شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

تشکیل ۱۵ انجمن فعال ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز

اهواز

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از تشکیل حدود ۱۵ انجمن فعال ورزشی در این دانشگاه خبر داد و گفت: تلاش داریم تا پایان امسال طبق برنامه، همه انجمن‌های ورزشی را در سطح دانشگاه فعال کنیم.

محمد علی افشه در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: با دستورالعملی که قبل از سال جدید از سوی وزارت بهداشت برای دانشگاه‌ها ارسال شد، دانشگاه علوم پزشکی اهواز  توانست در راستای تشکیل انجمن‌های ورزشی گام‌های محکمی بردارد و استارت خوبی در این زمینه زده شد و حدود ۱۵ انجمن ورزشی در بخش دانشجویان دختر وپسر در رشته‌های قهرمانی و همگانی تشکیل شد. انشاءلله روند افزایش انجمن‌های ورزشی در دانشگاه در حال تکمیل است و به ازای رشته‌های قهرمانی در بخش آقایان و خانمها، انجمن‌های ورزشی در حال شکل گیری است که تا پایان سال این انجمن‌ها به صورت کامل راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به تشکیل انجمن‌های ورزشی برای رشته‌های همگانی در دو بخش دانشجویان پسر و دختر در دانشگاه اظهار کرد: این انجمن‌ها تا حدودی تشکیل شده است و دبیران و اعضای انجمن‌ها که از دانشجویان هستند، انتخاب شده‌اند. چند جلسه مثمرثمر با دبیران انجمن‌های ورزشی شکل گرفته، برگزار کرده‌ایم. امید است بتوایم با کمک انجمن‌های ورزشی، فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش دانشگاه را منسجم‌تر کنیم و بتوانیم با کمک اعضای این انجمن‌ها به توسعه ورزش قهرمانی وهمگانی کمک کنیم. قطعا باکمک اعضای انجمن‌های ورزشی تلاش داریم در امر استعدادیابی و معرفی دانشجویان مستعد در رشته‌های مختلف اقدام کنیم.

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اهواز  همچنین به برگزاری برنامه‌های مختلف ورزشی به مناسبت‌های مختلف در دانشگاه اشاره کرد و گفت: مسابقات فوتسال جام رمضان با شرکت ۳۰۰ دانشجو و ۳۰ تیم برگزار شد. همچنین به مناسبت هفته خوابگاه‌ها، مسابقات داژبال را در خوابگاه‌های دانشجویی برگزار کردیم که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان مواجه شد. ضمن اینکه مسابقات مختلفی از جمله دارت، طناب کشی، رشته‌های همگانی در بازه زمانی هفته خوابگاه‌ها برگزار شد که استقبال دانشجویان از این مسابقات چشمگیر بود.

افشه از آماده‌سازی دانشجویان دانشگاه در رشته‌های مختلف برای حضور در المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر خبر داد و گفت: مسابقات و تمرینات آماده سازی با حضور مربیان در دانشگاه در حال پیگیری است و تلاش داریم با آمادگی کامل گام به المپیاد قهرمانی بگذاریم.

 با برگزاری المپیاد قهرمانی دانشجویان در فصل تابستان موافقم

وی با اشاره به اینکه هنوز از سوی وزارتخانه زمان قطعی برگزاری المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر مشخص نشده است، گفت: ما  منتظر تصمیم از سوی وزارتخانه و نهایی شدن زمان دقیق برگزاری المپیاد هستیم. من معتقدم المپیاد قهرمانی باید همانند سالهای گذشته در تابستان و در فصل مرداد یا شهریور برگزار شود تا وقفه‌ای در فعالیت‌های ورزشی دانشجویان ایجاد نشود. با برگزاری المپیاد قهرمانی در نیم سال سوم سال، موافق نیستم را که حجم برنامه‌های عملیاتی در نیم سال دوم سال بخصوص در فصل پاییز، بسیار بالاست و دانشگاه‌ها باید خود را برای المپیاد همگانی آماده کنند.

افشه با بیان اینکه در المپیاد قهرمانی دختران، در ده رشته ورزشی، ورزشکار اعزام خواهیم کرد، گفت: دوره گذشته در المپیاد قهرمانی، به مقام شش دست یافتیم که این رتبه ماحصل زحمات دانشجویانی است که مرتب به تمرین می‌پرداختند. قطعا امسال نیز به المپیاد می‌آییم که از رنکینگ قابل قبول دوره قبل، دفاع کنیم. با توجه به امکانات حداقلی دانشگاه در بحث تجهیزات و سالن ورزشی و همچنین تعداد دانشجویان حداقلی که در اختیار ما قرار دارد، به دست آوردن رنکینگ بالا سخت است اما تلاش خود را برای کسب نتیجه مطلوب انجام خواهیم داد.

وی گفت: خوشبختانه چندین سال است که دانشگاه ما در المپیادهای قهرمانی جزو هفت تیم برتر بوده است. به هرحال با توجه به امکانات محدود ورزشی که در دانشگاه وجود دارد، فکر می‌کنم رنکینگ بدی در المپیاد نداشته باشیم. دانشجویان ما بیشتر از مناطق محروم هستند و فعالیت دانشجویان ما بیشتر جنبه آموزشی دارد. ما مانند دانشگاه‌های اصفهان، شیراز، تهران و... دارای ورزشکاران قوی نیستیم و به عبارتی ما بیشتر بازیکن می‌سازیم تا داشته باشیم و ۹۰ درصد از ورزشکارانی که به المپیادها اعزام می‌کنیم ساخته مربیان خودمان است که البته تا حدودی موفق بوده‌ایم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.