سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

نزدیک شدن دلها یکی از نتایج مشارکت در پویش ملی بهار همدلی است

فرهنگ فر

سیدمحمدرضا فرهنگ فر دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در آیه ۶۳ سوره انفال آمده است: «لو انفقت ما فی الارض جمیعا ما الفت بین قلوبهم و لکن الله الف بینهم إنه عزیز حکیم» یعنی خداوند بر مؤمنان منت نهاد و دل های آنان را به واسطه ایمان نزدیک گرداند. همین آیه موتور محرکه شکل گیری پویشها و جنبش‌ها برای کمک به سایر مؤمنان است و شرکت دراین پویش می تواند تجلی زیبایی از نزدیکی دلها باشد.

سیدمحمدرضا فرهنگ فر دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بیان انگیزه خود در پیوستن به پویش ملی بهار همدلی گفت: در آیه ۶۳ سوره انفال آمده است: «لو انفقت ما فی الارض جمیعا ما الفت بین قلوبهم و لکن الله ألف بینهم إنه عزیز حکیم» یعنی خداوند بر مومنان منت نهاد و دل های آنان را به واسطه ایمان نزدیک گرداند. همین آیه موتور محرکه شکل گیری پویشها و جنبش ها برای کمک به سایر مؤمنان است و شرکت دراین پویش می تواند تجلی زیبایی از نزدیکی دلها باشد.

دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: امیدوارم با کمک خداوند دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز بتوانند قدمی در راستای کاهش آلام هموطنان خود و بازسازی خانه های آنها بردارند. امید است سایرین نیز فرمایش رسول اکرم(ص) را که فرمود: "هرکس ندای استغاثه مسلمی را بشنود و پاسخ نگوید مسلمان نیست" را سرلوحه کار خود قرار دهند و به یاری هموطنان بشتابند.

فرهنگ فر در پایان ضمن همدردی با هموطنان آسیب دیده در سیل اضافه کرد: تا انتهای این مصیبت در کنار آنها هستیم و از ایشان می‌خواهم صبر پیشه و به خداوند تکیه کنند و این آیه قرآن کریم را در نظر داشته باشند که می‌فرماید: و إن تصبروا و تتقوا فإن الله مع الصابرین.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.