چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

حذف مرحله منطقه‌ای جشنواره قرآن وزارت علوم

قرآنی

مرحله منطقه‌ای از مجموع مراحل برگزاری جشنواره قرآن و عترت وزارت علوم حذف شده تا از این پس این جشنواره نیز همچون دیگر جشنواره‌های قرآنی دستگاه‌های دانشگاهی در دو مرحله برگزار شود.

به گزارش مفدا به نقل از ایکنا؛ جشنواره قرآن و عترت وزارت علوم هر سال بر اساس یک برنامه زمان‌بندی شده در بیش از ۱۲۰ دانشگاه دولتی و ۲۵۰ دانشگاه غیرانتفاعی و در سه مرحله مقدماتی یا دانشگاهی، منطقه‌ای و سراسری برگزار می‌شود.
این جشنواره در شش بخش معارفی، پژوهشی، فناوری، هنری، ادبی و آوایی که مجموعاً بیش از ۳۰ رشته را شامل می‌شود، برگزار می‌شود و تاکنون سی و چهار دوره از آن نیز برگزار شده است.

براساس آخرین اخبار منتشر شده در مورد این جشنواره، مرحله منطقه‌ای از مجموع مراحل برگزاری جشنواره حذف شده و در این دوره، تنها شاهد دو مرحله دانشگاهی و سراسری خواهیم بود.
این در حالی است که اغلب دستگاه‌های دانشگاهی نیز مسابقات خود را تنها در دو مرحله مقدماتی و سراسری برگزار می‌کنند و پس از آن برگزیدگان خود را به مرحله ملی معرفی می‌کنند.
مرحله دانشگاهی این جشنواره در بخش‌های معارفی و آوایی پایان یافته و نتایج آن نیز اعلام شده است. نتایج بخش‌هایی که نیاز به ارسال آثار دارد نیز تا پایان خردادماه و پس از ارزیابی نهایی اعلام می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.