پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹

با اهدای خون، زندگی را به اشتراک بگذاریم

۲۴ خرداد روز جهانی اهدای خون

hhe2187-blood-donor-day.jpg

هدف از برگزاری سالانه این رویداد به منظور تشکر از داوطلبان اهدای خون و تشویق آنها برای ادامه روند خون دادن و همچنین تشویق افراد جدید به اهدای خون است.

به گزارش مفدا ارومیه، روز جهانی اهدای خون، هر ساله در ۱۴ ژوئن برگزار می‌شود. این روز به بهانه تولد کارل لندشتاینر که کاشف گروه‌های خونی است برگزار می‌شود. وی  در سال ۱۹۳۰ برنده جایزه نوبل شد و به افتخار او این روز را نامگذاری کردند. اولین‌بار، این مراسم در سال ۲۰۰۵ برگزار شد. از مهمترین اهداف روز جهانی اهدای خون، اطمینان از دسترسی خون سالم برای انتقال خون است.

امسال نیز این مراسم به میزبانی کشور یونان و با موضوع  «خون، ما را به هم متصل می‌کند»  برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این رویداد سالانه به منظور تشکر از داوطلبان اهدای خون و تشویق آنها برای ادامه روند خون دادن و همچنین تشویق افراد جدید به اهدای خون است.

از آنجا که در بسیاری از کشورها، اهداکنندگان کم هستند، برگزاری روز جهانی اهدای خون جهت افزایش آگاهی از حیاتی بودن اهدای خون است..

محققان اظهار کردند: هر سال در کانادا و ایالات متحده، بیش از چهار و نیم میلیون نفر به ترزیق  خون نیاز دارند.

بر اساس آمار، تنها در  ۶۲ کشور، اهداکنندگان خون، داوطلبانه و بدون دریافت وجه، خون می‌دهند و این در حالی است که در ۴۰ کشور دیگر برای اهدای خون، هزینه دریافت می‌کنند. یادآوری این روز جهانی می‌تواند کشورها را به اهدای خون رایگان تشویق کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.