دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵

شور و نشاط و امادگی کاروان ورزشی دختران علوم پزشکی اصفهان برای شرکت در چهاردهمین المپیاد ورزشی

کریمیان مدیر تربیت بدنی اصفهان

با وجود اینکه که بسیاری از دانشجویان در حال گذراندن دوران تعطیلات میان دو سال تحصیلی خود هستند، شور و نشاط در اماکن ورزشی دانشگاه و خوابگاه ها حتی بسیار بیشتر از دوران عادی حضور دانشجویان در دانشگاه برقرار است و دانشجویان دختر اردوی ورزشی پیش از چهاردهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی را میگذرانند. دکتر جهانگیر کریمیان مدیر تربیت بدنی دانشگاه می گوید: هدف ما علوه بر کسب افتخارات ورزشی، تربیت دانشجویان ورزشکاری است که از نظر روانی واخلاقی الگوی سایرین باشند

به گزارش مفدا اصفهان، جهانگیر کریمیان،مدیر اداره تربیت بدنی دانشگاه علم پزشکی اصفهان، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار مفدا در خصوص این المپیاد گفت: از آنجایی که فوق برنامه های ورزشی در دانشگاه ها یکی از شاخصه های تحرک پویایی و نشاط و اجرای آن ورود به سبک زندگی دانشجویان محترم میباشد، وزارتخانه به عنوان متولی برگزاری فوق برنامه های ورزشی در دانشگاه ها هر دوسال یکبار دانشگاه های سراسر کشور را دور هم جمع میکند و از دانشجویان برتر که منتخب هر دانشگاهی هستند رویدادی را به نام المپیاد ورزشی اجرا میکند. طبق برنامه ریزی هایی انجام شده هر دوسال یکباردر بخش پسران ودختران برگزار میشود. حقیقت امر این است وزارت خانه که با مشکلات و چالش های زیادی روبرو بوده است، ولی با تصمیم گیری هایی نهایی بنا شد در سال98 المپیاد برگزار شود. در راستای این تصمیم گیری ها در دانشگاه ما هم که حقیقتا همیشه در رده های اول ودوم این المپیادها قرار دارد طی برنامه ریزی های انجام شده در سال97 و فراخوان هایی که زده شد، از بهمن ماه سال 97 شروع تمرینات وانتخاب مربیان متعهد و متخصص صورت گرفت و دانشجویان حداقل هفته ای سه بار در تمرینات تخصصی رشته خودش شرکت می نمودند.در اردیبهشت ماه بطور جدی تمرینات شروع شد و دانشجویان زیر نظر مربیان خود سطح مهارت های خود را در هر گروه از رشته های ورزشی  برای ورود به مسابقات ارتقا میدادند. کاروان ورزشی صد نفره دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در9رشته ورزشی امسال شرکت میکند و این رشته ها سه رشته گروهی فوتسال و والیبال و بسکتبال، رشه های تیراندازی و بدمینتون و تنیس روی میزو در بخش انفرادی هم شنا دومیدانی وکاراته هستند.

کریمیان افزود: تلاش کردیم که بتوانیم از میان دانشجویان بهترین ها را انتخاب کنیم و تمرینات بسیار خوبی داشته باشند.  از هفته گذشته تیم ها وارد اردوی ورزشی خود شده اند و در حال حاضر هرتیم دوجلسه در روز تمرین دارد. انها صبح و بعد از ظهر تمرینات خود را زیرنظر مربیان خود انجام میدهند. تدارکات لازم را برای انها از نظر تغذیه، ایاب ذهاب و اماکن و تاسیسسات ورزشی دیده ایم تا با اطمینان خاطر در این اردوحضور پیدا کنند و قابلیت ها و مهارت های خود را ارتقا دهند. هدف این است که ما بتوانیم تحرک نشاط و پویای را برای این دانشجویان داشته باشیم. همچنین دختران دانشجو به عنوان مادران آینده این کشور و کسانی که در حوزه سلامت خدماتی ارائه میدهند، از نظر جسمانی و روانی باید برتر از سایرین باشند. یکی دیگر از اهدافی که بسیار روی تاکید داریم این است که دختران دانشجو را جذب فعالیت ها کنیم تا بیشتر از امکانات ورزشی دانشگاه استفاده کنند، نگاهمان این است که در اینده یک جامعه سالم در حوزه سلامت داشته باشیم.فکر میکنم سرمایه گذاری برای این عزیزان از هرگونه ای که باشد میتواند در آینده برای کل جامعه بسیار مفید باشد.
مدیر تربیت بدنی در خصوص نحوه گزینش مربیان این دوره بیان کرد: ما تلاش کردیم که از مربیانی استفاده کنیم که  تخصص وتبحر داشته باشند. ما در ارتباط با فعالیت های ورزشی هم تعلیم و تربیت را در نظر داریم هم تخصص در رشته مربوطه و هم اینکه اخلاق ورزشی برای ما خیلی مهم است. بنابر این مربیانی که انتخاب کرده ایم از این ویژگی ها برخوردار هستند.هدف ما تربیت دانشجویان ورزشی است که از نظر روانی واخلاقی هم بتوانند الگوی سایرین باشند ان فرهنگ دانشجویی که از آنها انتظار هست را در میادین ورزشی نشان دهند. ما مربیانی را انتخاب کرده ایم که شاخصه های دانشگاهی بودن را در آنها دیده ایم.
وی در ادامه در خصوص سطح تیم ها افزود: دانشگاه ها بخاطر اینکه مرتب با ورود و خروج دانشجویانروبرو هستند ممکن است در یک سال از دانشجویان زبده ای در زمینه ورزش برخوردار باشند ولی آنها فارغ التحصیل شوند. بنابر این آنچنان ما نمیتوانیم پیش بینی بکنیم که ان دانشگاهی که دوسال پیش مقام اورده امسال هم بتواند مقام بیاورد. ولی حقیقت امرما با پیگیری ها و انتخاب بهترین ها تلاش کردیم که بتوانیم بهترین ها را انتخاب، تمرین و ارتقا بدهیم. فکر میکنم دانشگاه ما ازکاروان اماده ای برخوردار خواهد بود . چندماه است تمریناتمان را شروع کرده ایم  و از دل خوابگاه ها دانشجویانی را که ورزشی بوده اند، مهارت را بلد بودند ولی انگیزه برای شرکت نداشتند را فراخوان کردیم و بعد از آزمون انتخاب شدند.ما نمیتوانیم پیش بینی کنیم رقبای ما امسال در چه سطحی هستند ولی کاروان ما با آمادگی کامل در مسابقات حضور پیدا خواهد کرد.
دکتر کریمیان در پایان بیان کرد: تشکر میکنم از معاونت دانشجویی که مشکلات بسیاری بخصوص از نظر بودجه داشتند ولی تدارکاتی که خواستیم را در اختیارمان گذاشتند تا بتوانیم کاروان اماده ای را برای ورود به المپیاد که یکی از رخداد های بزرگ وزارت بهداشت است تشکیل دهیم. همچنین تشکر میکنم از سایر مسئولین دانشگاه که همیشه نگاهشان به ورزش مطلوب بوده وهمه خواستار شور و نشاط و تحرک دانشجویان بوده اند و این باعث شده که بسیار از دانشجویان حمایت کنند تا همیشه در مسابقات ورزشی حضور داشته باشند و بدرخشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.