پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

با مشارکت دانشکده سلامت مشگین‌شهر؛

کانون سلامت مشگین‌شهر در اجرای طرح ملی "پایش فشار خون" نقش آفرینی می‌کند

کنترل فشار خون

کانون سلامت با مشارکت دانشکده مشگین‌شهر ضمن پیوستن به طرح ملی "پایش فشار خون" از تاریخ ۱ لغایت ۱۵ تیرماه با برپایی چادر، در اجرای این طرح ملی و پایش دانشجویان و اساتید نقش آفرینی می‌کند.

به گزارش مفدا اردبیل، طرح ملی "پایش فشار خون" از ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ مصادف با روز جهانی فشارخون آغاز شده و تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸ ادامه خواهد داشت؛ در قالب این برنامه تمام ارکان مدیریتی، پشتیبانی و فنی وزارت بهداشت و تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و نیز سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی مرتبط با سلامت، بسیج شده‌اند تا با اندازه‌گیری فشارخون افراد ۳۰ سال به بالا، زنان باردار ایرانی و جمع آوری و ثبت داده‌های مورد نیاز، مرحله اول را برای طراحی و اجرای برنامه‌های پیشگیری و کنترل فشارخون ایرانیان طی کنند.

می‌توان امیدوار بود که با طراحی و اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون بالا، گروه‌های هدف مورد نظر، درباره فشارخون بالا حساس شوند و با مراجعه به مراکز تعیین شده، از وضعیت فشارخون خود اطلاع پیداکنند. به این ترتیب، با شناسایی موارد فشارخون بالا و شروع مراقبت‌های استاندارد و مبتنی بر دستورالعمل‌های کشوری، گامی موثر برای کنترل این تهدید سلامت برداشته خواهد شد.

 " کانون سلامت" با مشارکت دانشکده مشگین‌شهر ضمن پیوستن به طرح ملی "پایش فشار خون" از تاریخ ۱ لغایت ۱۵ تیرماه با برپایی چادر، در اجرای این طرح ملی و پایش دانشجویان و اساتید نقش آفرینی می‌کند.

این چادر سلامت در دانشکده و خیابان دانشگاه مستقر خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.