سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۲

دبیر انجمن علمی پرستاری کشور:

پویش ملی بهار همدلی بهترین راه‌حل در حمایت از سیل‌زدگان است

سعید یزدان تبار دبیر انجمن علمی ئرستاری کشوری

دبیر انجمن علمی پرستاری کشوری گفت: پویش ملی بهار همدلی بهترین راه‌حل ممکن بود چرا که اقدامات دیگر در راستای اسکان موقت یا رساندن پوشاک و وسایل گرمایشی برای سیل‌زدگان است اما این پویش به‌منظور ساخت مسکن برای آسیب‌دیدگان سیل راه‌اندازی شد.

سعید یزدان‌تبار دبیر انجمن علمی پرستاری کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا اظهار داشت: با توجه به مشکلاتی که برای سیل‌زدگان در چند استان کشور پیش آمد راه‌اندازی پویش ملی بهار همدلی بهترین راه‌حل ممکن بود چرا که کارهایی که به‌ طور معمول انجام می‌شود در راستای اسکان موقت یا رساندن پوشاک و وسایل گرمایشی برای سیل‌زدگان است اما پویش ملی بهار همدلی که با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت راه‌اندازی شد، یک تصمیم بسیار شایسته و در راستای ساخت مسکن برای آسیب‌دیدگان سیل بود. 

وی ادامه داد: ما در حال تقویت این پویش و ادامه فعالیت خود در راستای کمک هر چه بیشتر هموطنان به‌ویژه جامعه پزشکی به سیل‌زدگان و ساخت تعداد بیشتری مسکن برای آن‌ها هستیم. 

دبیر انجمن علمی پرستاری کشوری درباره هدف از راه‌اندازی این پویش تصریح کرد: ما پیش از این تجربه زلزله ویرانگر در استان کرمانشاه را داشتیم و من شخصا سختی‌ها و مشکلات ناشی از بلایای طبیعی را از نزدیک لمس کرده‌ام؛ به همین دلیل برای کمک به هموطنان سیل‌زده دغدغه فراوانی داشتم. 

یزدان‌تبار با دعوت از اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی برای پیوستن به پویش ملی بهار همدلی یادآور شد: از همه دانشجویان و جامعه پزشکی می‌خواهم که در راستای جمع‌آوری کمک‌ها و اطلاع‌رسانی درخصوص این پویش نقش مثبتی ایفا کنند. 

وی درباره اقدامات اعتمادبخش برای پیوستن جامعه پزشکی به پویش ملی بهار همدلی گفت: علاوه بر این‌که اطلاع‌رسانی خوبی در زمینه این پویش صورت گرفته، حساب‌ها به‌طور شفاف پیش‌روی دانشجویان قرار دارند. رئیس دانشگاه یا دانشکده مربوطه به عنوان فرد مورد اعتماد دانشجویان و اساتید به همراه معاون فرهنگی و دانشجویی و یکی از اساتید معتمد دانشگاه، صاحبان حساب مربوط به پویش هستند و مقرر شده است که در فاصله‌های زمانی مشخص، میزان موجودی حساب و کمک‌های جمع‌آوری‌شده اعلام شود. 

دبیر انجمن علمی پرستاری کشوری با بیان این‌که درباره تعداد خانه‌های ساخته‌شده از سوی هر یک از دانشگاه‌های علوم پزشکی اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: قرار بر این است که نهادهای حمایتی دو سوم هزینه ساخت و تجهیز هر واحد مسکونی را تأمین کنند و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز یک سوم این هزینه را از محل کمک‌های جمع‌آوری‌شده در پویش ملی بهار همدلی برای ساخت این خانه‌ها هزینه کنند تا در نهایت این خانه‌ها از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی به سیل‌زدگان اهدا شود. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.