پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

تاکید سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا به مدیران شبکه های بهداشت و درمان استان در راستای پیوستن و جمع آوری کمک ها به "پویش بهار همدلی "

نشست مدیران شبکه

نشست دکتر حیدری مقدم و جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه علوم‌پزشکی ابن سینا با مدیران شبکه بهداشت و درمان استان در سالن جلسات مرکز همایشهای دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا همدان و به نقل از وب دا ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در گردهمایی مدیران شبکه های بهداشت و روسای مراکز بهداشت استان بر تعامل سازنده درون بخشی و برون بخشی در جهت ارتقا سلامت مردم استان تاکید کرد 
دکتر رشید حیدری مقدم با تاکید بر لزوم ایجاد فضای مناسب و فراهم کردن زمینه رشد افراد توانمند برای پذیرش مدیریت  آینده کشور گفت: صداقت و درستی در انجام امور که برای مدیران امانتی الهی محسوب میشود از وظایف آنان است.   

وی با بیان اینکه برای تمام اتفاقات مورد نیاز دانشگاه منابع وجود دارد، گفت: همه هزینه ها باید برنامه ریزی انجام شود و با رعایت قانون از منابع محدود در جای مناسب استفاده شود. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با تشکر از همکاران خود در مجموعه معاونت بهداشتی با معرفی دکتر کرمی به عنوان سرپرست معاونت بهداشتی از وی به عنوان فردی آشنا به ساختار بهداشت یاد کرد که تجربه مدیریت در حوزه های مختلف آموزشی و پژوهشی را نیز در کارنامه خود دارد. 
دکتر حیدری مقدم اظهار کرد که با برنامه ریزیهای انجام شده پروژه های نیمه کاره بهداشتی تا پایان سال به پایان خواهد رسید.

 وی با اشاره یه اینکه پویش ملی همدلی از سوی وزارت بهداشت برای ساخت خانه برای سیل زدگان اعلام شده است گفت: انتظار می‌رود شهرستانهای مختلف استان با جمع آوری مبالغی  برای کاهش آلام سیل زدگان تلاش کنند.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در خصوص پویش ملی فشار خون بالا نیز گفت: باید تا پایان دو هفته اول بسبج‌ملی پایش فشار خون بالا جمعیت روستایی پوشش داده شوند. 

وی خاطر نشان کرد که لازم است برای پوشش پایش فشار خون در شهرستانهای همدان، ملایر و نهاوند برنامه ریزی شود و در صورت نیاز ضمن تامین منابع مالی مورد نیاز از ظرفیت بهورزان نیز استفاده شود.

 دکتر حیدری مقدم پایش فشار خون برای کشور را بسیار بااهمیت و در جهان بی نظیر دانست و گفت: تاکنون ۱۷.۳ درصد جمعیت استان و حدود ۱۵۰ هزار نفر در پایش فشار خون بالا پوشش داده شدند.

 وی با اشاره به تلاش برای تدوین برنامه جامع سلامت استان گفت: باید دغدغه های مطرح شده در برنامه جامع سلامت استان در شورای برنامه ریزی و در برنامه ریزی های استان استفاده شود. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا خاطر نشان‌کرد که درصد غربالگری فشارخون به ترتیب مربوط به شهرستانهای کبودراهنگ  بهار  فامنین، تویسرکان، رزن، نهاوند، ملایر و همدان بوده است. 

دکتر حیدری مقدم تهیه پنل بهداشتی را اقدامی شاخص دانست و گفت: انتظار می‌رود چنانچه این پنل ظرفیت ملی شدن دارد برای این موضوع تلاش شود.

 وی با تاکید بر لزوم ثبت اطلاعات درست در پایش فشار خون گفت: اطلاعات به صورت ملی مانیتورینگ می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.