دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۶

در پی حمله سگ ولگرد به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و شهید باهنر کرمان؛

بعد از ظهر سگی سگی پردیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان سه مصدوم داشت

سگ

متعاقب حمله سگ ولگرد به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و شهید باهنر کرمان سه دانشجو مصدوم شدند / مصاحبه مفدا با دانشجوی مصدوم حادثه در ادامه

صالح حیدری دانشجوی کارشناسی پرستاری دانشگاه امروز حین سوار شدن به سرویس دانشجویی مورد حمله یک قلاده سگ ولگرد قرار گرفت و از ناحیه صورت دچار آسیب شد. آنچه که در ادامه می خوانید، شرح ماجرا از زبان صالح در گفتگو با خبرنگار مفدا است:

حوالی ساعت ۱۷ با رسیدن سرویس قصد سوار شدن به آن را داشتم که متوجه شدم یک قلاده سگ قهوه ای رنگ از پشت به راننده سرویس که روی نیمکت نشسته بود نزدیک شد و قصد گاز گرفتن وی را داشت که واکنش وی و فرار کردنش که البته مصدوم شده بود، باعث تحریک بیشتر سگ شد، سگ در ادامه حرکت خود به سمت من حرکت کرد و قبل ازینکه بتوانم واکنشی نشان دهد به سمت من پرید و صورتم را گاز گرفت.

با دخالت حاضرین از آن شرایط رهایی یافتم و سگ نیز متواری شد. با تماس دوستانم آمبولانس در محل حاضر شد و به بیمارستان افضلی پور منتقل شدم که با عدم پذیرشم در این بیمارستان برای طی روند درمانی به بیمارستان باهنر اعزام شدم. اقدامات درمانی انجام شد و بلافاصله با حضور مدیران دانشجویی و مفدا پیگیری های لازم به عمل آمد و مراتب به سایر مسولین دانشگاه جهت اطلاع و پیگیری منتقل شد.

اقدامات درمانی اولیه انجام شد، خدا رو شکر شرایط عمومی ام مساعد است، دکتر بارونی ومسئولین دانشگاه هماهنگی های لازم برای انتقال به بیمارستان شفا و ویزیت شدنم توسط متخصص ترمیم را به عمل آورده اند، ازین جهت از همه آنها ممنونم و تنها خواسته ام از آنها حل معضل سگ های ولگرد در پردیس دانشگاه می باشد که زیبنده نام دانشگاه علوم پزشکی نیست و امنیت روانی، سلامت و امنیت جانی ما را در معرض تهدید قرار داده است.

گفتنی است مدت هاست علی رغم زنده گیری سگ های ولگرد پردیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با این معضل دست و پنجه نرم می کند و وقوع این حادثه می تواند هشدار جدی برای مسئولین دانشگاه برای حل این مشکل باشد.

همچنین لازم به ذکر است در این حادثه دو نفراز دانشجویان دانشگاه شهید باهنر نیز توسط حمله سگ ولگرد در همین ساعت به مصدوم شده و به اورژانس منتقل شدند. به نظر می رسد سگ عامل حمله از خارج از دانشگاه به مجموعه پردیس علوم پزشکی وارد شده است.هر چند که ارتباط دو مورد حمله در یک روز محل ابهام است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.