چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵

اردوی جهادی دانشجویان جهادگر دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار شد

نیشابور

گروه جهادی "شهید مسعود غرویان" بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور اردوی جهادی سه روزه ای در روستاهای بشکن، آق قایه و خایسک بخش سرولایت نیشابور بر پا کردند.

به گزارش مفدا نیشابور،  این اردوی جهادی سه روزه با حضور "دکتر تاج فرد" مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی و دبیر ستاد اردوهای جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور، "دکتر داوریان" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور،  "هادی با ادب" مسوول ناحیه بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی، "حسین صدیقی" مسئول بسیج شهرستان نیشابور و "جواد مسیح آبادی" سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور درروستاهای بشکن، آق قایه و خایسک برگزار شد.

در این برنامه، گروه جهادی "شهید مسعود غرویان" بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور، متشکل از ۴۰ نفر جهادگر از رشته های مختلف پزشکی و پیراپزشکی به منطقه بخش سرولایت نیشابور اعزام شدند تا قدمی در ارتقای سلامت جامعه بردارند.

خدمات ارائه شده در این اردو در هفت بخش  شامل خدمات بهداشتی، درمانی، آموزش سلامت، فرهنگی، مشاوره، عمرانی و مذهبی بود.

در بخش آموزش بهداشتی اولویت های بهداشتی شامل سلامت دهان و دندان(با برگزاری مسابقات مفرح برای کودکان از طریق نمایش عروسکی) بهداشت پوست و مو، تغذیه سالم،  بهداشت محیط و حیوان گزیدگی، بیماری های واگیردار و غیر واگیر، کنترل فشار خون برای دو گروه نوجوانان و بزرگسالان انجام شد.

از دیگر خدمات ارائه شده خدمات پزشکی، ویزیت بیماران توسط پزشک تیم(دکتر داوریان) و همچنین بررسی بیماری های زنان وزایمان توسط ماماهای جهادگر حاضر در تیم بود. 

در بخش فرهنگی  و مذهبی، موضوعات تربیتی، اخلاق و احکام آموزش داده شد.

 در بخش درمانی، جهادگران با مراجعه به درب منازل روستاییان، مشکلات بهداشتی و بیماری ها را شناسایی کردند و در نهایت ویزیت  پزشک، روانشناس و ماما برای بیماران انجام گرفت.

کارشناسان مشاوره شاغل در اداره فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز با شرکت در این اردو در زمینه های گوناگون همچون خانواده، تربیت فرزند، اعتماد به نفس، استرس و اضطراب در سنین مختلف به مشاوره فردی و گروهی پرداختند .

شایان ذکر است، بخش مشاوره برای اولین بار در اردوی جهادی روستاهای شهرستان نیشابور صورت گرفته است.

کارکنان دانشگاه با جهادگران همدل شدند

اما ماجرای اردوی جهادی دانشکده به همین جا ختم نشد. معاون فرهنگی و دانشجویی به همراه مدیر فرهنگی و کارکنان اداره فرهنگی و دانشجویی در حرکتی خودجوش به عنوان جهادگر، در تیم جهادی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی نیشابور حضور داشتند و با  کسب تجربه زندگی متفاوت چند روزه با افرادی که دل بزرگی دارند و برای رشد وجودی خود در تلاشند، طی سه روز متوالی به یاری اهالی روستا پرداختند.

گفتنی است، در روز پایانی این اردو بازدید میدانی توسط دکتر تاج فرد" مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی در امور مجلس و دبیر ستاد اردوهای جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور" و با حضور دکتر داوریان "معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور" به همراه مسؤولین بسیج استان و شهرستان و سرپرست معاونت بهداشت انجام شد و جلساتی در کنار مردم روستا و مسئولین جهادی جهت بررسی روند فعالیت های جهادی و مشکلات روستا برگزار شد.

از دیگر موارد بررسی شده توسط مسئولین، مشکلات آب آشامیدنی روستای خایسک از بخش سرولایت بود. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.