چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

جوانان دانشگاهی اربعین را به بزرگ‌ترین همایش آیینی تبدیل کرده‌اند

رییس نهاد رهبری

حجت‌الاسلام رستمی ثبت‌نام ۷۰ هزار دانشگاهی برای سفر به عتبات عالیات را نشانه محبت این قشر به اهل‌بیت(ع) دانست و گفت: جریان دانشگاهی و جوان، جریان اربعین را تبدیل به بزرگ‌ترین همایش آیینی در میان مسلمانان کرده است.

به گزارش مفداحجت الاسلام والمسلمین «مصطفی رستمی» در همایش آغاز بیست و یکمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات که عصر سه شنبه، ۲۵ تیر ماه در دانشکده  ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: برگزاری چنین همایشی برای سفر معنوی عتبات نشان  دهنده هویت واقعی دانشگاه ها و در حقیقت جلوه دینداری، خداپرستی و  محبت به اهل بیت(ع) در فضای دانشگاهی است.

رئیس نهاد نمایندگی  مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به آثار و برکات زیارت امام حسین(ع)، اظهار کرد: شما دانشگاهیان آماده سفر معنوی می شوید که عنایات بسیاری به واسطه این سفر کسب می کنید بنابراین تلاش کنید که با آداب زیارت این سفر آشنا شوید و از این سفر معنوی بهره و معرفت بیشتری کسب کنید. از طرفی در این سفر معنوی با توجه به اینکه در محضر معصومین(ع) قرار دارید، متوجه سطح خواسته هایتان باشید و خواسته های بزرگی از این معصومین(ع) طلب کنید.

حجت الاسلام رستمی تصریح کرد: بسیاری به دنبال آن هستند که جامعه دانشگاهی را به عنوان کسانی که به دنبال غفلت، لهو و سرگرمی هستند و نیز جامعه غیرجدی و  غیر واقعی معرفی کنند، و اگر در جایی حرکتی از یک دانشگاهی سر بزند که با هویت و باورهای دینی و اعتقادی مردم سازگار نباشد، بگویند که دانشگاه یعنی این.

وی ادامه داد: برگزاری چنین همایشی نشان می دهد که دانشگاه یعنی جامعه نخبگی، متفکر، تحصیل کرده و برگزیدگان جوانان کشور که در عرصه علم و تحصیل تلاشگر هستند و علاوه براینکه پرچمدار عزت کشورند، این جریان علمی، پرچمدار جریان دینی نیز است، چنان که در مراسم معنوی اعتکاف شاهد حضور چشمگیر دانشگاهیان هستیم و اکنون این مراسم تبدیل به یک جریان عمومی در کشور شده است.

حجت الاسلام رستمی ادامه داد: در حال حاضر همین جریان دانشگاهی  و جوان، جریان اربعین را تبدیل به بزرگترین همایش آیینی و ملی در میان مسلمانان کرده است و اگر فضا فراهم شود، بسیار بیشتر از اینها در این سفر معنوی حضور می یابند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بیان کرد: نباید جوانان را مقصر تغییرات در سبک زندگی جامعه دانست، بلکه متولیان، مدیران فرهنگی و مدیران جریان های اجتماعی اولین کسانی هستند که باید پاسخگوی تغییرات سبک زندگی در جامعه باشند.

وی در ادامه ابراز کرد: اگر جوانی در نوع پوشش، آداب و رفت و آمد اجتماعی، متفاوت با ارزش متداول جامعه رفتار کرد، نباید او را به بی دینی متهم کنیم، جریان غالب جوانان علاقه مند و باورمند، به خوبی ها و اهل بیت(ع) دارند که باید مورد تکریم قرار گیرند و مدیران و متولیان آموزش عالی در فضای عمومی باید این جریان را به عنوان نماد دانشگاه تقویت و حمایت کنند.

رستمی تاکید کرد: اینکه بخواهند دانشگاه را به گونه ای دیگر معرفی کنند خیانت به باورهای جامعه جوان است، چراکه حقیقت دانشگاه همین قشر ارادتمند به اهل بیت(ع) است.

وی اضافه کرد: نباید ذره ای در طهارت،پاکی و خلوص، محبت جوانان دانشگاهی به اهل بیت(ع) تردید داشت. اگرچه در ظاهر و دسته بندی های سیاسی و تشکل های مختلف فعال هستند. این وظیفه متولیان فرهنگی است که برای اصلاح مشکلات تلاش کنند.

به گزارش شبستان، حجت الاسلام رستمی در ادامه خاطرنشان کرد: ثبت نام بیش از ۷۰ هزار نفر از دانشگاهیان برای سفر به عتبات و انتظار برای قرعه کشی نشان از، ایمان، اخلاص و عشق به اهل بیت(ع) جوانان دارد، که نباید از آن غافل شویم.

در ادامه این همایش، زارع، معاون اجرایی ستاد عمره و عتبات عالیات به سوالات شرکت کنندگان به این سفر معنوی پاسخ داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.