دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

علاقه دانشجویان به رشته کشتی و تقاضای آنها باعث راه‌اندازی خانه کشتی شد

دانشگاه علوم پزشکی زنجان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به بهره برداری از سالن خانه کشتی در این دانشگاه گفت: یکی از اهداف اصلی احداث این سالن علاوه بر برطرف کردن نیاز ورزشی دانشجویان، تامین نیازهای ورزشی کارکنان دانشگاه بود. دانشجویان و کارکنان زیادی در دانشگاه داریم که علاقه شدیدی به رشته ورزشی کشتی دارند، تقاضای آنها باعث شد راه‌اندازی خانه کشتی را پیگیری و اجرا کنیم.

دکتر مهران محسنی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان افراد مستعد و شخصیت‌های شاخص ورزشی زیادی دارد، گفت: نیاز به وجود این سالن ورزشی کاملا محسوس بود و خوشبختانه با راه اندازی این خانه کشتی، دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی می‌توانند از کلاس‌های آموزشی و امکانات این سالن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار خانه کشتی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتتاح شد، خاطرنشان کرد: این اقدام ورزشی که به همت مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی زنجان شد، با استقبال بسیار خوب دانشجویان و مسئولان دانشگاه همراه بود.

استقبال چشمگیر دانشجویان، کارکنان و اساتید از راه اندازی خانه کشتی

محسنی با اشاره به اینکه این سالن کشتی در طبقه بالای سالن تیراندازی دانشگاه و در مکانی کاملا مسقف احداث شده است، گفت: دانشجویان و کارکنان زیادی در دانشگاه داریم که علاقه شدیدی به رشته ورزشی کشتی دارند، از این رو تلاش کردیم با راه‌اندازی این سالن ورزشی بخشی از نیازهای این عزیزان را مرتفع کنیم. ما ساخت این سالن ورزشی را به دلیل تقاضایی که دانشجویان داشتند، پیگیری کردیم و خوشبختانه اکنون که این خانه کشتی افتتاح شد، مورد استقبال خیلی از دانشجویان و کارکنان قرار گرفته است و کلاس‌های آموزشی زیر نظر مربیان مجرب در این سالن برای دانشگاهیان برقرار است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه برای تجهیز این خانه کشتی مبادرت به نصب تاتامی و تشک‌های کشتی کردیم، گفت: ما برای تجهیز این سالن از تشک‌های تاتامی که قبلا در دیگر سالن‌ها داشتیم و بلا استفاده بود، استفاده کردیم. ضمن اینکه دیواره‌های اطراف سالن را نیز به لحاظ ضربه‌گیری و ایمن بودن، استاندارد کرده‌ایم، حفاظ های ایمنی اطراف سالن نیز نصب شده تا به لحاظ ایمنی ورزشکاران مصون باشند.

امکانات ورزشی دانشگاه‌ها باید نه صرفا برای دانشجویان بلکه در اختیار همه دانشگاهیان باشد

محسنی با بیان اینکه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان فقط متولی ورزش دانشجویان نیست، تاکید کرد: امکانات ورزشی دانشگاه‌ها باید علاوه بر اینکه در اختیار دانشجویان باشد، نیازهای ورزشی و تفریحی کارکنان و اعضای هیات علمی را نیز فراهم کند و ما در دانشگاه علوم پزشکی زنجان به دنبال این هدف مهم هستیم.

وی با اشاره به اینکه وسعت این خانه کشتی استانداردهای لازم را دارد، گفت: هیات کشتی ورزش‌های بومی زنجان نیز این سالن ورزشی را در حد استاندارد تایید کردند.

محسنی با اشاره به اینکه ساخت یک سالن کشتی، با مشکلات و هزینه‌های زیادی همراه است و برای راه‌اندازی حتی یک سالن کشتی کوچک نیاز به اعتبارات زیادی است، گفت: ما برای راه‌اندازی و تجهیز این خانه کشتی سه ونیم میلیون تومان هزینه کردیم.

رایزنی با یکی از خیرین برای راه‌اندازی سالن چندمنظوره ورزشی در دانشگاه

معاون فرهنگی و دانشجویی علوم پزشکی زنجان با اشاره به رایزنی‌های سال گذشته دانشگاه با یک خیر ، مبنی بر ساخت و تبدیل سالن شهید تجلی دانشگاه به سالن چندمنظوره اسکواش، بدمینتون و هنرهای رزمی، گفت: این خیر برای راه‌اندازی این سالن چندمنظوره اعلام آمادگی کرد و حتی تفاهمنامه میان دانشگاه و این نیکوکار بسته و مقرر شد از حدود ۴۰۰ میلیون تومانی که برای راه‌اندازی این سالن چندمنظوره تخمین زده شده، دویست میلیون تومان آن از سوی خیر و دویست میلیون آن را دانشگاه تقبل کند اما متاسفانه دانشگاه با مشکل بودجه شدید مواجه شد و نتوانست از عهده تعهدات خود برآید به همین دلیل ما فعلا برای راه‌اندازی این سالن چندمنظوره بزرگ منتظر کسب اعتبالات لازم هستیم.

وی افزود: در راستای حل این مشکل، چندین بار با معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت رایزنی کردیم و برای راه‌اندازی این سالن چند منظوره درخواست کمک مالی کردیم. به هرحال نه تنها دانشگاه علوم پزشکی زنجان بلکه همه دانشگاه‌ها به خصوص در نیمه دوم سال با کمبود بودجه مواجه‌اند.

محسنی ادامه داد: در صورتی که این سالن چند منظوره رشته‌های بدمینتون،  رزمی و اسکواش سخته شود، قطعا می‌توانیم در غرب کشور با توجه به وجود افراد مستعد، قطب اسکواش باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه استان زنجان در رشته ورزشی اسکواش جزو استان‌های صاحب نام و مستعد است و قهرمانان توانمندی در این زمینه دارد، گفت: دانشجویان ما نیز به این رشته ورزشی علاقه شدیدی دارند اما متاسفانه زمین استانداردی برای این رشته ورزشی پرطرفدار در دانشگاه نداریم، به هرحال امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم از سوی وزارتخانه بتوانیم شاهد ساخت مجمع ورزشی چندمنظوره مناسب در دانشگاه باشیم.

محسنی با بیان اینکه سالن ورزشی شهید نوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان سالن خوب و مجهزی است که برای دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: به دلیل حجم زیاد استفاده از این سالن ورزشی از سوی دانشگاهیان، ما استفاده از این سالن  ورزشی را شیفتی و زوج و فرد برای خانم‌ها و آقایان کرده‌ایم در صورتی که اگر این مجتمع ورزشی چندمنظوره راه‌اندازی شود بخشی از نیازهای ورزشی دانشگاه مرتفع خواهد شد و بازدهی زیادی در بخش ورزشی و توسعه ورزش قهرمانی خواهیم داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.