چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

از سردیس جانباز شهید "دکتر اکبر عرب زاده" در دانشگاه علوم پزشکی کردستان رونمایی شد

اجلاسیه شهدا جامعه پزشکی

در مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از سردیس جانباز شهید "دکتر اکبر عرب زاده" رونمایی شد.

به گزارش مفدا کردستان، ۲۱ خرداد ماه سال جاری در آغاز اجلاسیه شهدای جامعه پزشکی کردستان، ضمن رونمایی از سردیس "جانباز شهید دکتر اکبر عرب زاده"، مزار شهدای گمنام این دانشگاه غبارروبی و گلباران شد.

در این مراسم "حجت السلام حسن عارضی" مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، طی سخنانی اظهار کرد: شهدا کسانی بودند که خدا را نه به خاطر شوق به بهشت و ترس از جهنم بلکه او را شایسته و لایق عبادت و شکرگذاری می‌دانستند.

وی تصریح کرد: برگزاری اجلاسیه بزرگداشت یاد شهدا، تعظیم شعائر انقلاب است. 

عارضی گفت: شهیدان گمنام نیستند بلکه آنها خدا را معرفی می‌کننددر واقع مطالعه زندگینامه و یادخاطره شهدا چراغ راه هدایت انسانها است. 

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، خاطرشان کرد: رونمایی از سردیس شهید اکبر عرب زاده در راستای کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان صورت گرفته است که باید شناسایی و گرامی داشت.

وی یادآور شد: این شهید در سال ۴۱ در شهرستان بیجار متولد شده، در سال ۶۱ در عملیات و الفجر مقدماتی از ناحیه نخاع آسیب می‌بیند و قطع نخاع می‌شود. وی بعد از مجروحیت در رشته پزشکی ادامه تحصیل داده و پس از سالها رنج و تحمل درد در سال ۷۳ به شهادت نایل می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.