سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸

دکتر فراهانی در جمع معاونان فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح کرد

«بهار همدلی» عامل وحدت جریان‌های فکری متفاوت/تبلیغ «چهره به چهره» رویکرد اصلی دانشگاه‌ها باشد

وب کنفرانس

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از مشارکت داوطلبانه دانشگاه‌های علوم پزشکی در پویش بهار همدلی تقدیر کرد و گفت: بعد از پنج سال جریان‌های فکری متفاوت در قالب این پویش در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند به همین علت وحدت مطلوبی میان دانشجویان شکل گرفته و به دنبال آن انسجام مردم بیشتر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، جلسه معاونان فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ظهر امروز با استفاده از بستر «وب کنفرانس» به صورت گفت‌وگوی تصویری و با موضوع پویش ملی بهار همدلی برگزار شد.
معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی سخنانی با اشاره به اینکه پویش «بهار همدلی» با هدف کمک به بازسازی منازل سیل‌زدگان نیازمند دنبال می‌شود، اظهار کرد: اگر بر اساس تعداد دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها میانگین برای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان درنظر بگیریم باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی ۶۰ میلیارد تومان جمع‌آوری کنیم که سهم هر دانشگاه مشخص شده است و در صورت جمع‌آوری این کمک‌ها می‌توانیم دو هزار واحد مسکونی ۳۰ میلیون تومانی را بازسازی کنیم.
دکتر محمدرضا فراهانی از مشارکت داوطلبانه دانشگاه‌های علوم پزشکی در طرح پویش بهار همدلی تقدیر کرد و افزود: بعد از پنج سال جریان‌های فکری متفاوت در قالب پویش بهار همدلی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند به همین علت وحدت مطلوبی میان دانشجویان شکل گرفته و به دنبال آن انسجام مردم بیشتر شده است.
وی با بیان اینکه پویش بهار همدلی سرآغازی برای کارهای بزرگ‌تر با مشارکت دانشجویان و اساتید است، مطرح کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند خسارت‌های سنگین ناشی از سیل را جبران کند به همین علت حرکت‌های مردمی در کمک به سیل‌زدگان باید اولویت باشد.
فراهانی با تاکید بر اینکه تبلیغ پویش ملی بهار همدلی باید به صورت چهره به چهره دنبال شود، تصریح کرد: تشکیل ستاد و فعالیت ستادی موجب شبکه‌سازی می‌شود و استفاده از ظرفیت همه دانشجویان، اساتید و کارکنان را به دنبال خواهد داشت.
معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی «پویش بهار همدلی» را یک سرمایه اجتماعی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی دانست و مطرح کرد: با تحقق اهداف این پویش، معاونت‌های فرهنگی دانشجویی می‌توانند ظرفیت خود را به اثبات رسانده و جایگاه اجتماعی دانشگاه‌های خود را ارتقا دهند.
همچنین،‌ معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه این دانشگاه نیز به شیوه مطلوب با پویش «بهار همدلی» همراه شده است، اظهار کرد: حساب بانکی برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی افتتاح و اطلاع‌رسانی برای معرفی پویش بهار همدلی انجام و تاکنون مبالغی جمع‌آوری شده است.
سیامک محبی اضافه کرد: دسترسی ما به نیروهای حوزه درمان سخت است به همین علت مشارکت روابط عمومی دانشگاه‌ها در کنار معاونت فرهنگی دانشجویی می‌تواند موجب تسریع در تحقق اهداف شود.
انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.