شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹

دکتر ربیعی: دانشگاه باید مهد دانش، کرامت و معرفت باشد .

دکتر ربیعی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: « دانشگاه باید مهد دانش ، کرامت و معرفت باشد و آموزش ، پژوهش ، تعلیم و تربیت ارتقا پیدا کند و دانشجویان نیز باید از سطوح بالای علم و اخلاق برخوردارشوند.»

مفدا-بابل- دانشجویان خبرنگار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل به مناسبت روز دانشجو با دکتر ربیعی ، رئیس دانشگاه ، گفتگویی ویژه ای ترتیب داده تا از نظرات ایشان در خصوص اهداف دانشگاه مطلع گردند . 

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت ریاست محترم دانشگاه . لطفا شرح مختصری از زندگی و بیوگرافی خود را مطرح فرمایید:

بنده متولد بابلسر هستم و دوران تحصیل خود را نیز در همان شهر سپری کردم , پزشکی عمومی را در دانشگاه فردوسی مشهد و دوران تخصص را در دانشگاه تهران تحصیل کردم و هم اکنون به عنوان دانشیار دانشگاه علوم پزشکی بابل درخدمت عزیزان هستم . کار اصلی من در اتاق عمل و کمک به کاهش آلام بیماران است و مدت ۳ سال است که در خدمت دانشجویان و دانشگاهیان می باشم.

موثر ترین فرد در زندگی شما چه کسی بوده است؟

کسی که متولد سالهای ۱۳۳۰ باشد قطعا روزگار مربی خوبی برایش بوده است. انسان ها در دوران زندگی دو مربی دارند: آموزگار و روزگار . که اگر از آموزگار درس نگیرند روزگار درسی سخت به او می آموزد. قطعا افراد خیلی خوبی پشتیبان بنده بودند. اول خداوند متعال و سپس پدر و مادر. من همچنین یک برادری دارم که برای من هم برادر بوده است و هم پدر . همچنین همسری که همیشه همگام من بوده است ودر اصل موفقیت اصلی برای این افراد است.

در دانشگاه حس بهتری دارید یا در بیمارستان ؟

وقتی در اتاق عمل هستم خیلی بهترم چون می دانم کاری را که بلدم انجام می دهم  . در سیستم بروکراتیک ما دانشگاه تبدیل به بنگاه کاریابی شده است در حالی که رسالت دانشگاه آموزش ، پژوهش ، بهداشت و درمان است . اما متاسفانه ما درگیر کارهای جانبی شدیم و به همین خاطر من در بیمارستان حس بهتری دارم .

دانشجویان دانشگاه چه حسی رو به شما منتقل می کنند؟

دانشجو نماد و تجلی علم و علم آموزی است که اگر به عمل بیاید نماد شادی ، شور ، هیجان و شادابی خواهد بود . گرچه ما بر این شادابی سرکوفت زدیم و باید آن را احیا کنیم .بنابراین ما سعی کردیم معاونین ما فرزند دانشجو داشته باشند که مشکلات دانشجویان از قبیل خوابگاه ها، مکان و شرایط کلاس هاو امکانات کم را بهتر حس کنند و جایگاه پدرانه برای دانشجویان داشته و به آن ها نگاه دانشگاهی داشته باشند و بدانند این ها(دانشجویان) نماد و تجلی دانش هستند.

نظرتون در مورد انتقادات دانشجویی چیست؟

دانشجو نماد استکبار ستیزی است و اگر خودش را در این خواسته ها و تقاضاهای کوچک و سطحی محدود کند جایگاه دانشجو تنزل پیدا می کند.البته انتقادات خوبی در زمینه های آموزشی و درمانی ، پژوهشی ,فضای دانشگاه و ...می شود که ما استفاده های زیادی از آنان می کنیم  اما دانشجو باید آن قدر بزرگ باشد و خودش را در تمایلات حقیر محدود نکند.

چه قولی می توانید به دانشجویان دهید ؟

ما بر همان قول روز های نخست هستیم که دانشگاه باید مهد دانش ، کرامت و معرفت باشد و آموزش ، پژوهش ، تعیلم و تربیت ارتقا پیدا کند و  دانشجویان از سطوح بالای علم و اخلاق برخوردارشوند.

یک آرزو برای دانشجویان بفرمایید ؟

آرزو میکنم سلامت و موفق باشند و افتخار دانشگاه شوند و در درجات عالی و مسند های بزرگ جای گیرند.

متن خبر: فاطمه اسماعیلی (دانشجو خبرنگار)

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.