جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳

فرایند جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور در دانشگاه‌ها آسان شد

156385380.jpg

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل گفت: فرایند جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور در دانشگاه‌های داخل با دستور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تسریع شد.

به گزارش مفدا بهشتی به نقل از ایرنا، حسین سالار آملی روز جمعه اظهار داشت: سال گذشته با تسریع در روند جذب نخبگان، در مجموع ۹۴۹ نخبه و دانش آموخته ایرانی خارج از کشور، دانش خود را در اختیار ایران قرار دادند.
وی افزود: پیش از این، نخبگان تنها از طریق دو فراخوان مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در شهریورماه و بهمن‌ماه هر سال فعال می‌شود، امکان جذب در دانشگاه‌های داخل را داشتند اما با دستور جدید وزیر علوم، زمان جذب نخبگان و دانش آموختگان مقیم خارج محدود به این دو فراخوان نمی‌شود.
رئیس مرکز همکاری علمی بین المللی وزارت علوم، اظهار کرد: هر زمان از سال این نخبگان امکان ورود به داخل کشور داشته باشند، شرایط جذب شان فراهم است.
سالارآملی با اشاره به جذب دانش آموختگان مقیم خارج خاطرنشان کرد: بسیاری از این دانش‌آموختگان جذب دائم یا موقت می‌شوند. در صورتی که فرایند جذب طولانی باشد به صورت کوتاه مدت در ایران حاضر می‌شوند و دانش خود را در اختیار کشور قرار می‌دهند.
به گفته این مسئول در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نخبگان مقیم خارج امکان فعالیت دو تا سه ماهه در پروژه های مشترک داخل کشور دارند یا اگر در خارج از کشور هستند، می توانند آزمایشگاه های خود را به روی ایرانیان بگشایند.
وی با ارزیابی از روند همکاری با نخبگان مقیم خارج، تاکید کرد: وزارت علوم در همکاری های یاد شده با نخبگان ایرانی خارج از کشور موفق بوده است.
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل یادآور شد که در سال جاری روند جذب نخبگان و دانش آموختگان ایرانی مقیم خارج گسترش می یابد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.