دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷

مسئول اعتباربخشی برنامه‌های آموزشی دستیاری پزشکی منصوب شد

زالی

دکتر باقر لاریجانی، معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت، در حکمی دکتر علیرضا زالی را به‌عنوان مشاور این معاونت و مسؤول اعتباربخشی برنامه‌های آموزشی تخصصی و فوق‌تخصصی دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، منصوب کرد.

به گزارش مفدا، متن حکم به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر  علیرضا زالی    

استاد محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهیدبهشتی   

همان‌طور که مستحضرید تربیت نیروی انسانی با دانش و مهارت و مطابق با استانداردهای بین‌المللی و در راستای پاسخگویی به نیازهای جامعه از جمله اولویت‌هایی است که مکررا در اسناد بالادستی کشور و منویات مقام معظم رهبری موردتأکید قرار گرفته است. 

بر این اساس و به‌منظور ارتقای پاسخگویی حوزه آموزش، برنامه‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی به‌عنوان نقشه راه توسعه آموزش عالی سلامت تدوین شده و با همکاری دست‌اندرکاران این حوزه در دست اجرا می‌باشد. در برهه زمانی فعلی که این نقشه راه طی سال‌های گذشته اجرایی و در حوزه آموزش علوم پزشکی نهادینه شده، ضروری است تا با بهره‌مندی از ظرفیت‌های صاحبنظران این حوزه بسترهای ظهور آثار این برنامه‌ها در عرصه‌های دانشی و ارائه خدمات حوزه علوم پزشکی فراهم گردد. 

از دیگر سو ارتقای استانداردهای آموزش‌های تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی از نکات مهمی است که در برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی بر آن تأکید شده است. در این راستا به‌عنوان مشاور اینجانب و باتوجه به پیشنهاد دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی، به‌عنوان مسؤول اعتباربخشی برنامه‌های آموزشی تخصصی و فوق‌تخصصی این دبیرخانه منصوب می‌گردید تا با همکاری کلیه اساتید، صاحبنظران و دست‌اندرکاران حوزه آموزش علوم پزشکی و همچنین با هماهنگی کامل با حوزه معاونت آموزشی وزارت متبوع در جهت تحقق اهداف این حوزه تلاش فرمائید.

توفیق جنابعالی را در اعتلای نظام آموزش عالی سلامت از خداوند متعال خواستارم.

دکتر علیرضا زالی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و پیش از این مسؤولیت‌هایی از جمله ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ریاست سازمان نظام پزشکی کشور را برعهده داشته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.