پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

معاون پرستاری وزارت بهداشت از دستگاه همودیالیز نسل ۵ تولید داخل در نمایشگاه ایران هلث رونمایی کرد

ایران هلث

معاون پرستاری وزارت بهداشت ضمن بیان این که تحریم‌های ظالمانه فرصتی را برای تولید کنندگان داخلی فراهم آورده است تا با افزایش کیفیت تولیدات خود، نیاز کشور را تامین کنند از دستگاه همودیالیز نسل ۵ تولید داخل در نمایشگاه ایران هلث رونمایی کرد.

به گزارش مفدا، دکتر مریم حضرتی باحضور  در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی (ایران هلث)، از دستگاه همودیالیز نسل ۵ ایرانی رونمایی کرده و بیان کرد: باید تجهیزات و امکاناتی برای بیماران دیالیزی فراهم شود که جز دیالیز، درد دیگری را متحمل نشوند و تلاش می‌ کنیم با فراهم کردن تجهیزات و امکانات لازم، آسایش روانی را برای بیماران فراهم کنیم.


وی با تاکید بر اینکه مراقبت ‌های پرستاری نقش مهمی در درمان بیماران دیالیزی دارد، افزود: البته توصیه و هدف نخست ما بر پیشگیری، متمرکز است. برای مثال، یک گلو درد چرکی می تواند موجب این شود که به کلیه ها آسیب برسد که با آموزش های لازم می توان از آن پیشگیری کرد.

حضرتی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور، تصریح کرد: یکی از دلایل اجرای این طرح، پیشگیری از بروز بیماری ‌ها از جمله نارسایی های کلیوی و دیالیزی شدن بیماران است که در کنار حساس کردن جامعه به حفظ سلامت شان، از تحمیل هزینه های گزاف بر دولت نیز جلوگیری می کند.

به گزارش وبدا، معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان اظهار کرد: تحریم های ظالمانه فرصتی را برای تولید کنندگان داخلی فراهم آورده است که با افزایش کیفیت تولیدات خود، نیاز کشور را تامین کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.