دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷

نخستین سایت دوچرخه سواری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد

87

با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شهردار ناحیه هفت تهران و همزمان با دومین روز از هفته خوابگاه‌ها، نخستین سایت دوچرخه سواری دانشگاه در مجتمع خوابگاهی امام علی(ع) افتتاح شد.

به گزارش مفدا شهید بهشتی، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تصویب آئین نامه استفاده از دوچرخه در شورای عالی ورزش دانشگاه، برای نخستین بار در بین دانشگاه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سایت دوچرخه سواری خود را در بزرگترین مجتمع خوابگاهی پسرانه افتتاح کرد.

  • دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه پیشرو

آئین افتتاحیه تنها سایت دوچرخه سواری دانشگاه با حضور دکتر مهدی کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و مدیران این حوزه، مهندس نجار شهردار ناحیه هفت منطقه دو، مهندس طالبی مشاور فرهنگی-ورزشی شهردار ناحیه و جمعی از دانشجویان خوابگاهی برگزار شد.

گفتنی است آئین نامه استفاده از دوچرخه با پیگیری های انجمن ورزشی و شورای صنفی دانشجویان و با مساعدت و همراهی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، پس از تدوین و تصویب در شورای عالی ورزش دانشگاه، ابلاغ شد.

بر همین اساس به همت مجموعه مدیریت تربیت بدنی و مدیریت امور دانشجویی، این آئین نامه در بهره گیری از دوچرخه در مجتمع خوابگاهی امام علی(ع) لازم الاجراست.

همچنین دانشجویان نیز پس از آئین افتتاحیه این سایت شروع به رکاب زنی دوچرخه در محدوده خارج از خوابگاه کردند.

  • دکتر کدخدازاده: امیدوارم فرهنگ ورزش در بین دانشجویان نهادینه شود

در ابتدای این برنامه دکتر کدخدازاده ضمن عرض خیرمقدم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات بیان کرد: جا دارد از دانشجویانی که به امر ورزش اهتمام می ورزند، تشکر ویژه ای کنم؛ چرا که طبق فرموده مقام معظم رهبری که «تحصیل، تهذیب و ورزش» از جایگاه بسیار با اهمیتی برخوردار است، بسیار شایسته است که ورزش در برنامه و رویکرد دانشجویان ما قرار گیرد تا شاهد موفقیت های روزافزون این عزیزان در کلیه عرصه ها باشیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه افزود: بر ما مسئولین دانشگاهی و شهری واجب است که توجه ویژه تری به خوابگاه های دانشجویی در سطح شهر کنیم، به این علت که یکی از مهم ترین رسالت های ما فراهم آوردن رفاه و امنیت خاطر دانشجویان فعال فرهنگی و دانشجویی خوابگاه هاست.

وی ادامه داد: ما در مجموعه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با رویدادهای خوشایندی روبرو هستیم که یکی از آنها محقق شدن کار گروهی است و همان طور که مشاهده می کنید برگزاری مراسم امروز با همکاری و مشارکت دو گروه دانشجویی صنفی- رفاهی و انجمن ورزشی محقق شده است.

استاد تمام دانشگاه اذعان داشت: شورای صنفی دانشجویان دانشگاه ما یکی از مهم ترین گروه‌های دانشجویی است که به نمایندگی از دیگر دانشجویان پیگیر رفع مسائل این حوزه بوده و دانشجویان انجمن ورزشی نیز با عضویت در لیگ های استانی و ملی، اعضای توانمند و پرتلاشی هستند، که پیگیر برنامه های ورزشی مفرح برای دانشجویان هستند.

عضو هیأت علمی دانشگاه تصریح کرد: حضور مهندس نجار را در برنامه امروز به فال نیک می گیریم و امیدواریم که شهرداری این ناحیه امکانات بیشتری را در اختیار دانشجویان ما قرار دهد.  

وی در همین راستا افزود: همان گونه که مستحضرید ما در ماه های گذشته طی تفاهم نامه ای که با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران منعقد کردیم توانستیم استفاده از بسیاری از تسهیلات فرهنگی و هنری را رایگان و در برخی موارد با تخفیفات ویژه برای دانشجویان فراهم کنیم.

کدخدازاده در ادامه گفت: آنچه که برای ما بسیار مهم است و در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری نیز به آن پرداخته شده است، بحث سبک زندگی است که دانشجویان عزیز ما باید این مهم را برای خودشان به گونه ای تدوین و طراحی کنند تا بتوانند در راستای آن، سبک زندگی ایرانی اسلامی را جاری سازند و این مهم مگر با پرداختن به امر ورزش میسر نمی شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به جایگاه والای ورزش در کلیه مراحل زندگی، تأکید کرد: اگر ورزش در برنامه روزانه ما قرار گیرد می توانیم شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و هزینه های درمان در سطح کلان جامعه باشیم و در حقیقت با تحقق این کار، می توانیم با یک تیر چند نشان بزنیم.

کدخدازاده در خاتمه سخنان خود خاطرنشان ساخت: انشاءا... با یاری شهرداری تهران بتوانیم این قبیل امور را در سطح گستره تر افزایش دهیم و فرهنگ ورزش را در بین جوانان جامعه نهادینه کنیم.

  • مهندس نجار: شهرداری آماده است تا خدمات متنوعی را به خوابگاه ارائه دهد

در ادامه این مراسم مهندس نجار اظهار داشت: بسیار خرسندم که در جمع پرشور دانشجویان و مسئولین دانشگاه بزرگ علوم پزشکی شهید بهشتی هستم.

وی گفت: ما در مجموعه شهرداری تهران می توانیم ایستگاه های بیدود را در اطراف خوابگاه ها برای شما عزیزان تعبیه کنیم چرا که همان گونه که مطلع هستید، با بیدود که دوچرخه ای هوشمند است، دانشجویان می توانند به راحتی رفت و آمد کنند و هر زمان که به دوچرخه نیاز نداشتند در هر مکانی که هستند، آن را پارک کنند و دغدغه برگرداندن به سایت میداء را نداشته باشند.

شهردار ناحیه هفت تهران در ادامه سخنان خود ضمن عرض تشکر و قدردانی بابت برگزاری این مراسم، اظهار داشت: در سال های گذشته ما نیز همانند شما دانشجو، بودیم به همین علت بر ما واجب است که به آینده سازان این مرز و بوم خدمات مطلوب و در سطح قابل قبول ارائه دهیم.

وی در همین راستا تصریح کرد: مجتمع خوابگاهی امام علی(ع) از امکانات خوب ورزشی برخوردار است که ما نیز می توانیم در این زمینه و دیگر موارد عمرانی، فرهنگی و هنری به شما خدمات متنوعی را ارائه دهیم.

نجار همچنین ادامه داد: درخواست های خود را به ما بدهید تا بتوانیم با مشارکت یکدیگر شرایطی را برای دانشجویان فراهم کنیم که با خاطره ای خوب و خوش از این خوابگاه بروند. مهندس نجار در خاتمه افزود: ما تما قد ایستاده ایم که در کنار شما باشیم و از هیچ کمکی نیز دریغ نخواهیم کرد.

  • دبیر شورای صنفی خوابگاه امام علی(ع): از کوشش های مسئولین در به ثمر رسیدن این اتفاق سپاسگزارم

در بخش دیگری از این برنامه "آرمین سعیدی سوق" دانشجوی پزشکی دانشگاه و دبیر شورای صنفی دانشجویان مجتمع خوابگاهی امام علی(ع) از کلیه مسئولین دانشگاه که در این مسیر از هیچ گونه کوششی دریغ نکردند، سپاسگزاری کرد و گفت: از اینکه امروز با حضور شما، شاهد افتتاح سایت دوچرخه سواری و اتاق موسیقی دانشجویان هستیم، خوشحالم.

  • دبیر انجمن ورزشی دانشجویان: امیدوارم در دیگر حوزه های دانشگاه هم شاهد این اتفاق باشیم

"عبدالوهاب اسکندری" دبیر انجمن ورزشی دانشجویان دانشگاه نیز در این مراسم ضمن عرض قدردانی از دکتر کدخدازاده و دیگر مسئولین ذیربط افزود: امیدوارم که ایستگاه های دوچرخه سواری در کلیه خوابگاه ها، دانشکده ها و بیمارستان های دانشگاه ایجاد شود تا دانشجویان بتوانند با استفاده از دوچرخه به کارهای روزانه خود بپردازند.

  • تأکید بر لزوم همکاری مشترک  در بازدید مشاور فرهنگی-ورزشی شهرداری ناحیه هفت

در حاشیه افتتاح سایت دوچرخه سواری این خوابگاه مشاور فرهنگی-ورزشی شهردار  نیز ضمن بازدید از فضاهای فرهنگی-هنری و ورزشی خوابگاه امام علی(ع)، بر لزوم همکاری های مشترک مابین دانشگاه و شهرداری ناحیه ۷ تأکید کرد.

مرضیه طالبی با اشاره به این نکته که حمایت از نخبگان جوان منطقه و ایجاد بسترهای لازم در راستای شکوفائی استعدادهای این قشر از اولویت های شهرداری این ناحیه است، اظهار کرد: با توجه به فضاهای متنوع زیرمجموعه شهرداری در منطقه ۲، هر دو مجموعه می توانند از ظرفیت های موجود، به بهترین شکل ممکن بهره گیرند.

کدخدازاده نیز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص تعداد کانون های فرهنگی دانشجویان دانشگاه و زمینه‌های فعالیت و همچنین استعدادهای موجود در حوزه ورزشی در بین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ۱۴۰۰۰ دانشجو، ۱۷۰۰۰ کارمند و قریب به ۱۵۰۰ عضو هیأت علمی، استعدادهای بی نظیری را در مجموعه خود دارد که برای شکوفائی این ظرفیت ها، نیاز به همراهی و همکاری مسئولین شهری است.

گفتنی است، در این برنامه از مجموعه‌هایی نظیر اتاق موسیقی، سالن ورزشی و بدنسازی و همچنین سالن ورزش‌های رزمی خوابگاه مذکور بازدید به عمل آمد.

در خاتمه این بازدید مقرر شد تا در برنامه‌های آتی هر دو مجموعه، ضمن بهره گیری از منابع مشترک، همکاری‌های مابین دو سازمان به صورت جدی و مستمر محقق شود.

 خبرنگار: آهو ضرغامی

کارشناس اداره روابط عمومی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.