یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷

با حکم وزیر بهداشت

مدیرکل همکاری‌های بین­‌الملل وزارت بهداشت ابقا شد

دکتر محسن اسدی لاری مدیرکل همکاری های بین­ الملل وزارت بهداشت

وزیر بهداشت در حکمی، دکتر محسن اسدی لاری را در سمت خود به‌عنوان مدیرکل همکاری‌های بین­‌الملل وزارت بهداشت، ابقا کرد.

به گزارش مفدا به نقل از وبدا، متن این حکم به شرح زیر است؛

جناب آقای دکتر محسن ا­سدی لاری

باتوجه به سوابق ارزنده جنابعالی­، بدینوسیله به‌عنوان مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل ابقا می‌شوید. امید است با هماهنگی معاونین محترم و کلیه مدیران و بخش‌­های مرتبط در داخل و خارج از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و با اتکال به خداوند و پیروی از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید در انجام امور و وظایف محوله موفق باشید.

حسب شیوه صدور احکام­، انتظارات اینجانب از جنابعالی و حوزه تحت مدیریت به شرح ذیل است:

۱- جمهوری اسلامی ایران در سالهای پس از انقلاب دستاوردهای گرانبهایی در عرصه نظام سلامت دارد که امروز می­‌تواند به‌عنوان یکی از مراکز مهم و موردتوجه کشورهای در حال توسعه در این زمینه باشد. شایسته است جنابعالی و همکاران ارجمندتان در برجسته‌تر نمودن و نمایاندن نقاط قوت نظام ارائه خدمات بهداشتی­، درمانی و آموزش پزشکی کشور به جهان راهکارهای جذاب­‌تر و عالمانه­‌تری برگزینید. بی­‌تردید مدیران و کارشناسان مجرب کشورمان ­امروز می­‌توانند حداقل برای کشورهای شرق مدیترانه در توسعه زیرساخت­‌ها و پیاده نمودن PHC و UHC به‌عنوان مشاورین ارشد موثر باشند.

۲- نظام سلامت امروز ما از نظر سخت‌­افزار و نرم‌­افزار به مراتب کمتر از بعضی از کشورهای منطقه شرق مدیترانه نیازمند الگوپذیری از برنامه­‌های بیرونی است. لذا مراقبت فرمائید تا برنامههای جهانی قبل از انطباق با شرایط علمی­، فرهنگی­، اجتماعی­، اقتصادی و اعتقادی ­کشورمان پابه عرصه­‌های اجرائی نگذارد.

گرچه تعامل با جهان و پرهیز از انزواجوئی نیز باید در صدر برنامه­‌های جنابعالی باشد­، مع‌­الوصف این تفاوت در منزلت و جایگاه رفیع کشورمان نیز بی‌تردید باید مورد توجه قرار گیرد.

۳- در سفرهای خارجی و تیم‌هائی که برای برنامه‌های مختلف اعزام می‌شوند:

اولا: ضرورت اعزام باید محرز باشد.

ثانیا: حداقل نفرات اعزام شوند.

ثالثا: استفاده از شرایط VIP همچون بلیط First و بیزینس کلاس حتی برای وزیر و معاونین ممنوع می­‌باشد.

رابعا: در صورتی‌که امکانات اقامتی همچون اقامتگاه دولتی در سفارتخانه­‌ها و غیره وجود دارد، پرداخت هزینه هتل و ­هزینه­‌های متفرقه جایز نمی­‌باشد و مراعات صرفه­‌جوئی و حفظ بیتالمال باید موردتوجه قرار گیرد.

۴- در شرایط تحریم­‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت شریف ایران، انتظار می­‌رود تمام امکانات و مراودات در جلب مشارکت و همراهی کشورهای دیگر جهت تهیه دارو و تجهیزات پزشکی با راه‌های دیپلماتیک به‌کار گرفته شود.

یقینا با تجربه‌ای که در جنابعالی سراغ دارم در این راستا ان‌شاءالله مؤثر خواهید بود.

۵- در شرایطی که دولت آمریکا تلاش می­‌کند، رابطه دیپلماتیک و اقتصادی کشورمان را با کشورهای جهان قطع کند، برگزاری و میزبانی­ اجلاس­‌های بینالمللی و منطقه­‌ای و تنظیم تفاهم­‌نامه­‌های همکاری با دیگر کشورها در زمینه­‌های مرتبط می­‌تواند در تقویت جایگاه کشورمان و همچنین به تضعیف موقعیت جنگ‌افروزان آمریکا و صهیونیسم کمک نماید.

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

دکتر سعید نمکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.