شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

همزمان با برگزاری کنکورسراسری،

فشار خون بیش از ۵۰۰ نفر توسط همتایاران سلامت روان اندازه گیری شد

1

دبیر مرکزی همتایاران سلامت روان دانشگاه از برپایی ایستگاه‌های غربالگری فشارخون در حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری خبر داد.

 به گزارش مفدا تبریز، دبیر مرکزی همتایاران سلامت روان دانشگاه از برپایی ایستگاه‌های غربالگری فشارخون در حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری خبرداد.

فاطمه خلیلی، دبیر مرکزی همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از ثبت فشارخون در حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری درشهر تبریز توسط تیم‌های دانشجویی همتایاران خبرداد.

وی افزود: با هماهنگی و درخواست آموزش و پرورش از مرکز بهداشت شهرستان تبریز و همچنین به دلیل حضور تعداد زیادی از اولیا و همراهان داوطلبان در حوزه‌های برگزاری کنکور، تیم‌های دانشجویی با برپایی ایستگاه ثبت فشارخون در ۲۵ حوزه، در تمامی حوزه‌های کنکور حضور پیدا کردند.

خلیلی، با اشاره‌ به محل این حوزه‌ها بیان کرد: این ایستگاه‌ها در دانشگاه تبریز، درب شهید قاضی، درب دانشکده برق، دانشگاه آزاد و هم چنین در ۲۳ حوزه کنکوری دیگر برپاشد.

دبیر مرکزی همتایاران سلامت روان دانشگاه با اشاره به مشارکت ۶۰ نفر از دانشجویان در ثبت و غربالگری در حوزه‌های کنکوری، خاطرنشان کرد: این دانشجویان در مدت برپایی ایستگاه‌ها، فشار بیش از ۵۰۰ نفر را اندازه‌گیری و ثبت کردند.

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای کنکوری‌ها، بیان داشت: تا پایان کمپین در تمام موقعیت‌هایی که جمعیت قابل توجهی وجود داشته باشد، برای غربالگری فشارخون مردم حضور خواهیم داشت و تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا با یاری معاونت بهداشت و مرکز بهداشت شهرستان تبریز بتوانیم به اهداف ابلاغی و معین شده در پوشش حداکثری در همه مناطق شهرستان تبریز دست یابیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.