چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷

دبیرانجمن"بهداشت محیط" دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

برای ارتقای سطح سلامت مردم،سعی کردیم به قلب خانواده ها نفوذ کنیم

1

دبیرانجمن بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد:برای ارتقای سطح سلامت مردم باهمکاری سایر انجمن های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه،تلاش کردیم به قلب خانواده ها نفوذ کنیم.قلب هر خانواده ای فرزندان خانواده ها هستند.ما با فعالیت در طرح بهداشت مدارس در تلاش بوده ایم تا سطح بهداشت کودکان را ارتقا دهیم.

پریا اکبری،دبیر انجمن بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار"سرویس فرهنگی" مفداکرمانشاه،اظهار کرد:هدف ما حفظ سلامت اجتماعی،روحی و روانی مردم ونیز ارتقای سطح سلامت آنان و دانشجویان می باشد.این انجمن تاسیس شده تا ما با طبیعت آشتی کنیم،چرا که محیط زندگی ما تاثیر بسزایی در زندگی مان دارد و رابطه ی بین ما وطبیعت کاملا دو طرفه می باشد.اگر ما با دخالت های نا به جای خود طبیعت را به خطر بیندازیم،مسلما نتیجه اش به ما برمی گردد و جز بیماری ورنج،چیزی نصیب  ما نخواهد شد. همانطور که می گویند از ماست که برماست پس بهترین راه همان صلح وآشتی با طبیعت است.

وی با بیان‌ اینکه انجمن بهداشت محیط در آذرماه ۹۶ و باهدف ایجاد زﻣﯿﻨﻪﻫﺎ یﻣﻨﺎسب ﺑﺮای ﺷﮑﻮﻓﺎﯾﯽاﺳﺘﻌﺪادها،ﺑﺮاﻧﮕﯿﺨتن ﺧﻼﻗﯿﺖ های ﻋﻠمی داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن،ﺑﻬﺮهﮔﯿﺮی ازﺗﻮاﻧﻤﻨﺪی هایشان درﺗﺤﻘق و تقویت ﻓﻀﺎیﻋﻠمی داﻧﺸﮕﺎه،افزایش مشارکت  ورقابت داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن درﻓﻌﺎﻟﯿﺖﻫﺎ یﻋﻠمی وﻧﻬﺎدﯾﻨﻪ ﺳﺎﺧﺘﻦاﯾﻦﻓﻌﺎﻟﯿﺖﻫﺎ و نیز ﺣﻤﺎﯾﺖاز ﻓﻌﺎﻟﯿﺖﻫﺎ ی علمی و داﻧﺸﺠﻮیی و راﻫﻨﻤﺎیی وﻫﺪایت داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن در امر آموزش و پژوهش،و از همه مهم تر افزایش سطح آگاهی  اقشار مختلف جامعه فعالیت داشته و به طور تخصصی تر برای دانشجویان بهداشت  محیط که در جهت حفظ  محیط زیست و همچنین اولویت قراردادن پیشگیری بر درمان‌ ایجاد شده است،خاطر نشان کرد:برنامه هایی که توسط انجمن صورت می گیرد بیشتر برای تمامی دانشجویان دانشگاه  علوم پزشکی بوده و بعضی از برنامه هاهم مختص دانشجویان رشته مهندسی بهداشت محیط می باشد.

این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به اهمیت مسئله ی بهداشت در دنیای امروز اشاره کرد و افزود:برای ارتقای سطح سلامت مردم،ما باهمکاری سایر انجمن های دیگر سعی کرده ایم به قلب خانواده نفوذ کنیم.قلب هر خانواده ای فرزندان خانواده ها هستند.

وی ادامه داد:ما با فعالیت در طرح بهداشت مدارس در تلاش بوده ایم تا سطح بهداشت کودکان را ارتقا دهیم تا در نتیجه ی افزایش سطح بهداشت هر خانواده ای از طریق نماینده هایشان که در مدارس هستند،این موضوع افزایش پیدا کند.

اکبری خاطرنشان کرد:یک کار متفاوت دیگر که درآینده از طرف انجمن صورت خواهد گرفت این است که اکنون در حال تکمیل کردن آن هستیم،تا با قدرت بیشتر وشیوه ای متفاوت تر کودکان و در نهایت مردم وجامعه را نسبت به بهداشت آگاه تر کنیم.

وی ادامه داد:همچنین در گذشته کمپینی برای روز زمین پاک صورت گرفت و در آن کمپین هدف،حفظ و سالم سازی محیط زیست بود تا مردم با دیدن فعالیت ما در بیرون از دانشکده،متوجه اهم موضوع بهداشت و سالم سازی محیط شوند.

اکبری اضافه کرد:ما از طریق انجمن،کارگاه وسمینار وکمپین هایی برگزار کرده ایم که هدف ما ارتقای سلامت و حفظ بهداشت بوده اما در آینده سعی می کنیم برنامه های فراگیر تری داشته باشیم که هم اکنون نیز پیگیر آن می باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد:توقع ما از مسئولان این است که بهداشت را نادیده نگیرند.شاید بهداشت همه چیز نباشد اما مسلما همه چیز بدون بهداشت هیچ است.

اکبری افزود:همانطور که همگان آگاه هستند پیشگیری مهم تر از درمان است،بنابراین اگر ما در قسمت پیشگیری قوی باشیم،جایی برای درمان یا بهتر بگویم جایی برای بیماری ها  و هزینه های گزافی که برای بیمارستان می دهیم نمی ماند.

اکبری در پایان خاطرنشان کرد:از مسئولان محترمی که پشتیبان ما وانجمن بودند،تشکر می کنم.همچنین از مسئولان انتظار کمک بیشتری در این زمینه داریم،چرا که ما نیاز به بازدید های علمی هستیم که متاسفانه با اینکه خیلی پیگیر بودیم،موفق به انجام این کار توسط انجمن نشدیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.