سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶

از سوی دانشگاه علوم پزشکی مجازی؛

دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده ویژه سه گروه هدف برگزار می‌شود

دانشگاه علوم پزشکی مجازی

دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مجازی و معاونت‌های آموزشی و بهداشت وزارت بهداشت ویژه سه گروه هدف برگزار می‌شود

به گزارش مفدا، پزشکان عمومی که ارتباط استخدامی، قراردادی و طرحی با دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارند و در حال حاضر به عنوان پزشک خانواده در نظام سلامت فعلی کشور اشتغال دارند و دستیاران پزشکی خانواده در حال تحصیل در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور یکی از سه گروه هدف این دوره پودمانی هستند.

این دوره همچنین شامل پزشکان عمومی که ارتباط استخدامی و قراردادی با دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارند و در حال حاضر به عنوان پزشک خانواده در نظام سلامت فعلی کشور اشتغال ندارند نیز می‌شود. گروه هدف سوم این طرح پزشکانی عمومی هستند که رابطه استخدامی و قراردادی با دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ندارند و به عنوان داوطلب آزاد می‌توانند در این دوره ثبت نام کنند.

اولین فراخوان ثبت نام و پذیرش دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده در خرداد ماه سال جاری به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است. پزشکان عمومی و پزشکان خانواده شاغل در معاونت‌های بهداشت و درمان تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور می‌توانند با هماهنگی دانشگاه محل خدمت خود در این دوره شرکت کنند.

گفتنی است این طرح بر اساس تفاهم‌نامه‌ای به اجرا درآمده است که در ۱۲ اسفند ماه سال گذشته فی مابین معاون آموزشی و معاون بهداشت وزارت بهداشت منعقد شد.

بر اساس این تفاهم نامه بخش نظری این آموزش‌ها از طریق دانشگاه علوم پزشکی مجازی ارائه می‌شود و آموزش‌های در عرصه نیز در مراکز خدمات جامع سلامت با هماهنگی حوزه معاونت بهداشت اجرا خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.