سه‌شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷

توسط اداره مشاوره سلامت و روان؛

وضعیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم در حوزه‌های مختلف اجتماعی بررسی می‌شود

هزارخانی

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم با شرکت در طرح خود اظهاری سیمای زندگی، با پاسخ به سوالات پرسشنامه این طرح در حوزه‌های اجتماعی و سلامت روان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

به گزارش مفدا قم، حسین هزار خانی به تشریح طرح سیمای زندگی پرداخت و عنوان کرد: این طرح در ابتدای سال ۹۸ از طریق وزارت بهداشت ابلاغ شدکه متولی آن اداره مشاوره وسلامت روان است، این طرح با مشارکت ۱۰۷ نفر از دانشجویان اجرا گردید که پرسشنامه ها و نمرات خام برای بررسی  نهایی به وزارت بهداشت  ارسال شده است.

وی در مورد محتوای سوالات گفت: در ابتدای پرسشنامه کلیاتی درباره اهمیت توجه به سبک زندگی و ابعاد متفاوت زندگی روانی اجتماعی دانشجویان بیان شده است.

رئیس اداره مشاور و سلامت روان دانشگاه با بیان اینکه پرسشنامه این طرح در قالب یازده بخش تدوین شده است ادامه داد: در بخش اول با عنوان برنامه‌ها و فعالیت‌ها، سوالاتی در خصوص تحرک، تغدیه، خواب و اوقات فراغت دانشجویان پرسیده شده است.

وی افزود: بخش دوم به وضعیت تحصیلی-آموزشی دانشجویان و بخش سوم به موضوعاتی درمورد نگرش ها و دیدگاه های دانشجو درباره برخی مسائل اجتماعی، مذهبی و ملی پرداخته شده است.

هزارخانی به هیجانات و احساسات دانشجویان اشاره و افزود: بخش چهارم درمورد هیجانات و احساس‌هایی است که وضعیت سلامت روانی دانشجو را در یک ماه اخیر می‌سنجد.

وی سوالات پنج تا هشتم طرح را تشریح کرد و عنوان کرد:  بخش های پنجم وششم به ترتیب درباره رضایتمندی دانشجویان و دغدغه‌ها  و نگرانی‌ های آنان است، بخش هفتم نیز به بررسی مسئاله مصرف مواد در یک سال اخیر در دانشجویان پرداخته است و در بخش هشتم  تعدادی از رفتارهای پرخطری که ممکن است در برخی از دانشجویان مشاهده شود مورد پرسش قرار گرفته است که از جمله می توان رانندگی پرخطر، رفتارهای پرخطر جنسی، و خودکشی را نام برد.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قم در مورد بخش نهم الی یازدهم این پرسشنامه تصریح کرد: بخش نهم در مورد ارتباط با جنس مخالف است و بخش دهم مسائل مربوط به ازدواج است و بخش یازدهم حاوی مشخصات فردی دانشجو است و در پایان اگر دانشجو نقطه نظر یا پیشنهاد خاصی داشت می تواند دربخش انتهایی ارائه دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.