دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹

به گزارش مفدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

پرفسور" حسین نجم آبادی " مورد تقدیر معاون رئیس جمهوری قرار گرفت

دانشگاه علوم بهزیستی و توابخشی

پرفسور" حسین نجم آبادی " رئیس مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امروز (دوشنبه) در بیست و دومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی ، بعنوان یکی از برگزیدگان این جشنواره معرفی شد، و تندیس و لوح جشنواره را از معاون اول رئیس جمهوری و وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرد.

مراسم-تقدیر-از-پرفسور-نجم-آبادی2.jpg

     به گزارش مفدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، پرفسور " حسین نجم آبادی " بعنوان محقق برگزیده با رتبه اول کمیته تخصصی علوم پایه پزشکی کشور انتخاب شده است.

    پرفسور حسین نجم آبادی یکی از ۲۹ محقق و دانشمند حوزه علوم پزشکی کشور است که در سه بخش " علوم بالینی و سلامت "،" علوم پایه پزشکی "، " ابداعات ، اختراعات و فناوری " بیست و دومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی برگزیده شده اند.

    پرفسور نجم آبادی یکی از دانشمندان دارای کرسی پژوهشی کشور است  و نام ایشان در سال گذشته (۹۴)  نیز از سوی فدراسیون " سرآمدان علمی ایران " که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاسیس شده است ، در فهرست گروه الف سرآمدان علمی ایران قرار گرفت.

    پروفسور نجم آبادی دارای مدرک فوق تخصص ژنتیک انسانی و پزشکی از امریکا است، استادیار یکی از دانشگاههای امریکا بوده که از سال ۱۳۷۵ به ایران عزیمت کرده و از بدو تاسیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با راه اندازی مرکز تحقیقات ژنتیک این دانشگاه ، تحقیقات خود در زمینه ژنتیک را ادامه داده است .

   " دستیابی به ژن های ناشناخته و جدید و بررسی عملکرد آنها " ، محور بیشتر فعالیت های پرفسور نجم آبادی را تشکیل می دهد، بطوری که وی در سال ۱۳۹۱ برای اولین بار در جهان، ۵۰ ژن جدید را کشف ، و گزارش آن را منتشر کرد.

   وی تاکنون تحقیقات بسیاری در خصوص بیماریهای عضلانی، تالاسمی، ناشنوایی، عقب ماندگی ذهنی و دهها موضوع دیگر مبتلا به جامعه داشته است.

    بیست و دومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی صبح امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری ، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، معاون تحقیقات و فناوری این وزارت و جمعی از فرهیختگان ، محققان و دانشمندان حوزه سلامت و علوم پزشکی کشور در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

    لازم به ذکر است ، پروفسور "حسین نجم آبادی"  در سال ۱۳۹۲ نیز جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان معرفی شده بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.