دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

دانشجویان متقاضی خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صد درصد اسکان داده شده‌اند

نشست خیری خوابگاهها

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناسبت هفته خوابگاه‌ها در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه خوابگاه ۴۰۰ نفری دانشجویان درحال ساخت است گفت: دانشجویان متقاضی خوابگاه درسال تحصیلی ۹۸-۹۷ به صورت صد در صد اسکان داده شده‌اند و از امکانات رفاهی خوابگاه‌ها استفاده می‌نمایند.

به گزارش مفدا هرمزگان، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناسبت هفته خوابگاه‌ها در جمع خبرنگاران  با اشاره به آمار دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه گفت: درحال حاضر ۳هزارو۹۶۹ دانشجو در ۸ دانشکده در حال تحصیل هستند، که نیمی از این دانشجویان خوابگاهی می باشند و از خوابگاه دانشجویی بهره مند می شوند.

دکتر "عبدالعظیم نجاتی زاده" گفت: دانشگاه علوم پزشکی در بخش خوابگاهی ۸ خوابگاه دانشجویی را مدیریت می‌نماید که شامل دو خوابگاه پسران، پنج خوابگاه دختران و یک خوابگاه متاهلین است.

نجاتی زاده با اشاره به شعار سالجاری در هفته خوابگاهها افزود: شعار "خوابگاه دانشجویی نماد اتحاد ملی در بهار همدلی" است که دانشگاهیان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این پویش به نام "بهار همدلی" در ساخت خانه های هموطنان سیل زده به یاری شان خواهندشتافت.

 وی به نقش مشارکت خیرین در حوزه فرهنگی و دانشجویی اشاره کرد و گفت: مشارکت خیرین در حوزه دانشجویی می تواند در رسیدن اهداف دانشگاهی تسریع نماید و ما با گرمی دست خیرین را برای مشارکت خواهیم فشرد تا بتوانیم در این زمینه نیز از کارهای خیرخواهانه خیرین فرهنگی بهره مند شویم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: یکی از کارهای در دست اقدام حوزه دانشجویی ساخت خوابگاه ۴۰۰ نفری دخترانه در پردیس دانشگاه است این خوابگاه ۴۰۰نفری با داشتن  ۸هزار و۵۱۵مترمربع زیر بنای مفید دارای۶۶واحد و۱۳۲اتاق می باشد که یکی از خوابگاههای استاندارد دانشجویی خواهد بود.

وی ادامه داد:این خوابگاه تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امید داریم تا سال تحصیلی ۱۳۹۹ آماده بهره برداری شود.

نجاتی زاده در بخشی از سخنانش به ساخت خوابگاه ۷۰۰نفری دانشجویان پسر اشاره کرد و افزود: با مشارکت بنیاد۱۵ خرداد خوابگاه ۷۰۰ نفری دانشجویان پسر در پردیس ساخته خواهد شد.

وی خوابگاه‌ها را به عنوان بخشی از زندگی دوران دانشجویی مهم برشمرد و اظهار کرد: خوابگاه‌های دانشجویی بخشی از دوران تحصیل دانشجویان است که باید به عنوان نماد همدلی و تبادل فرهنگ ها باشد و در هفته خوابگاهها توجه ویژه ای به جلب مشارکت حداکثری دانشجویان در ارتقای کیفیت زندگی در خوابگاهها می شود.

گفتنی است؛ درهفته خوابگاه‌ها برنامه‌های متنوع همچون مسابقات ورزشی، فرهنگی در خوابگاه‌های دختران و پسران برگزار می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.