیاد در دو مرحله برای آرامش شرکت کنندگان است

نشست مدیران تربیت بدنی چهاردهمین المپیاد ورزشهای قهرمانی وزارت بهداشت به روایت تضویر

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز یکی از ویژگی های این دوره از المپیاد را در مقایسه با دوره های دیگر برگزاری آن در دو مرحله معرفی کرد و گفت: این برای نخستین بار است که المپیاد ورزشی دانشجویی در دو مرحله برگزار می شود.

به گزارش مفدا تبریز، نائب رئیس کمیته اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: میزبانی این دوره از المپیاد افتخار بزرگی برای دانشگاه علوم پزشکی تبریز است که با همت عالی دکتر صومی، رئیس دانشگاه به دست آمده است. 

دکتر محمد آقازاده یکی از ویژگی های این دوره از المپیاد را در مقایسه با دوره های دیگر برگزاری آن در دو مرحله معرفی کرد و گفت: این برای نخستین بار است که المپیاد ورزشی دانشجویی در دو مرحله برگزار می شود. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به جایگاه بالای دانشجویان نزد مسئولان عالی وزارت، ادامه داد: برگزاری المپیاد در دو مرحله در جهت آرامش و رعایت حال دانشجویان شرکت کننده در المپیاد است. 

وی یکی دیگر از مزیت های برگزار ی المپیاد در دو مرحله را عدم وابستگی به دیگر دانشگاه ها و امکانات و تجیزات بیرون از دانشگاه علوم پزشکی تبریز خواند و افزود: برگزاری المپیاد در دو مرحله سبب می شود  امکانات، خوابگاه ها، تجهیزات و سالن های ورزشی دانشگاه به تنهایی برای برگزاری المپیاد کفایت کند و نیاز به نهادهای بیرون دانشگاه به طور چشمگیری کاهش یابد. 

نائب رئیس کمیته اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور با اشاره به اینکه حدود ۶۰درصد جمعیت دانشجویی دانشگاه ها را دختران تشکیل می دهند، گفت: حضور گسترده دختران دانشجو در المپیادهای ورزشی قهرمانی و همگانی نشان از استقبال آنها از المپیادهای ورزشی دارد.

محمد آقازاده دانشجویان دختر را پیش قدم در المپیادهای ورزشی دانست و ادامه داد: آنها با حضور در المپیاد، توانمندی ها و ظرفیت های بالای خود را به نمایش می گذارند و البته خود را در در معرض محک مسابقات قرار می دهند. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه در بازه زمانی کوتاهی مشخص گردید که تبریز میزبانی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور را بر عهده دارد، افزود: انتخاب دانشگاه علوم پزشکی تبریز به سبب پتانسیل ها و توانمندی های دانشگاه و همت بالا و اعلام آمادگی دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه بود و چنانچه دکتر صومی میزبانی را قبول نمی کردند احتمالا این دوره از المپیاد برگزار نمی شد. 

وی با اشاره به اینکه تقریبا یک ماه پیش، برگزاری این دوره از المپیاد در تبریز مشخص شد و وزارتخانه به دانشگاه اعلام کرد، ادامه داد: این انتخاب به سبب تجربه این دانشگاه در برگزاری موفق المپیادهای دانشجویی در سال های گذشته بود. 

محمد آقازاده با اعلام اینکه پس از اعلام وزارت به دانشگاه، ریاست دانشگاه جلسه ای اضطراری تشکیل دادند و با توجه به تجارب دانشگاه علوم پزشکی تبریز مقرر شد ستاد اجرایی المپیاد با حضور کمیته های مختلف تشکیل شود، گفت: این موضوع در دستور کار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه قرار گرفت و با بهره گرفتن از تجربیات برگزاری چندین دوره المپیاد، کمیته ها تشکیل و مسئولان کمیته ها مشخص شدند. 

نائب رئیس کمیته اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور، کمیته رفاهی را یکی از کمیته های ستاد اجرایی المپیاد معرفی کرد و ادامه داد: این کمیته در سه بخش اسکان، تغذیه و نقل وانتقالات شرکت کنندگان در المپیاد به فعالیت پرداخت و مسئولیت آن بر عهده دکتر حسین خسروشاهی است. 

محمد آقازاده با اشاره به اینکه کمیته رفاهی و رئیس آن در زمان اندکی سنگ تمام گذاشتند، به تشریح فعالیت های کمیته رفاهی پرداخت و افزود: دانشجویان پسر ساکن در خوابگاه گلستان و بوستان به خوابگاه فجر منتقل شدند و خوابگاه بوستان و گلستان به عنوان محل اسکان دانشجویان شرکت کننده در المپیاد با رفع نواقص و رنگ آمیزی و نوسازی تجهیزات و فضاسازی در مدت کوتاهی آماده المپیاد شد و خوابگاه آزادی هم برای اسکان داوران و میهمانان المپیاد تدارک دیده شد.

وی خریدهای اولیه مواد غذایی و عقد قرارداد را از فعالیت های واحد تغذیه کمیته رفاهی دانست و ادامه داد: در واحد نقل و انتقال هم انتخاب شرکت حمل و نقل با طی مراحل قانونی انجام شد و نقل و انتقال دانشجویان در سطحی مناسب برقرار است. و جا دارد از دکتر خسروشاهی و همکاران وی در این کمیته صمیمانه قدردانی نمایم.

نائب رئیس کمیته اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور، کمیته فرهنگی را از دیگر کمیته های ستاد اجرایی المپیاد با مسئولیت مهندس محمود فیضی خواند و گفت: تدارک مراسم افتتاحیه و تهیه بسته فرهنگی را از جمله فعالیت های این کمیته بود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه مراسم افتتاحیه این دوره از المپیاد بنا به گفته شرکت کنندگان، مسئولان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های دیگر، داوران و مدیران تربیت بدنی در حد کم نظیری برگزار شد، ادامه داد: با در نظر گرفتن زمان اندک، می توان گفت افتتاحیه این دوره از المپیاد در حد بی نظیری بود و شایسته است از محمود فیضی و همکاران وی در کمیته فرهنگی سپاسگزاری نمایم. 

دکتر محمد آقازاده کمیته فنی و اجرایی این دوره  از المپیاد را از دیگر کمیته های ستاد اجرایی معرفی کرد و افزود: دکتر بهرام جمالی و همکارانشان در این کمیته شبانه روزی در تکاپو هستند و امیدوارم برگزاری خوب المپیاد، امتیازات بالایی را برای مدیریت تربیت بدنی دانشگاه از سوی وزارتخانه همراه داشته باشد. 

نائب رئیس کمیته اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور، کمیته پزشکی را دیگر کمیته ستاد اجرایی المپیاد با مسئولیت دکتر علی اصغر مغانی خواند و گفت: این کمیته در زمینه ارائه خدمات پزشکی به شرکت کنندگان در المپیاد فعالیت می کند و  در این زمینه با عقد تفاهم نامه با بیمارستان ها و اورژانس ۱۱۵، کارها انجام می گیرد.

محمد آقازاده با اظهار اینکه امیدوارم مساله خاصی برای دانشجویان ورزشکار در روزهای المپیاد روی ندهد، ادامه داد: دکتر مغانی و همکاران وی به صورت شبانه روزی در ارائه خدمات پزشکی آماده هستند. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز کمیته روابط عمومی و  اطلاع رسانی با مسئولیت ایوب اندبیلی را از دیگر کمیته های ستاد اجرایی المپیاد دانست و گفت: برگزاری نشست خبری با حضور دکتر لاری و ریاست داشگاه علوم پزشکی و انعکاس اخبار و رویدادهای این دوره از المپیاد در صدا و سیما و خبرگزاری ها و نشریات از جمله اقدامات این کمیته بوده است. 

محمد آقازاده با اشاره به فعالیت کمیته روابط عمومی المپیاد، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و گروه خبری و تصویری  مفدا در انعکاس مطلوب بازی ها، ادامه داد: جا دارد از آقای ایوب اندبیلی و دکتر حسینی و همکاران آنها تشکر کنم که شبانه روزی برای پوشش خبری و تصویری المپیاد در تلاش هستند. 

نائب رئیس کمیته اجرایی چهاردهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور، کمیته مالی و پشتیبانی را از دیگر کمیته های ستاد اجرایی المپیاد معرفی کرد و گفت: مسئولیت این کمیته با آقای اکبر خالقی است و در  این کمیته، اکبر خالقی و همکارانش  کار خود را از چندین روز مانده به شروع المپیاد در راستای تهیه و آمادگی تجهیزات و مواد اولیه برگزاری المپیاد به همراه اداره تدارکات معاونت آغاز کرده اند و  به همراه همکاران امور مالی وظایفی چون پشتیبانی مسائل مالی دانشگاه ، دریافت واریزی های دانشگاه ، تامین اعتبار اقلام مورد نیاز المپیاد و خوابگاه ها ی دانشجویی براساس اعتباری که وزارت خانه داده است، را بر عهده دارند. 

محمد آقازاده در ادامه سخنانش کمیته حراست را از دیگر کمیته های المپیاد دانست و ادامه داد: ریاست این کمیته با دکتر شهاب الدین عزیزی است و جا دارد از ایشان و آقای اسدپور، جانشین رئیس کمیته حراست قدردانی و سپاسگزاری ویژه نمایم که با فعالیت شبانه روزی  این کمیته مسابقات در محیطی آرام و بدون حاشیه برگزار می شود. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.