شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

«خوابگاه دانشجویی، نماد اتحاد ملی در بهار همدلی» شعار امسال هفته‌خوابگاه‌ها

هفته خوابگاه‌های دانشجویی وزارت بهداشت از امروز آغاز می‌شود

هفته خوابگاه ها

هفته خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از امروز ۲۱ اردیبهشت ماه همزمان در سراسر دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز و به مدت یک هفته برگزار خواهد شد و در قالب این هفته، دانشگاه‌ها بر اساس تقویم و روزشمار ابلاغ شده، برنامه‌های متنوعی را برگزار خواهند کرد.

به گزارش مفدا، همه ساله از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، در اردیبهشت ماه، یک هفته به نام هفته خوابگاه‌های دانشجویی نامگذاری می‌شود و امسال نیز همانند سالهای گذشته،هفته خوابگاه‌های دانشجویی با شور و نشاط خاصی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود و دانشگاه‌ها با برگزاری برنامه‌های متنوع، این هفته را گرامی می‌دارند.

معرفی خوابگاه‌ها و اتاق‌های نمونه دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های همگانی و قهرمانی در خوابگاه‌ها و در سطح دانشکده‌ها، برپایی جشن و تقدیر از دانشجویان نمونه و همچنین تجلیل از فعالان شورای صنفی، افتتاح طرح‌های خوابگاهی و دانشگاهی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشاوره و... از جمله برنامه‌هایی است که معمولا همه ساله از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی در هفته خوابگاه‌های دانشجویی برگزار می‌شود.

شعار امسال هفته خوابگاه‌های دانشجویی، متفاوت‌تر از سال‌های گذشته و در راستای حمایت از سیل‌زدگان اخیر، به نام « خوابگاه دانشجویی، نماد اتحاد ملی در بهار همدلی» نامگذاری شده است که باید این شعار را در راستای حمایت از آسیب‌دیدگان است را به فال نیک گرفت و متناسب با شعار امسال و همچنین تشکیل کمپین بهار همدلی که از سوی عده‌ای از دانشجویان و فعالان نهادهای دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی، صورت گرفت، در راستای احداث و بازسازی خانه‌های مسکونی برای زیان دیدگان حادثه اخیر از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

بر اساس روزشمار هفته خوابگاه‌های دانشجویی، امسال هفته خوابگاه‌ها در روزهای ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت ماه همزمان در دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود،  و معاونت فرهنگی و  دانشجویی وزارت بهداشت شعار «خوابگاه دانشجویی‎، نماد اتحاد ملی در بهار همدلی» را به یاد خسارت دیدگان سیل اخیر و عزم ملی برای کمک به این افراد، انتخاب کرد.

 همه ساله در اردیبهشت ماه به منظور تمرکز و توجه بیشتر به مسائل و مشکلات خوابگاه‌ها و جلب مشارکت حداکثری دانشجویان در تسهیل امور و ارتقای کیفیت زندگی دانشجویی، روزهای این هفته از سوی ستاد وزارت بهداشت نامگذاری و برنامه‌های متعددی متناسب با هر روز در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود که امسال نیز این هفته از امروز همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز می‌شود.

 ۲۱ اردیبهشت ماه روز نخست هفته خوابگاه‌های دانشجویی است، که با عنوان «ترویج مهارت زندگی سالم در بین دانشجویان» نامگذاری شده است.

«ورزش، سلامتی و نشاط» شعار روز دوم هفته خوابگاه‌های دانشجویی است که در روز ۲۲ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد و «پرورش ابعاد گوناگون دانشجو با مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی» و «تغذیه استاندارد ضامن سلامت دانشجویان» نیز به ترتیب برای روزهای سوم و چهارم "۲۳ و ۲۴ اردیبهشت ماه"هفته خوابگاه‌های دانشجویی به عنوان شعار نامگذاری شده‌اند.

روزهای پنجم و ششم هفته خوابگاه‌های دانشجویی نیز به ترتیب با شعار «شورای صنفی جامع‌ترین نهاد دانشجویی» و «خوابگاه دانشجویی در ماه میهمانی خدا» نامگذاری شده‌اند.

همچنین آخرین روز هفته خوابگاه‌های دانشجویی امسال هم، که ۲۷ اردیبهشت ماه همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار خواهد شد، به عنوان «خوابگاه دانشجویی، نماد مشارکت و حضور دانشجویان در پویش بهار همدلی» نامگذاری شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.