چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۰

در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دانشجویان پزشکی ورودی ۹۲، روپوش سفید بر تن کردند

جشن روپوش سفید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این آیین اظهار داشت: پوشیدن روپوش سفید، فرصتی کم نظیر و سرشار از افتخار بوده و اگر کسی بخواهد واقعا به مردم و جامعهء خود خدمت کند، پزشکی و درمان بیماران یکی از بهترین این راه هاست که هم مورد رضای خدا و هم باعث شادی خلق خدا می گردد.

بنابه گزارش مفدا شیراز، دانشجویان رشتهء پزشکی ورودی سال ۹۲ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جشن روپوش سفید را برگزار نمودند.

بنابه همین گزارش در این آیین که با حضور ۱۲۰ تن از دانشجویان پزشکی ورودی ۱۳۹۲ و در تالار دکتر شریعتی دانشکده پزشکی شیراز برگزار گردید، ریاست و جمعی از معاونین، مدیران و اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز حضور یافتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در سخنان خود که برای دانشجویان ورودی ۹۲ رشته پزشکی ایراد نمود، اظهار داشت: حضور در میان شما جوانان فرهیخته و طبیبان آیندهء جامعه برای من افتخار بوده و همچنین مطمئن هستم که والدین شما نیز به چنین روزی مباهات می کنند.

دکتر محمد هادی ایمانیه با اشاره به تقدس علم طبابت ادامه داد: پوشیدن روپوش سفید، فرصتی کم نظیر و سرشار از افتخار بوده و اگر کسی بخواهد واقعا به مردم و جامعهء خود خدمت کند، پزشکی و درمان بیماران یکی از بهترین این راه هاست که هم مورد رضای خدا و هم باعث شادی خلق خدا می گردد.

سپس، ایمانیه شرایط و وظائف یک دانشجوی پزشکی را در آستانه ورود به دوره بالینی برشمرد و سخنانی را در راستای آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با فضای بخش های بالینی، آشنایی با وظایف دانشجویان بالینی در بخش های درمانی و حقوق متقابل پزشک و بیمار مطرح نمود.

در ادامه این آیین دانشجویی، متن استدعا نامه دانشجویان و مناجات نامه توسط نمایندگان ورودی و نیز متن اندرزنامه توسط والدین یکی از  دانشجویان به نمایندگی از کلیهء اولیاء دانشجویان برای حاضرین و دانشجویان قرائت گردید.

سپس دانشجویان ورودی مهر ۹۲ متن سوگند نامه را بهمراه دکتر تابعی، مدیر گروه اخلاق پزشکی دانشگاه قرائت و تکرار نمودند و در پیشگاه حق تعالی و در حضور اساتید ارجمند سوگند یاد نمودند که در راستای برطرف نمودن نیاز بیماران و کمک در تحقق اهداف متعالی علم طب و رسالت پزشکی از هیچ تلاشی فروگذار ننمایند.

در پی قرائت این میثاق نامه، مراسم نمادین پوشیدن روپوش سفید توسط دانشجویان برتر ورودی به نمایندگی از سایر دانشجویان و با همراهی اساتید دانشگاه برگزار گردید.

گفتنی است که این دانشجویان پس از بر تن نمودن روپوش سفید پزشکی در مراسم جشنی در تالارهای سینا و صدرای دانشگاه حضور یافتند.

قرائت قرآن، پخش سرود ملی، برگزاری مسابقه مفرح لب آهنگ با شرکت دانشجویان، سخنرانی دکتر صالحی پور از اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه، برش کیک با طرح پزشک و روپوش سفید، گرفتن عکس یادگاری، پخش نماهنگ طنز و مصاحبه با دانشجویان از بخش های متنوع این جشن بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.