سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

بر اساس مجوز دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی و بهداشت؛

دانش‌آموختگان رتبه اول «بهداشت عمومی» بدون آزمون به دوره ارشد می‌روند

رتبه برتر بهداشت عمومی

دانش‌آموختگان رتبه اول رشته بهداشت عمومی بر اساس مجوز دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی و بهداشت، می‌توانند از شرایط بدون آزمون برای کارشناسی ارشد رشته آموزش بهداشت استفاده کنند.

به گزارش مفدا رفسنجان، با توجه به اعلام جدول رشته‌های همنام مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد جهت استفاده دارندگان رتبه اول مقاطع کارشناسی از سهمیه بدون آزمون و بر اساس مجوز دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی و بهداشت، دانش‌آموختگان رتبه اول رشته بهداشت عمومی می‌توانند از شرایط بدون آزمون برای کارشناسی ارشد رشته آموزش بهداشت استفاده کنند.

پیش از این مدیریت امور نخبگان و دانشجویان استعدادهای درخشان وزارت بهداشت نیز در نامه‌ای به معاونان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرده بود: «پیرو ابلاغیه شماره ۱۱۷۹/۵۰۰/ د مورخ ۲۴/‏۰۳/‏۹۵ موضوع اصلاحیه بند ۸--۲ ماده ۲۲ آئین‌نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر تحصیلی، تاکید می‌شود در مورد ورود بدون آزمون از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد، فقط برای رشته‌هایی که دارای رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد هستند سهمیه بدون آزمون اعمال می‌شود.

برای سایر رشته‌ها که فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد هستند ۱۰ درصد سهمیه بدون آزمون حذف شده و سهمیه با آزمون این رشته‌ها به ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

فهرست عناوین رشته‌های همنام در سایت مدیریت امور نخبگان و دانشجویان استعدادهای درخشان وزارت بهداشت به‌منظور اطلاع‌رسانی به دانشجویان ذی‌نفع منتشر شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.