دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲

فعالان قرآنی باز هم به صندوق حمایت از هنرمندان ارجاع داده می‌شوند

صالحی امیری

در حالی که در ماه‌های گذشته وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی وعده راه‌اندازی صندوق حمایت از فعالان قرآنی را به صورت جداگانه داده بود، اما هم‌اکنون صالحی امیری تأکید کرد که در آینده نزدیک بخشی از قرآنیان برای بیمه در صندوق حمایت از هنرمندان به عضویت درخواهند آمد.

به گزارش مفدا، سیدرضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه سفر به شیراز، در پاسخ به آخرین وضعیت راه‌اندازی صندوق حمایت از فعالان قرآنی گفت: صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران اکنون در کشور فعال است و ۴۷ هزار نفر عضو دارد.

وی اظهار کرد: در این صندوق حمایت ۱۹ هزار نفر هم‌اکنون بیمه تأمین اجتماعی هستند و حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر از اعضای این صندوق نیز بیمه تکمیلی هستند.

صالحی‌امیری در گفت‌وگو با ایکنا، اظهار کرد: با مذاکراتی که با آقای نوبخت، ریاست سازمان برنامه و بودجه داشتیم و همچنین با توجه به نظرات مثبت دولت، در آینده نزدیک بخشی از اصحاب قرآن را برای بیمه در این صندوق ثبت‌نام خواهیم کرد.

این در حالی است که در مهرماه سال جاری علی جنتی، وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس دستاوردهای دولت به خبرنگاران گفت: در صندوق حمایت از هنرمندان و نویسندگان نامی از قاریان قرآن نیست. ما به دنبال این هستیم که صندوق جدایی برای فعالان قرآنی تشکیل دهیم و مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در بودجه برای این منظور در نظر داریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.