چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲

تشکیل دومین جلسه کمیته انطباق دانشگاه

کمیتهالنطباق-ارومیه

دومین جلسه کمیته انطباق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در سال 1395 با حضور اکثریت اعضاء و حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه پنجم بهمن ماه 1395 در سالن جلسات دفتر ریاست برگزار شد.

 در ابتدای این جلسه دکتر آقازاده رئیس دانشگاه طی سخنانی به اهمیت رعایت مقوله انطباق تاکید کرده و گفت : دانشگاه اهتمام جدی برای اجرای طرح انطباق دارد و اقدامات زیادی در این خصوص انجام گرفته است ولی لازم است تلاش بیشتری انجام گیرد .

 وی افزود: طرح انطباق ، حق بیمار است که باید رعایت شود.

رئیس دانشگاه در ادامه با اشاره به نقش مهم اساتید در این امر تصریح کرد: باید اساتید نیز به تبیین اهمیت موضوع از ابعاد مختلف اخلاقی و بویژه اخلاق حرفه ای به دانشجویان بپردازند.

وی اضافه کرد : رعایت پوشش حرفه ای زمینه ساز رعایت اخلاق حرفه ای نیز می باشد.

در ادامه حجت الاسلام دکتر قریشی ضمن تشکر و ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای کمیته انطباق دانشگاه گفت : پذیرش مسئولیت بسیار کار سختی است زیرا باید در پیشگاه خداوند متعال نسبت به آن مسئولیت پاسخگو نیز باشد . لذا فرد مومن تا احساس تکلیف نکند زیر بار مسئولیت نمی رود  .

وی افزود : باید بدانیم که اگر در کارها ، نیت برای خدا باشد میتوانیم با تصمیمات هرچند کوچک خدمات ارزنده ای را انجام دهیم.

دکتر قریشی اضافه کرد : موضوع طرح انطباق علاوه بر منظر شرعی باید از منظر اخلاقی نیز مورد توجه قرار گیرد .

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه گفت : برای موفقیت در امر طرح انطباق وجود اهتمام ، شرط اصلی است که خوشبختانه این اهتمام در دانشگاه وجود دارد .

وی با اشاره به موفقیتهای طرح بزرگ تحول سلامت گفت : خدمات بزرگی در تحول سلامت انجام گرفته است پس می توان در این مقوله نیز با موفقیت ورود پیدا کرد .

امام جمعه ارومیه تصریح کرد : برنامه های دراز مدتی را نیز باید مد نظر قرار داد ازجمله ایجاد بیمارستانها و مراکز درمانی اختصاصی مردان و زنان ، که در این امر می توان از پتانسیل خیرین نیز استفاده کرد .

وی جذب و تربیت نیروهای متناسب ، استفاده از شیوه های مدرن آموزشی ، فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت خیرین و علما را از دیگر راهکارهای اجرای موفق طرح انطباق عنوان کرد .

شایان ذکر است در انتهای جلسه بازرسین کمیته انطباق نیز مشخص شدند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.