دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲

کتابخانه فرهنگسرای نیایش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تجهیز شد

فرهنگسرای نیایش

کتابخانه فرهنگسرای نیایش مرکز قرآن و عترت شید فیروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که تنها کتابخانه صاحب کتب عمومی معتبر در سطح استان است، با ۴۶۰ عنوان کتاب خریداری شده از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با هزینه ای معادل ۱۰۰ میلیون ریال تجهیز شد.

به گزارش مفدا زاهدان، کتابخانه فرهنگسرای نیاش مرکز قرآن و عترت شید فیروزی واقع در پردیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که از آن می‌توان به عنوان تنها کتابخانه صاحب کتب عمومی معتبر در سطح استان یاد کرد، با ۴۶۰ عنوان کتاب خریداری شده از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با هزینه ای معادل ۱۰۰ میلیون ریال تجهیز گردید.

"دکتر محمد خمرنیا" مدیر فرهنگی دانشگاه با بیان این خبر گفت: تعداد ۲۷ نفر از نمایندگان کانون های فرهنگی و تشکل های دانشجویی دانشگاه، بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب دیگر را نیز بر اساس لیست تهیه شده توسط دانشجویان از این نمایشگاه تهیه نموده اند.

وی افزود: با توجه به مبالغی که صرف هزینه رفت و برگشت  و اسکان این دانشجویان شد باز هم توانستیم بیش از حد انتظار کتاب تهیه نماییم چراکه علاوه بر تخفیف سالیانه وضع شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تخفیف دو برابری (۲۰ الی ۴۰ درصدی) تجهیز کتابخانه نیز بهره مند شدیم.

خمرنیا بیان کرد: از اینرو هر کتاب با هزینه ای تقریباً نصف آنچه بر روی جلد کتاب درج گردیده خریداری شده است؛ لذا با همان بودجه موفق به خرید کتاب های بیشتری شدیم.

در ادامه "علی درویشی" دبیر کانون خیریه مهرورزی دانشگاه با اشاره به اینکه در چند دهه اخیر انتقادات جدی به نبود نگرش مناسب و برنامه ریزی واحد جهت بهبود وضعیت کتابخوانی و فرهنگ آن در کشور بالاخص در میان دانشجویان وجود داشته است گفت: بطور یقین دانشگاه و محیط دانشجویی بیشترین توجهات را در این راستا می طلبد چرا که قشر دانشجو بنیه فکری یک کشور است و اگر با پایان این دوران به پختگی کافی نرسد، در آینده بی پایه به حیات خویش، دون ارزش واقعی اش ادامه خواهد داد.

وی اقدام معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه را در اعزام دانشجویان دانشگاه به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شایسته خواند و گفت: این فرصت سه روزه برای اولین بار در سطح دانشگاه پدید آمده است با وجود اینکه دانشجویان چند سال پیاپی به حق خواستار فرصت حضور در این پویش عظیم فرهنگی کشور بوده اند.

درویشی در پایان گفت: خوشبختانه امسال با دید مثبت مسئولین حوزه فرهنگی و امور دانشجویی و تصویب در شورای فرهنگی دانشگاه این امکان جهت آشنایی دانشجویان با کتب جدید و فرصت تهیه کتاب با حداقل هزینه فراهم شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.