سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹

معاون آموزشی وزیر بهداشت خبر داد:

برنامه آموزش پزشکی ایران اعتبارنامه جهانی دریافت کرد/ پیشنهاد افزایش ۲۵ درصدی حقوق دستیاران پزشکی

آموزش پزشکی

معاون آموزشی وزیر بهداشت خبر داد: برنامه آموزش پزشکی عمومی از فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME گواهی اعتبار بخشی ۱۰ ساله دریافت کرد. وی همچنین اعلام کرد: ‌پیشنهاد افزایش ۲۵ درصدی حقوق دستیاران پزشکی در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی مطرح می شود و در صورت تایید هیئت امنای دانشگاه ها اجرایی می شود.

به گزارش مفدا، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست خبری در وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: یکی از موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش پزشکی دریافت گواهی اعتباربخشی از فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME است.

وی افزود: به دنبال تلاش دو ساله در حوزه اعتباربخشی مراکز آموزشی، بیمارستان‌های آموزشی و دانشگاه‌های علوم پزشکی، نحوه اعتباربخشی وزارت بهداشت به تأیید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME رسید و وزارت بهداشت توانست این گواهی اعتباربخشی را دریافت کند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: این گواهی اعتباربخشی به مدت ۱۰ ساله معتبر است و به این معنی است که در آینده برنامه‌های اعتباربخشی وزارت بهداشت معتبر خواهد بود.

به گزارش مهر،‏‏ وی گفت: بر اساس برنامه اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME اگر دانشکده‌های پزشکی در دنیا تا سال ۲۰۲۳ مورد اعتباربخشی قرار نگیرند مدارک دانش آموختگان آنها بررسی نمی‌شود و با کشور ایران با دریافت این گواهی اعتباربخشی توانست اعتبار دانشکده‌های پزشکی خود را به مدت ۱۰ سال تثبیت کند.

لاریجانی افزود: این گواهی اعتباربخشی به وزارت بهداشت داده شده است و از این رو در ادامه فرآیند اعتباربخشی، دانشکده‌های داروسازی و دندانپزشکی و همچنین رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی نیز اعتباربخشی می‌شوند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: این گواهی اعتباربخشی به این معنا است که ارزیابی‌های وزارت بهداشت مورد قبول دنیا و همچنین فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME است و نشان دهنده کمیت و کیفیت آموزش پزشکی ایران است.

وی گفت: در حال حاضر حوزه علوم پزشکی با ۱۲ درصد هیئت علمی کل کشور بیش از ۳۰ درصد تولید علم ایران را بر عهده دارد و این موفقیت بزرگی برای کشور محسوب می‌شود.

پیشنهاد افزایش ۲۵ درصدی حقوق دستیاران پزشکی

لاریجانی همچنین اعلام کرد:‌پیشنهاد افزایش ۲۵ درصدی حقوق دستیاران پزشکی در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی مطرح می شود و در صورت تایید هیئت امنای دانشگاه ها اجرایی می شود.

وی در جمع خبرنگاران درباره گلایه دستیاران پزشکی از وضعیت حقوق و شرایط کاری گفت: در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی کمیته ای برای رسیدگی به وضعیت دستیاران پزشکی از جمله حقوق، ساعات کاری و مسائل حرفه ای به همین منظور تشکیل شده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: ما در شورای هیئت امنای دانشگاه های علوم پزشکی پیشنهادی ارائه داده ایم که حقوق دستیاران پزشکی (رزیدنت ها) ۲۵ درصد افزایش یابد. البته ممکن است این ۲۵ درصد نیز در نهایت حقوق بالایی نباشد اما شرایط کشور و درآمد بیمارستان ها را باید در نظر گرفت.

لاریجانی افزود: امیدواریم پیشنهاد معاونت آموزشی وزارت بهداشت در هیئت امنای دانشگاه های علوم پزشکی به تصویب برسد تا بتوانیم با این افزایش حقوق به دستیاران پزشکی کمک کنیم که با آرامش بیشتری تحصیل خود را ادامه دهند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: یکی از بحث هایی که در جلسه آینده روسای دانشگاه های علوم پزشکی مطرح می شود موضوع دستیاران پزشکی خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.