چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد:

فرهنگ‌سازی و هزینه اندک در حوزه سلامت با جشنواره «سیمرغ»

محمداسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره جشنواره «سیمرغ» گفت: اهمیت این جشنواره از آن جهت است که کمترین آثار مثبت این جشنواره فرهنگ‌سازی با هزینه اندک است. این جشنواره فرصتی مناسب برای جوانان دانشجوی خلاقی است که می‌توانند با آثار خود نقشی مهم در حوزه فرهنگ‌سازی سلامت کشور داشته باشند.

به گزارش مفدا، محمداسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جشنواره «سیمرغ» می‌تواند هزینه‌های درمان را کاهش دهد بیان کرد: می‌توانیم در این جشنواره از تجربیات کشورهای موفق در فرهنگ‌سازی برای سلامت استفاده کنیم.

سعیدی گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی در سطح نیروی جوان اقدامی مثبت است. جوانان با کاری نو و جدید می‌توانند با ساخت آثاری متنوع گامی برای خانواده‌ها بردارند. به‌نظر می‌رسد که آثار برگزیده در صورتی اثرگذار است که پس از پایان در رسانه جمعی یا فضای رسانه‌ای عمومی منتشر شود.

وی بیان کرد: ساخت ایده‌های جدید و مناسب بستگی به اندازه برگزاری این جشنواره دارد، هر چقدر این جشنواره در ابعاد بزرگتری برگزار شود، آثار با کیفیت‌تر و اثرگذارتر تولید می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی دهمین جشنواره سیمرغ، این جشنواره با هدف تقویت فضای پرنشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و جامعه پزشکی) دانش‌آموختگان علوم پزشکی، جلب توجه به مسائل مهم جامعه و کشور و جهان از طریق فرهنگ و هنر برگزار می‌شود.

همچنین توسعه و تقویت مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی و هنری خصوصا در کانون‌های فرهنگی هنری به منظور تربیت چند بعدی دانشجویان، ایجاد بستری برای بروز و ظهور استعدادهای هنری، شناسایی، معرفی، استفاده و تجلیل از نخبگان خلاق و توانمند در زمینه‌های فرهنگی و هنری و ترویج فرهنگ سلامت با بهره‌مندی از ابزار هنر از دیگر اهداف این جشنواره است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.