چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳

نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان را بهتر بشناسیم

آشنایی با نشریه دانشجویی مزه

نشریه

با هدف آشنایی, شناخت و شناساندن هر چه بهتر نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان, واحد مفدا این دانشگاه در نظر دارد طی مصاحبه های مختلفی از مدیران مسئول نشریات دانشجویی بتواند به خوبی به رسالت خود در شناساندن هر چه بهتر این نشریات گامی هر چند کوچک بردارد, در ذیل چکیده ای از گفتگوی مفدا سمنان با مدیر مسئول نشریه دانشجویی مزه که حاصل زحمات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان می باشد به سمع و نظر شما بزرگواران می رسد.

*لطفا خودتان را معرفی بفرمایید.

-بنده پریسا صالحی مدیر مسئول نشریه علمی مزه و دانشجوی دانشکده علوم و صنایع غذایی شهرستان آرادان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان هستم.

*لطفا نشریه خود را معرفی بفرمایید.

-در ابتدا هدف ما انتشار نشریه علمی بود که در رابطه با رشته علوم و صنایع غذایی باشد.

طی مشورت های انجام شده با مدیر محترم گروه این رشته تصمیم بر این شد که انجمن علمی بر پا شود و نشریه جز یکی از فعالیت های آن باشد.

نام نشریه در نظرسنجی انجام شده در انجمن قرار گرفت و نشریه مزه نام پیشنهادی دانشجویان می باشد.

لازم است ذکر کنم که در شماره اول نشریه نویسندگان ما همان هیئت موسس انجمن علمی بودن و در شماره های بعدی قرار است به امید خدا از قلم همه افراد استفاده شود.

*نقش و رسالت نشریه شما چیست؟

-نقش و رسالت نشریه ما افزایش علاقمندی و اطلاعات جدید و پویایی دانشجویان است. بطوریکه بتوانیم اطلاعاتی سودمند در مورد مواد غذایی و یا حتی رشته تحصیلی علوم صنایع غذایی در اختیار دیگر افراد قرار دهیم.

*بنظر شما نقاط ضعف و قوت نشریه شما در چیست؟

-تلاش چند وقته برای اخذ مجوز و جمع آوری مطالبی که هم جذاب باشد و هم مفید نقاط قوتی است که در کار گروهی ما می باشد.

طبیعتا در هر کاری مشکلاتی وجود دارد که با تلاش فراوان برای کاستن آن فعالیت می کنیم و از استعدادهای همه دانشجویان در چاپ این نشریه استفاده می کنیم.

*بنظر شما مدیران مسئولان نشریات چه وظیفه ای دارند؟

-اجرای سیاست های مصوب از سوی صاحب امتیاز , نظارت بر اجرای مفاد آیین نامه اجرایی نشریه, تایید نهایی مطالب ارسالی برای چاپ به لحاظ حقوقی از وظیفه های مدیران مسئول نشریات می باشد.

*تمایل دارید در نشریه به چه موضوعاتی پرداخته بشه؟

-سعی بر این داریم که موضوعات مورد مطالعه جذاب و جدید باشد تا تمایل استفاده از نشریه بیشتر شود صحبت در مورد غذاهای فراسودمند و تکنولوژی های نوین مورد استفاده در دنیا این موضوع را پوشش می دهد.

*و اما سخن آخر.

-و در آخر ضمن تشکر از شما بخاطر وقتی که در اختیار ما قرار دادید سعی داریم خدمتی کوچک به جامعه علمی علوم و صنایع غذایی کرده باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.