شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷

حذف و اضافه مفدا؛

خانه به دوش، روایت اثاث کشی دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای دو ماهه تابستان

طنز مفدا کرمان

با پایان یافتن امتحانات ترم بهاره و آغاز فصل تابستان یکی از چالش های دانشجویان خوابگاهی تخلیه خوابگاه می باشد برای دانشجویانی که باید از ابتدای ترم بعد مجدداً به خوابگاه بازگردند  جابجایی وسایل آنقدر دشوار هست که به راحتی زیر بارجابجایی نروند، این مقاومت  در مورد دانشجویان دختر خوابگاهی برجسته تر است.

 مساله تا آن اندازه مهم است که دانشجویان دست به دامان مفدا شده اند و البته حین پیگیری متوجه تلاش دبیر شورای صنفی برای رایزنی با مدیر دانشجویی برای لغو دستور جابجایی وسایل نیز شدیم.

دانشجویان اظهار می کنند، جابجایی وسایل از طبقات بالا به انبار ضروری نمی باشد و اگر ضرورتی هم وجود داشته باشد، می توان وسایل را در همان اتاق بسته بندی کرد و قرارداد. مهندس نکونام مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اما نظر دیگری دارد:

تعهد قانونی ما به دانشجویان تا تاریخ سی و یکم تیر ماه جاری می باشد، بعد از این تاریخ دانشجویان قانونا مکلف به تخلیه خوابگاه هستند، به منظور رعایت شرایط بهداشتی، پیشگیری از بروز بیماری های مختلف واگیر و مبارزه با ناقلین، برنامه سم پاشی خوابگاه ها در دستور کار است و این مسئله قطعاً سلامت محل اسکان دانشجویان را برای ترم بعد تضمین می کند. این فرصت تنها فرصتی است که می توانیم به خوابگاه رسیدگی کنیم و این تخلیه  متاسفانه اجتناب ناپذیر است.

دانشجویان اما معتقد که، همه ساله از سم پاشی صحبت می شود ولی نهایتا انجام نمی شود و حتی اگر سم پاشی دلیل تخلیه اتاق ها باشد بعضی از اتاق ها که بواسطه زودتر رفتن دانشجوها، تخلیه نشده اند و بسته اند تکلیفشان چه می شود!!

مدیر دانشجویی اینگونه پاسخ می دهد، که به ساکنین همه اتاق ها دستور تخلیه را ابلاغ کردیم و اگر در موردی این اتفاق نیوفتاده باشد، حتما هماهنگی های لازم برای تخلیه اتاق و جابجایی وسایل با کلید یدک صورت خواهد گرفت.

در پیام های مکرری که از دانشجویان دریافت کردیم یکی از نگرانی های مشترک آنها عدم تعهد مسئولین خوابگاه در قبال وسایل دانشجویان بود، مساله را با مهندس نکونام مطرح کردیم، وی گفت:

وسایل دانشجویان، امانت دانشجویان نزد مسئولین خوابگاه است. به مسئولین خوابگاه برای مراقبت و نگهداری از وسایل دانشجویان تاکید  شده است. از طرفی به دانشجویان تاکید کرده ایم اقلام قیمتی و با ارزش خود را با خود ببرند که خدای نکرد باعث ایجاد حاشیه نشود. ضمنا برای بسته بندی وسایل  نیز، بین دانشجویان کیسه پلاستکی توزیع کرده ایم.

دانشجویان انتقال وسایل از طبقات فوقانی به انبار را با توجه به مجتمع بودن محل خوابگاه دشوار می دانند و از نبود دستگاه بالابر در خوابگاه گلایه دارند. مهندس نکونام  در پاسخ به این گلایه گفت: مسئله تعبیه بالابر در خوابگاه بوستان بارها مورد پیگیری معاونت دانشجویی و فرهنگی قرار گرفته است، اما تعبیه بالابر منوط به اجازه دفتر فنی است که این مجوز بنا به دلایل فنی صادر نشده است، لذا اگر دانشجویان وسایل سنگینی دارند که برای جابجایی آنها نیاز به کمک باشد حتما هماهنگی های لازم برای جابجایی وسایل آنها توسط مسئولین خوابگاه انجام خواهد شد.

از مهندس نکونام در مورد برنامه های نگهداری و تعمیرات خوابگاه ها در ماه های  پیش رو پرسیدیم وی  گفت: عمده تعمیرات و نگهداری مربوط به خوابگاه و تجهیزات آن در گذشته انجام شده است و تعمیرات اساسی در دستور کار نمی باشد. در مورد خوابگاه هایی که مالکیت آنها به عهده دانشگاه است با توجه به اینکه فصول پاییز و زمستان را پیش رو داریم تعمیرات درها برای جلوگیری از ورود سرما از زیر درها، در صورت ضرورت تعمیرات جزئی، شستششوی یخچال ها و نظافت کلی در دستور کار ما خواهد بود و در مورد خوابگاه های استیجاری نیز به مالکین تاکید کردیم که سمپاشی خوابگاه ها انجام شود. اگر همکاری دانشجویان را داشته باشیم هماهنگی لازم با مالک خوابگاه ام ابیها برای رنگ آمیزی اتاق ها انجام شده است.

از مدیر دانشجویی پیرامون وضعیت خوابگاه ها برای ترم تابستانی و اسکان دانشجویان در در طول تابستان پرسیدیم، که پاسخ این بود: برای ترم تابستانه بعضی از اتاق های خوابگاه بوستان و گلستان برای این منظور مورد استفاده قرارخواهند گرفت. خوابگاه طاها که دانشگاه تحصیلات تکمیلی را اسکان می دهد و خوابگاه ۲۲ بهمن، خوابگاه بوستان و گلستان فعال خواهند بود، خوابگاه دانشگاه آزاد و فجر هم قطعاً تعطیل خواهند بود. وی در مورد مشکل آب رسانی به خوابگاه طه گفت با ارتباطی که با مسئولان آبفا برقرار کردیم خواهش کردیم فشار آب منطقه افزایش پیدا کند و فعلا مشکل مرتغع شده است.

خلاصه اینکه فصل خانه تکانی رسیده و مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی که خود دانش آموخته بهداشت می باشد به هیچ روی قصد کوتاه آمدن از موضع خود را ندارد و ماجرا بی شباهت به حمام نرفتن های دوران طفولیت و کوتاه نیامدن مادر ها نیست، فارغ از پیگیری ما، تعیین برنده و بازنده این پرونده با خودتان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.