پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱

وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) دماوند خبر داد:

امکان رویت پرونده الکترونیک سلامت بر روی تلفن همراه، از امروز/ ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید در حال توزیع است

نمکی

وزیر بهداشت گفت: امروز بخش های جدید بیمارستان های امام خمینی(ره) فیروزکوه و حضرت فاطمه زهرا(س) دماوند را افتتاح کردیم و خوشبختانه اورژانس جدید بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) دماوند یکی از استانداردترین اورژانس های کشور با ۱۱ تخت بیمارستانی و امکاناتی مانند تخت ایزوله و اتاق عمل است.

به گزارش مفدا ، دکتر سعید نمکی در حاشیه افتتاح اورژانس بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) دماوند اظهار کرد: زیرساخت های خوبی در شهرستان دماوند ایجاد شده و امیدواریم در آینده کمبودهای حوزه سلامت این منطقه را برطرف کنیم.
وی با بیان اینکه شهرستان دماوند در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، عملکرد بسیار خوبی داشت، افزود: از امروز و در نمایشگاه الکامپ، پرونده الکترونیک سلامت بر روی تلفن همراه قابل رویت خواهد بود و از این پس مردم با پیوستن به پرونده الکترونیک سلامت می توانند از طریق تلفن همراه شان، اطلاعات مربوط به پرونده الکترونیک و موارد مربوط به سلامت خودشان را مشاهده کنند و بتوانند اقدام به نوبت گیری از مراکز درمانی کنند.
وزیر بهداشت تاکید کرد: بیمارستان سوم شعبان دماوند، امکانات بسیار خوبی دارد و در تروما و رسیدگی به وضعیت مصدومان حوادث، می تواند نقش مهمی داشته باشد، اما به فاصله ۷ دقیقه، اورژانس پیشرفته ای در بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) راه اندازی شده، اما بعد از بررسی ها و مطالعاتی که انجام خواهیم داد مشخص می شود که این منطقه چه میزان به توسعه تخت های بیمارستان نیاز دارد.
نمکی در خصوص کمبود نیروی انسانی در بیمارستان های دماوند، گفت: بحث کمبود نیرو مربوط به بیمارستان های دماوند نیست، بلکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با این مشکل روبرو است و تلاش ما این است که اولا نیرویی را بیکار نکنیم و نیروهای قراردادی را به استخدام پیمانی رسمی تبدیل وضعیت کنیم، در این راستا، مجوز استخدام ۱۰ هزار نفر را گرفته ایم و ۱۰ هزار نفر دیگر در مرحله دوم استخدام می شوند و امیدواریم که به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این زمینه کمک کنیم.
وی در خصوص وضعیت اورژانس در کشور، گفت: بیش از ۳۰۰۰ پایگاه اورژانس جاده ای و ثابت در سطح کشور داریم و یکی از بهترین اورژانس های شرق مدیترانه از نظر سیستم و دسترسی مردم در ایران وجود دارد، سعی ما این است که پایگاه های اورژانس را در کنار مراکز جامع خدمات سلامت که قرار است در مناطق روستایی، ۱۶ ساعت در شبانه روز فعالیت کنند، مستقر کنیم.
به گزارش وبدا، وزیر بهداشت یادآور شد: مطالعه کشوری در خصوص جانمایی پایگاه های اورژانس در حال انجام است و ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید در حال توزیع است، خوشبختانه ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس کمک دار جدید برای مناطق کوهستانی را خریداری می کنیم تا کمبودهای انتقال بیماران و مصدومان، برطرف شود./

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.