سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۱

شورای فرهنگی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل جلسه داد

دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی

شورای فرهنگی دانشگاه با حضور رئیس دانشگاه، معاونان فرهنگی دانشجویی و آموزش، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، مسئول بسیج جامعه پزشکی، مدیر امورفرهنگی، مسئول امور بانوان و کارشناس امور فرهنگی و نماینده تشکل های دانشجویی در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

 به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ دکتر" امیرمسعودعرب " رئیس دانشگاه در ابتدای این جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و خوشامد گویی به دکتر "افشاری" مسئول جدید نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه گفت: کسانی که مسئولیتی در دانشگاه بعهده دارند، شرط اصلی این است که خدمت رسانی در جهت  اعتدال و مساوات در عین تکثر را مد نظرقرار دهند.

 وی از معاونان و مدیران خواست تا شرایطی را برای مشارکت بیشتر و ارتباط مستقیم تر دانشجویان در فعالیت های فرهنگی دانشگاه  و سپردن مسئولیت های اجتماعی در چارچوب قوانین تعریف شده، فراهم کنند.

دکتر عرب  افزود: جهت نشاط بیشتر در فضای دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی اداره فرهنگی اردوهای تهرانگردی را به صورت ویژه در دستورکار قرار دهد.

رئیس دانشگاه همچنین اظهار داشت: جهت تسریع و پیگیری امور فرهنگی دانشگاه و درگیرنشدن مستقیم دانشجویان در فرآیند اداری، دو نفر از کارپردازان دانشگاه را جهت موارد مالی با معاونت فرهنگی دانشجویی همکاری کنند.

 وی از دانشجویان نیز خواست تا جهت مصرف بهینه از بیت المال، چاپ نشریات کاغذی را به صورت محدودتر و انتشار الکترونیکی را برای فعالیت های علمی، اجتماعی، فرهنگی و... مد نظر قرار دهند.

دکتر "حسن شاکری" معاون فرهنگی دانشجویی نیز ضمن تبریک به دکتر" افشاری " مسئول نمایندگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه و تبریک حلول ماه مبارک رمضان، به معرفی اعضای شورای فرهنگی پرداخت و مهم ترین وظیفه شورای فرهنگی دانشگاه را ریل گذاری فرهنگی، فکری و معنوی  و ایجاد روحیه نشاط در دانشجویان دانست تا در این راستا، به مهمترین رسالت اصلی خود که همان بحث علمی، آموزشی و پژوهشی است، پرداخته و دید اجتماع محور در قالب فعالیت هایی که انجام می دهند، بدست آورند.

 در ادامه، "یوسف رضایی" مدیر امور فرهنگی دانشگاه، پیشنهادهای رسیده به دبیرخانه شورا را همچون اجرای طرح جدید "یک خوابگاه و یک افطاری ساده و صمیمانه" در شب های ماه رمضان و ارسال اقلام مورد نیاز جهت عملیاتی کردن این طرح از طریق رابطان فرهنگی، برنامه ریزی برای برگزاری جشن فارغ التحصیلی در تابستان ۹۸ و اعزام دانشجویان به اردوهای یک روزه و چنده روز در تهران و شهرستان های کشور" را مطرح کرد.

 سپس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر " محمد افشاری " مسئول جدید نمایندگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تشکر از حضار، اهمیت مباحث فرهنگی را طبق فرموده مقام معظم رهبری مانند "اکسیژن درجامعه" دانست و گفت: همانطوری که اکسیژن ضروری است، مسائل فرهنگی هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی همچنین خواستار مشارکت بیشتر جمعی نهادهای مختلف دانشگاه که متولی مباحث فرهنگی هستند، به صورت یکپارچه و تحت پوشش کمیته های تخصصی تر شد و افزود: از این طریق بتوانند از سرمایه های بزرگ انسانی در حوزه های دانشجویی، اساتید و کارکنان، و در جهت اعتلای فرهنگی هرچه بیشتر استفاده نمایند.

دکتر " آرش میراب زاده" با تائید سخنان دکتر افشاری، گفت: هرچند فعالیت های فرهنگی به صورت مشارکتی در حال انجام است اما یکپارچه شدن بیشتر از گذشته فعالیت های فرهنگی در دانشگاه لازم است.

دکتر "شاهرخی" سرپرست بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، ضمن ارائه گزارش عملکرد این حوزه  در استان های سیلزده، چشم انداز و برنامه راهبردی سال ۱۳۹۸ این حوزه را اعلام کرد.

در ادامه این نشست، "فرشته مخبر دزفولی" مسئول امور بانوان دانشگاه، گزارشی از فعالیت  این حوزه، از جمله مشارکت فعال با نهادهای فرهنگی دانشگاه ارائه داد و گفت که تشکیل کمیته ای تحت عنوان کمیته "سلامت بانوان و تغذیه " با مشارکت معاونت توسعه دانشگاه و واحد بهداشت درمان وزارت بهداشت را در راستای دیدار با بیماران صعب العلاج که پرونده سلامت آنان  اواخر سال گذشته با حمایت رئیس دانشگاه در دستور کار قرار گرفت، از مهم ترین برنامه های امور بانوان در شش ماهه اول سال است.

    وی همچنین از برگزاری کارگاه های آموزشی در ماه مبارک رمضان با مشارکت نهاد رهبری و برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب در هفته عفاف و حجاب با حمایت رئیس دانشگاه خبر داد.

    " رشیدی کیا" نماینده بسیج دانشجویی نیز در این جلسه، ضمن بیان سیاست های کلی این تشکل دانشجویی، " برگزاری جلسات آموزشی، تربیتی برای شورای مرکزی و اعضای فعال، شناسایی طرح ها و دوره های آموزشی برای دانشجویان در سطح تهران در فصل تابستان و انتشار نسخه جدید نشریه ضدیخ " را از جمله اقدامات مهم طی شش ماه اول سالجاری اعلام کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.